Panel dyskusyjny wokół książki „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”
W spotkaniu udział wezmą: Barbara Stanisławczyk oraz profesor Andrzej Zybertowicz.
Panel poprowadzi Łukasz Warzecha.
Czas: 13 października (wtorek), godzina 20:15
Miejsce: Aula C w Audytorium Maximum, Kampus Centralny UW (Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa)
Filmik promocyjny z wypowiedzią autorki i prof. Andrzeja Nowaka:
Tematem przewodnim panelu będzie podział widoczny we współczesnej Polsce:
- Dlaczego my, Polacy, tak bardzo jesteśmy podzielni?
- Czego nie nauczyła nas historia?
- Czy polskie społeczeństwo się zjednoczy?
Dzisiejsze podziały i kontrowersje mają korzenie historyczne. Konflikt kulturowy nie wygasa, a wręcz się nasila.
Czy to już dwa narody, czy tylko dwie kultury?
„Dwie wizje cywilizacyjne: chrześcijańska i liberalno-lewicowa, oraz spór, jaki się między nimi rozgrywa, doprowadziły do głębokiego podziału społecznego. W ramach tego podziału istnieją dwa rodzaje przywództwa duchowego oraz dwa rodzaje wspólnot z różnymi systemami wartości i odniesień, z różnym stosunkiem do państwa, narodu, rodziny, patriotyzmu.” - Barbara Stanisławczyk, autorka książki „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”.
Książkę rekomendują:
prof. Andrzej Nowak, prof. Andrzej Zybertowicz, prof. Ryszard Legutko, prof. Jadwiga Staniszkis oraz prof. Zdzisław Krasnodębski.
Organizatorzy: Wydawnictwo Fronda oraz Młodzi dla Polski.
Do zobaczenia!
Od debiutu w 1994 roku aż po dzień dzisiejszy wydawnictwo Fronda wydaje awangardowy kwartalnik oraz nietuzinkowe książki w trzech głównych kategoriach: – publicystyka konserwatywno–prawicowa, – książki historyczne odkłamujące historię Polski i świata, – literatura katolicka podawana w nowatorskiej formie. Czytelnicy doceniają publikacje wydawnictwa Fronda za niezaprzeczalną wartość merytoryczną oraz wyrazistość. Nie byłoby to możliwe bez znakomitych autorów, takich jak: Gilbert Keith Chesterton, Szymon Nowak, Sławomir Cenckiewicz, Tadeusz Płużański, Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz, Piotr Gontarczyk. Z roku na rok wydawnictwo bardzo prężnie się rozwija i z małej oficyny, oferującej swoim odbiorcom wartościowe, aczkolwiek niszowe publikacje, stało się przedsiębiorstwem z ogromnym potencjałem, wydającym także bestsellery, takie jak: „Dziewczyny Wyklęte” Szymona Nowaka czy seria „Resortowe dzieci”. Fronda (w starofrancuskim proca) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku wydawniczym. Obecnie, oprócz książek i kwartalnika Fronda Lux wydawanych przez FRONDA PL Sp. z o.o., funkcjonuje całkowicie niezależny, prowadzony przez inną firmę portal Fronda.pl.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura