W styczniu 2018 r. z wiatraków pozyskano 1722 GWh energii elektrycznej
W styczniu 2017 r. uzyskano mniej energii niż w najkrótszym miesiącu lutym W styczniu 2018 pozyskano o 52% więcej energii z wiatru niż w styczniu 2017 r. W roku 2017 wiatraki wygenerowały o 14,5% więcej energii niż w 2016 r.
Dane PSE mogą nie zawierać całej produkcji energii z wiatraków w Polsce. Publikowane w terminach późniejszych dane GUS czy statystyki BP '18 mogą zawierać większą produkcję/konsumpcję energii wiatrowej. Porównanie styczniowej generacji dotyczy danych z jednego źródła, którym są raporty PSE. Opublikowane dane za rok 1017 (miesiąc temu) zostały przeze mnie poprawione w zakresie zwiększenia produkcji w lutym i listopadzie (wtedy brakowało danych z kilkunastu rekordów godzinowych) oraz brzydkiego błędu literowego wynikającego z pisania metodą ślepą i prawie po ciemku.
PS w odniesieniu do błędu literowego
Opisałam już na swoim blogu różne historie związane z młodością i przygodami politycznego dojrzewania w szkole średniej, którą rozpoczęłam w Katowicach i skończyłam maturą w Stalinogrodzie w roku 1954. Koleżanka pracująca w Trzebini opowiadała mi w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku pewną historię, prawie kryminalną, związaną z adresem na kopercie. Firma była duża i nikt nie zwrócił uwagi na błąd w nazwie miasta. Nie wiem na którym etapie wędrówki listu zauważono błąd: zamiast Stalinogród napisane było Sralinogród. Afera była wielka. Maszynistkę obsługującą dział korespondencji po mozolnym śledztwie uratowała metoda pisania na maszynie. Pisała ona bardzo szybko i wszystkimi palcami. Po śledztwie uznano, że taki błąd mógł być przypadkowy a nie celowy, bo obsługuje je ten sam palec. Palec Boży czuwał nad dziewczyną.
Wymazano ze współczesnych słowników oba brzydkie słowa. Zarówno Stalinogród jak i Sralinogród są podkreślone na czerwono. Gdyby była w edytorze wbudowana politycznie poprawna gramatyka kontekstowa, zapewne edytor podkreśliłby na czerwono cały tekst: "niemieckie obozy koncentracyjne" lub automatycznie zamienił przymiotnik "niemieckie" na "polskie" itd. bez zmian.
I to wszystko, zarówno wtedy jak i teraz, jest bardzo smutne. Rozpaczliwie smutne.
Wykształcenie techniczne, praca w zawodzie.
Do pisania na S24 namówił mnie wnuk Jędrzej.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Gospodarka