https://defence24.pl/przemysl/hipersoniczna-artyleria-zrewolucjonizuje-obrone-przeciwrakietowa
Być może jest to ten system.
Na wstępie zaznaczę, że jest to moja prywatna opinia oparta o film udostępniony w internecie. Nie mam na celu przedstawienia dowodów. Do rzeczy, na jednym z filmów pokazujących obronę Kijowa w czasie nocy, obok normalnych rakiet przeciwlotniczych pojawiło się kilka smug powietrza, a tworzący je obiekt poruszał się z niespotykaną dla artylerii prędkością. O ile mam rację ( a z pewnością była to nowa broń, o której nie powiadomiono oficjalnie), to można z optymizmem patrzeć na zdolności obronne NATO.
W takiej sytuacji zrozumiałe jest to, co nie jest powszechnie komentowane - nadzwyczajna skuteczność obrony plot. Kijowa, poparta informacjami o uszkodzeniach budynków przez zestrzelone rakiety, a nie bezpośrednie trafienia.
Ku pokrzepieniu przestraszonych.
PS
A poniżej z artykułu na defence24, z roku 2019 ! :
"Opóźnianie prób morskich amerykańskiego railguna jest o tyle dziwne, że jego testy na lądzie trwają już od ponad dziesięciu lat. Badanie te obejmowały nawet strzelanie seriami, co oznaczało rozwiązanie najważniejszych problemów pojawiających się przy projektowaniu działa elektromagnetycznego (opracowano zautomatyzowany system dostarczania do lufy pocisku HVP - Hypervelocity Projectile, zbudowano układ ładowania i magazynowania energii elektromagnetycznej potrzebnej dla strzału oraz opracowano skuteczne chłodzenie konieczne ze względu na tarcie sabotu wewnątrz lufy podczas ruchu z prędkością kilkakrotnie większą niż w przypadku tradycyjnych armat).
Za każdym razem testy miały się kończyć sukcesem - wydawało się więc, że nie ma przeszkód by realizować coraz bardziej skomplikowane scenariusze badań na morzu. "
https://defence24.pl/kiedy-amerykanie-beda-gotowi-do-morskich-testow-railguna
Takie strzelanie seriami było widoczne na filmie z obrony Kijowa.
Inne tematy w dziale Polityka