279
BLOG
Krótkie wyjaśnienie wyników badań nad amantadyną
BLOG
Wszystko wskazuje na to, że pacjenci tracili swoje życie w tych badaniach niemal 40% częściej niż zwykle. W takiej sytuacji, nie może dziwić wniosek naukowca o przerwanie procesu oraz sytuacja, gdy amantadyna - wobec błędu protokołu leczniczego uśmiercającego pacjentów - nie potrafiła ich ratować.
- Śmiertelność pacjentów poddanych procedurze "badawczej" w ramach badań prof. Barczyka wyniosła ok 10%.
- Śmiertelność pacjentów w Polsce hospitalizowanych na Covid wynosi: 6,2% ogółem i 7,3% dla dorosłych.
- Osoby chore poddane leczeniu zgodnie z protokołem leczniczym prof. Barczyka, mającym weryfikować skuteczność amantadyny, umierały o 38% częściej niż średnio w Polsce.
W takiej sytuacji, nie może dziwić wniosek naukowca o przerwanie badań dla ratowania życia ludzi oraz sytuacja, gdy amantadyna - wobec błędu protokołu leczniczego zwiększającego śmiertelność pacjentów - nie potrafiła ich ratować.
Wniosek o przerwanie badań, nazywane ich zakończeniem, nie wynikał zatem z efektów stosowania amantadyny, tylko z efektów stosowania przyjętej procedury (czynności, leki, dawki), która - w uproszczeniu - zabijała pacjentów poddanych "badaniu".
Prof. Barczyk chciał przerwać to badanie, by ratować pacjentów do niego rekrutowanych! To błąd protokołu leczenia przyjętego do prowadzenia badań był zatem przyczyną ich wcześniejszego zakończenia.
--------------------------------------------------------------------------------------
Źródła:
Śmiertelność w badaniu prof. Barczyka to 10% {LINK}
Ogólna śmiertelność hospitalizowanych to 7,2% {LINK}
Inne tematy w dziale Rozmaitości