Szukając na jutubisku "Panoramy" Czajkowskiego" przypadkowo natknąłem się na coś takiego :
Napisane jak wół choć cyrulicą : Szopen "Dusza płacze" i że na yandex-ie (taka wyszukiwarka) okazało się 28 tys. odpowiedzi - zadziwiające informacje jak na tytuł jutubki. Co twórca (videoclipa) miał na myśli pozostaje jego słodką tajemnicą...
W komentarzach kilka osób reklamuje, że to nie Szopen, a Richard Claydermann z "Mariage d'amour", bądź Paul de Senneville. Początek utworu jakby z Fryckiem miał coś wspólnego, ale jego dalsza część brzmi za nowocześnie, tak mi się zdaje, imvho.
Może ktoś coś wie więcej ?
Obok "na pasku" był utwór również reklamowany jako Szopen ("Marzenie"), ale znowu mam wątpliwości:
W końcu natrafiłem na "niewątpliwego" Szopena, choć nie pamiętałem tego utworu (przyznam szczerze, że mogę uchodzić dziedzinie muzyki klasycznej za typowy produkt nauczania późnego realsocjalizmu ;) :
Przy okazji klikania na kolejne szopeniki z opisem po rusku przypomniałem sobie (?) jak miał nasz największy dar od francuskiego narodu na drugie imię - przyznajmy z ręką na sercu, że mało kto z nas to pamięta.
Typowy, jeden z moich ulubionych utworów Szopena
A "Panoramy" Czajkowskiego na youtube nie znalazłem... Może źle szukałem?
"..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08
..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." "
Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności"
JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka"
"350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..."
Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw (...)
"Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в Салоне24 не видел"
= "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, ja w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura