Przygotuj się na szok, bo dokonano odkrycia życia. Znaleziono prawdziwą Arkę Noego.
Odwieczna tajemnica istnienia Arki Noego mogła zostać w końcu rozwiązana przez zespół odkrywców, którzy jak twierdzą, znaleźli jej pozostałości pod śniegiem i gruzami wulkanicznymi na tureckiej górze Ararat. Niektórzy są podekscytowani odkryciem, inni pozostają sceptyczni, ponadto historycy i archeolodzy, pozostają nieprzekonani, ponieważ wiele poprzednich wypraw nie dostarczyło jednak konkretnych świadectw. Odkrywcy z Noah's Ark Ministries International, którzy dokonali tego odkrycia, są pewni, że w końcu znaleźli to, czego szukali. Odkrycie prowadzi nas na pokład Arki Noego, legendarnego statku, który ocalił ludzkość przed katastrofalną powodzią. Biblijny Potop to opowieść, która była przekazywana na przestrzeni dziejów przez pokolenia, a różne cywilizacje dzieliły się swoimi własnymi wersjami tej historii. Jednak niektórzy eksperci uważają, że biblijny opis Potopu jest niezgodny ze współczesną nauką, a zwłaszcza z geologicznym zapisem wieku Ziemi.
Poszukiwania Arki rozpoczęły się już w III wieku, a podejmowane liczne ekspedycje nie przyniosły żadnych materialnych dowodów. W ramach projektu Noah's Ark Ministries archeolodzy zbadali stanowisko durupinar na górze Tandurek, w regionie góry Ararat, którą według Księgi Rodzaju uważa się za miejsce, w którym legendarny statek spoczął po opadnięciu powodzi. Podczas skanowania przy użyciu narzędzia Cutting Edge 3D odkryto kolosalny kształt, który idealnie pasuje do opisu Arki Noego w Biblii.
Główny naukowiec dr Fatih Ahmed Yuksel i badacz Andrew Jones podzielili się swoimi odkryciami z brytyjskimi mediami, stwierdzając, że niezwykłych równoległych linii i kątów prostych, które wykryli pod powierzchnią, nie można wytłumaczyć naturalnymi procesami geologicznymi. Wyniki te są takie, jakich można by się spodziewać, gdyby była to sztuczna łódź pasująca do biblijnego opisu Arki Noego. Jak zauważył Jones, pomimo podekscytowania wokół tego odkrycia, niektórzy geolodzy pozostają sceptyczni, utrzymując, że formacja ta to nic innego jak zwykły twór skalny.
Lokalizacja Arki Noego trzymana była przez długi czas w tajemnicy. Zespół odkrywców ujawnił jedynie, że dokonał zdumiewającego odkrycia pozostałości Arki Noego na szczycie góry Ararat w Turcji. Odnaleziono siedem dużych drewnianych przedziałów zakopanych na wysokości 4 000 metrów nad poziomem morza. Zespół twierdzi, że datowanie radiowęglowe drewna potwierdza wiek odkrycia na około 4 800 lat, co odpowiada czasowi potopu z czasów Noego opisanego w Biblii. Twierdzenie o odnalezieniu Arki Noego było od dawna dyskutowane i podczas gdy niektórzy ludzie uważają, że istnieją pozostałości legendarnego statku na górze Ararat inni pozostają sceptyczni. Niedawne odkrycie masywnej drewnianej konstrukcji w tureckich górach ponownie rozpaliło tę debatę, jednak nawet wśród tych, którzy wierzą w dosłowną interpretację Biblii, niektórzy pozostają sceptyczni.
Biolog Todd Wood, założyciel i prezes Core Academy of Science, twierdzi że datowanie radiowęglowe należy ponownie skalibrować, aby odzwierciedlało krótsze ramy czasowe. Wood uważa, że jeśli drewniana konstrukcja odkryta przez międzynarodowy zespół Noah's Ark Ministries rzeczywiście ma 4 800 lat, jak twierdzą, powinna mieć tradycyjną datację radiowęglową wyskalowaną na kilkadziesiąt tysięcy lat. Wood wierzy ponadto, że Arka Noego nigdy nie zostanie odnaleziona. Stwierdził, że ogromna łódź została najprawdopodobniej rozebrana i użyta jako materiał budowlany. „Jeśli dopiero co zszedłeś z Arki i nie ma w okolicy żadnych drzew, to nie masz z czego zbudować domu. Masz za to ogromną drewniana łódź, więc wykorzystujesz ten materiał budowlany, który masz pod ręką.” – Stwierdził.
Uczeni są, co zrozumiałe, sceptyczni, biorąc pod uwagę, że pierwsza księga biblijnej Księgi Rodzaju nie określa, na której górze w Turcji wylądowała Arka. Jak twierdzi Jack Assassin, profesor studiów żydowskich i biblijnych na Uniwersytecie Vanderbilt, koncepcja jest dziwna, ponieważ Biblia mówi, że Arka wylądowała gdzieś w starożytnym królestwie we wschodniej Turcji. Dopiero później miejsce osadzenia Arki zidentyfikowano, jako górę Ararat. David Zamanski, archeolog ze Stony Brook dodaje, że nie ma geologicznych dowodów na masową powódź w Turcji około 4 000 lat temu. Twierdzi ponadto, że aż do X wieku n.e. nikt nie wiązał góry Ararat z Arką, co podważa ustalenia międzynarodowych badaczy z Noah's Ark Ministries International. Według Zamanskiego znalezienie drewnianej konstrukcji na górze Ararat niekoniecznie oznaczałoby odkrycie Arki Noego. Twierdzi, że konstrukcja ta mogła być świątynią wzniesioną przez pierwszych chrześcijan. Dodaje, że historia Arki Noego miała mieć według niego charakter alegoryczny, a nie historyczny. Uważa, że autorzy przekazu o Potopie chcieli zilustrować, że Bóg oczekuje od nas, że będziemy sprawiedliwi i dobrzy oraz że niegodziwość zostanie ukarana.
fot.: Ararat, allinnet.info
Jestem energiczny, ekstrawertyczny, ufny swoim możliwościom, zawsze dążący do osiągnięcia konkretnego celu.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura