Kontrola NIK w resorcie energii. Chodzi o spadek produkcji energii z odnawialnych źródeł. Pracuję trochę nad danymi o produkcji energii publikowanymi przez BP, dlatego informację tę przyjęłam trochę ze zdziwieniem ze względu na zapamiętany spadek wydajności wiatraków w krajach unijnych o dużej mocy zainstalowanej w energetykę wiatrową.
Spadek widać także w danych z wszystkich OZE zestawionych na wykresie obok. Kraje sąsiednie oraz Dania mająca najlepsze warunki do produkcji energii wiatrowej zanotowały spadki konsumpcji energii z OZE wyrażonej w ekwiwalencie ropy. naftowej.
W 2016 roku kilka krajów odnotowało także spadek w produkcji energii wiatrowej: Czechy o 13,5%, Niemcy o 2,5%, Dania o 9,8%, Norwegia o 16,1%. Polska natomiast wykazała wzrost o 15,6%.
Pytanie: Czy w sprawozdawczości jest coś nie tak jak być powinno?
Zainteresowanych tematyką zapraszam do zapoznawania się z licznymi notkami dotyczącymi energetyki, w tym także kiepskiej sprawozdawczości w polskich źródłach, co skłoniło mnie do korzystania ze statystyk publikowanych przez BP, zwłaszcza tych zestawionych w Excelu.
Wykształcenie techniczne, praca w zawodzie.
Do pisania na S24 namówił mnie wnuk Jędrzej.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Gospodarka