Krzysztof Zagozda Krzysztof Zagozda
57
BLOG

Order Orła Białego dla Ojca Świętego Benedykta XVI

Krzysztof Zagozda Krzysztof Zagozda Polityka Obserwuj notkę 0

  

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej                                                                                               Pan Lech Kaczyński
 
 
Panie Prezydencie
 
                Zwracamy się z prośbą o zainicjowanie przez Pański urząd procedury uhonorowania Ojca Świętego Benedykta XVI najwyższym odznaczeniem Rzeczypospolitej Polskiej – Orderem Orła Białego.
                Naród polski jest narodem katolickim. Jest nim nie tylko dlatego, że Kościół katolicki miał przemożny wpływ na kształtowanie się nowoczesnego narodu i państwa polskiego, ale również           z powodu silnie religijnego nacechowania naszego patriotyzmu. Każdy, kto wzmacnia oddziaływanie Kościoła katolickiego na trudną rzeczywistość XXI wieku, podnosi rangę Polski na arenie międzynarodowej oraz wpływa na wzrost poczucia wspólnoty między Polakami.
Uhonorowanie Ojca Świętego pozwoli nam po raz kolejny zaświadczyć, że Polonia Semper Fidelis. Ma to niebagatelne znaczenie w obliczu obecnie prowadzonej intensywnej międzynarodowej kampanii wrogości wobec głowy Kościoła katolickiego. Zainicjowana została ona tuż po podjęciu przez Ojca Świętego Benedykta XVI decyzji otwierającej szansę do zaistnienia wewnętrznej jedności   ze wspólnotą katolików przywiązanych do Tradycji.
Z jednania i budowy mostów w łonie Kościoła – czego trwałe świadectwo dał w ostatnich tygodniach papież – wypływa wielka nauka tak mocno poróżnionych dziś Polaków. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Niech ta jego pasterska służba Prawdzie, na której zbudowano chrześcijańskie państwa Europy, zostanie wsparta przez najwyższe władze naszego państwa.
 
Elżbieta Bączkowska – prezes Stowarzyszenia Unum Principium
 
 

             

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka