fot. tunguska.pl
fot. tunguska.pl
dr Wincenty Kalemba dr Wincenty Kalemba
966
BLOG

Czy istniała cywilizacja przedpotopowa?

dr Wincenty Kalemba dr Wincenty Kalemba Kultura Obserwuj notkę 7
Od dekad niesłabnącą popularnością cieszy się teoria mówiąca, że współcześni ludzie nie są pierwszymi, którzy zbudowali na Ziemi cywilizację. Czy znajdowane w różnych częściach świata ruiny megalityczne pochodzą z czasów przedpotopowych?

Określenie czasu, w którym te budowle zostały zniszczone i przykryte osadem sprawiającym wrażenie jakby został naniesiony przez globalny potop, wydaje się zadaniem łatwym, ze względu na zalegającą warstwę ziemi i szczątków organicznych, których wiek można określić za pomocą datowania radiowęglowego. Wielu badaczy podkreśla problem datowania szczątków ludzkich znajdowanych w obrębie tych budowli, których wiek nie pokrywa się z wiekiem osadów i zalegających pod nimi szczątków organicznych. Trzeba jednak podkreślić, że wydaje się, iż jest to problem drugorzędny, gdyż ludzkie szczątki mogą być pozostałością ludzi przybyłych na te tereny jakiś czas po Potopie, którzy zastali te ruiny i często wykorzystywali jako fundament do wznoszenia własnych budowli. Czasami ludzie zamieszkujący w ich pobliżu opisywali je jako pozostałości innych dawniejszych cywilizacji, nie przypisując sobie do nich praw własności. Wiele z tych starożytnych konstrukcji może być pozostałością przedpotopową. Bardzo prawdopodobne, że są nimi również piramidy z płaskowyżu Giza.

Do tego dochodzi problem z samą metodą datowania. Co jakiś czas opracowuje się nowe metody określania wieku artefaktów z zamierzchłej przeszłości. Jak dalece można na nich polegać? O jednej z nich, zwanej metodą termoluminescencyjną, można przeczytać w The New Encyclopædia Britannica: „Charakterystyczne dla obecnego stanu termoluminescencyjnej metody datowania są raczej nadzieje niż konkretne osiągnięcia.” Jak podano w czasopiśmie „Popular Science” (listopad 1979, s. 81), fizyk Robert Gentry jest „przekonany, iż wszystkie daty ustalone na podstawie rozpadu promieniotwórczego mogą być błędne, przy czym nie chodzi tu o kilka lat, lecz o całe rzędy wielkości”. W artykule zaznaczono, że w świetle odkryć tego uczonego „człowiek być może chodzi po ziemi zaledwie od kilku tysięcy, nie zaś od 3,6 miliona lat”. W związku z tym warto zwrócić uwagę na wypowiedź laureata nagrody Nobla, fizyka jądrowego W.F. Libby’ego, jednego z pionierów datowania radiowęglowego: „Prace badawcze nad udoskonalaniem techniki datowania prowadzono w dwóch etapach — datowania próbek pochodzących z czasów historycznych i prehistorycznych. Obaj z Arnoldem [współpracownikiem] przeżyliśmy pierwszy szok, gdy nasi rzeczoznawcy poinformowali nas, że historia sięga wstecz nie dalej jak 5 tysięcy lat. (...) Ciągle czyta się przecież, że ta czy inna kultura albo ta czy inna miejscowość odkryta przez archeologów liczy 20 tysięcy lat. Dowiedzieliśmy się nagle, że te liczby, te dane o wieku, nie są należycie udokumentowane.”

Ślady starożytnej cywilizacji znaleziono na wszystkich kontynentach Ziemi. Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia warstw osadów zalegających na pozostawionych po niej ruinach miast i innych wytworów architektury w różnych miejscach świata. Opowiada się, że starożytni zakopywali swoje budynki, że były to lokalne powodzie itp., lecz różnorodność występowania wskazuje raczej na globalny kataklizm w postaci powodzi o rozmiarach biblijnego Potopu. Dlaczego starożytni mieli by najpierw burzyć swoje budowle a następnie je zasypywać, i to praktycznie wszystkie? Takie twierdzenia są po prostu niedorzeczne i pozbawione sensu, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość osadów pokrywających te starożytne ruiny. Raczej przemawia to za gigantyczną powodzią wszechczasów. Budowle megalityczne na całym świecie wyglądają, jakby były przykryte warstwą osadów popotopowych. Ruiny budynków, piramidy i inne wytwory architektury oraz ich otoczenie odsłonięte przez archeologów wskazują na przedpotopowe pochodzenie tych konstrukcji.

Według wielu naukowców te gigantyczne struktury megalityczne zostały zbudowane przez jakąś ogólnoświatową cywilizację, której pojawienie przypadało znacznie wcześniej niż historia znanej nam ludzkości, o czym świadczą liczne dane archeologiczne. Wiele wskazuje na to, że tysiące lat temu istniała i tworzyła na Ziemi wielka cywilizacja, której nie poznaliśmy do dzisiaj. Dlaczego zniknęła? Być może rozkwit tej kultury został przerwany przez Potop, który jest opisany w Biblii oraz sumeryjskiej „Opowieści o Gilgameszu” i setkach legend i mitów starożytnych ludów.

za: blogspot.com

Jestem energiczny, ekstrawertyczny, ufny swoim możliwościom, zawsze dążący do osiągnięcia konkretnego celu.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (7)

Inne tematy w dziale Kultura