Fot. Oliver Pochwat
Fot. Oliver Pochwat
WIADOMOŚCI BIEŻĄCE WIADOMOŚCI BIEŻĄCE
90
BLOG

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska sfinansowali posiłki dla 3000 osób na największej Wigilii

WIADOMOŚCI BIEŻĄCE WIADOMOŚCI BIEŻĄCE Społeczeństwo Obserwuj notkę 0
Kiedy dzięki współpracy Fundacji Wolne Miejsce z Wojewodą Mazowieckim postanowiono zorganizować po raz pierwszy w stolicy Warszawską Wigilię dla Samotnych i Uchodźców, do dzieła włączyli się rolnicy z AgroUnii, Kościół katolicki, przedstawiciele innych wyznań, a gros przedsięwzięcia sfinansowała Omenaa Mensah i Rafał Brzoska.

"W wigilijne popołudnie hala Warszawskiego Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego zapełni się gośćmi. Przy świątecznie udekorowanych stołach czeka 2,5 tysiąca miejsc, a przy nich tradycyjne potrawy: pierogi z grzybami, barszcz czerwony z uszkami, smażony karp, wigilijna kapusta z grochem, sałatki i smaczne ciasta" - zapowiadał wydarzenie "Gość Niedzielny". Tak też się stało. Za stołami usiadło ponad 2 tysiące osób! Bezdomni, samotni, opuszczeni, a w tym roku także uchodźcy i ich dzieci mogli poczuć się chociaż trochę jak w domu.

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah fundują posiłki i śpiwory

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska sfinansowali posiłki dla 3000 osób na największej Wigilii dla Samotnych w Polsce. Małżeństwo filantropów zakupiło też 10 000 śpiworów, które trafią do noclegowni w całym kraju. Towar rozwiezie InPost.

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska stwierdzili, że to ich odpowiedzialność, wręcz obowiązek, aby pomagać.

"My mamy dużo szczęścia: mamy gdzie mieszkać, co jeść, nie jesteśmy sami w święta. Tym bardziej pamiętajmy o tych, którzy są samotni, bezdomni, przebywają w obcym kraju. Oni potrzebują naszego wsparcia, szczególnie w tym okresie"

- stwierdzili Brzoska i Mensah.

"Nasza obecność tu zrodziła się z potrzeby serca. Byliśmy na wakacjach i było nam miło i ciepło i pomyśleliśmy sobie, że nie zawsze tak jest wszystkim"

- powiedziała obecnemu na wigilii dziennikarzowi Omenaa Mensah.

"I wtedy ustaliliśmy, że trzeba coś zrobić; żeby osoby, które nie mają dachu nad głową, które mają trudną sytuację materialną, a takich osób żyjących w skrajnym ubóstwie jest już w Polsce ponad milion pięćset tysięcy, których dochód nie przekracza 600 zł miesięcznie. Wtedy pojawił się pomysł wielkiej wspólnej wigilii"

- dodał Rafał Brzoska, założyciel InPostu.

Jak informowała ostatnio PAP, wśród wielu akcji charytatywnych, w jakie zaangażowało się słynne małżeństwo, jest m.in. inicjatywa z kwietnia, kiedy ufundowali wielką pomoc humanitarną dla ludności cywilnej w Ukrainie. Wysłali do Charkowa 34 wagony z lekami, żywnością i innymi środkami pierwszej potrzeby o wartości półtorej miliona złotych.

RW/ Zdjęcia: Oliver Pochwat




niezależny portal prasowy

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo