Jak poinformował prezes Barszcz do tej pory BGKN podpisał już 70 umów na budowę mieszkań w ramach tego programu, w wyniku, czego powstanie około 20 tysięcy na 220 hektarach gruntów.
2. Przypomnijmy tylko, że zasadniczą częścią programu Mieszkanie plus, jest budowanie mieszkań na wynajem, ale także mieszkań z opcją wejścia wynajmującego w jego własność po około 20-30 latach użytkowania.
W związku z tym cena metra kwadratowego takiego mieszkania nie powinna być wyższa niż 3 tys. zł, a w konsekwencji wysokość czynszu dla wynajmującego byłaby około 40-50% niższa niż obecne czynsze rynkowe (nawet z opcją wejścia we własność po ok. 30 latach).
Program budowy mieszkań czynszowych jest skierowany głównie do rodzin o średnich dochodach, które nie mają szans na uzyskanie własnego mieszkania, przy czym będzie zawierał preferencje dla rodzin wychowujących dzieci.
Spółka BGKN w bardzo szybkim tempie pozyskuje grunty pod realizację programu Mieszkanie plus, podpisując listy intencyjne z samorządami, ale także spółkami z udziałem skarbu państwa takimi jak PKP, Agencja Mienia Wojskowego czy polskim Holdingiem Obronnym.
W trakcie weryfikacji są kolejne 622 lokalizacje pod realizację inwestycji mieszkaniowych oferowanych zarówno przez samorządy jak i spółki skarbu państwa i dotyczy to zarówno dużych miast takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Kraków, ale także tych mniejszych takich jak Kobyłka, Pelplin, Trzebinia, Konin czy Ciechanów.
Informacja prezesa BGKN Mirosława Barszcza o możliwości pozyskania aż kilkudziesięciu miliardów złotych, jako kapitału przy pomocy, którego spółka, będzie mogła kredytować te liczne inwestycje mieszkaniowe świadczy o tym, że program ma zapewnione finansowanie, a kluczem jest zainteresowanie samorządów i innych podmiotów dysponujących przygotowanymi gruntami pod realizację tego rodzaju inwestycji.
Komentarze
Pokaż komentarze (23)