Dr Daniel Alain Korona, pełnomocnik Związku Zawodowego Rolnictwa "Korona" zapytał na łamach zyciastolicy.com.pl czy potrzebne są nam 22 kanały telewizyjne TVP i 16 regionalnych. Pan Krzysztof komentując ten artykuł odpowiedział na to pytanie następująco:
Wystarczą po 3 kanały radiowe i telewizyjne.
Radio 1 - na falach długich i UHF - program jak dla Radia Polonia z polską muzyką, historią Polski i wiadomościami,
Radio 2 - na falach średnich i UHF - program kulturalny (słowny i z muzyką klasyczną i ludową),
Radio 3 - regionalne - tylko na UHF z informacjami regionalnymi i muzyką rozrywkową.
I tyle starczy.
Podobnie TV:
TVP 1 - o profilu obecnej TV Polonia,
TVP 2 - o profilu rozrywkowo- sportowo - filmowym;
TVP Info-Regionalna - nadający cały dzień informacje z regionu, z Polski i ze świata.
I tyle dla spełnienia misji publicznej ABSOLUTNIE WYSTARCZY. A inne anteny sprywatyzować.
Stworzyć Fundusz Misji Publicznej i utrzymywać ww. stacje z podatków pobieranych id nadawców komercyjnych plus z dodatków z budżetu państwa (jeśli zajdzie taka potrzeba).
Wreszcie na koniec: skasować haracz radiowo-telewizyjny, który zakłada złodziejstwo: masz odbiornik, za który nie płacisz. Chociaż to ostatnie powinno zostać zlikwidowane już w 1990 r., kiedy ruszyły pierwsze prywatne stacje radiowe (ZET i RMF) ale - jak widać, kolejnym władzom zależało na opanowaniu mediów publicznych....
Nie sposób się nie zgodzić 3 kanały radiowe i 3 telewizyjne (w tym jedna Info-Regionalna) stanowczo wystarczy. Gdyby tak się stało niepotrzebny byłby haracz opłaty abonamentowej (audiowizualnej), możnaby ograniczyć dotację z budżetu państwa co najmniej o połowę (a nawet więcej). Czy tak się stanie? Oczywiście należy w to wątpić? Za dużo interesów, interesików poszczególnych układów koleżeńskich, politycznych itd itd.
Skoro samo się nie zrobi, trzeba naciskać by takie rozwiązanie jak wyżej zostało przyjęte?
Inne tematy w dziale Polityka