Tomasz Urbaś Tomasz Urbaś
438
BLOG

Zjednoczeni Polacy

Tomasz Urbaś Tomasz Urbaś Polityka Obserwuj notkę 1

Rządy pokolenia solidarności skostniały. Brakuje wizji, brakuje wiedzy, brakuje sił, brakuje przywództwa. Liderzy obecnych głównych sił politycznych otoczyli się kamarylami skutecznie wykluczającymi powiew świeżości i młodości. Mierni, ale wierni zazdrośnie strzegą swojej pozycji, funkcji i dochodów. Odrzucają wszelką inicjatywę płynącą ze strony sympatyków, w szczególności młodego pokolenia.

Dla utrzymania się na scenie politycznej główne siły polityczne stosują starożytną zasadę divide et impera, dziel i rządź. Cztery partie zmonopolizowały władzę. Nie mając wizji przyszłości uwikłują Polaków w spory zastępcze. Prowokują, rozpalają emocje, jątrzą i judzą jednych przeciwko drugim.

Czas skończyć z chocholim tańcem.

W dniu 8 maja 2011 r. Ruch Wolność i Godność oraz Unia Polityki Realnej zawarli deklarację programową.

Ruch Wolność i Godność jest pierwszym przedsięwzięciem politycznym młodego pokolenia, które ze świata Internetu zaczyna działalność realną z misją i szczegółowym programem. Unia Polityki Realnej jest jedną z najstarszych partii politycznych w Polsce pielęgnującą wartości konserwatywno-liberalne.

W "Deklaracji 8 maja" strony dokonały kategoryzacji celów programowych. Wskazały, jakie są idee wspólne oraz gdzie występują różnice. Na bazie wspólnych celów strony zadeklarowały współpracę bez względu na sytuację polityczną. Wyartykułowane różnice nie są powodem do waśni, a wyrazem uznania dla odmiennych poglądów, które w ostateczności będą oceniać wyborcy.

Formuła "Deklaracji 8 maja" wykluczyła rozpoczynanie współpracy od bezpłodnych kłótni o nazwy, stołki, parytety i listy wyborcze. Wyklucza to wszystko, co rozbijało dotychczasowe próby integracji mniejszych i większych partii, organizacji oraz środowisk centrowych i prawicowych.

Skupienie się u zarania na sprawach programowych pozwala na włączenie się do wspólnej pracy dla Polski wszystkich wykluczonych dotąd przez istniejący system polityczny. Więź programowa ułatwia nie tylko nawiązanie kontaktu, ale również jest zaczynem nieantagonistycznej współpracy w przyszłości. Łączymy, nie dzielimy!

"Deklaracja 8 maja" jest otwarta dla wszystkich sił politycznych i społecznych w Polsce i tych parlamentarnych i pozaparlamentarnych. Jej konstrukcja prawna ułatwia integrację programową na zasadzie działania sieci społecznościowej. Jej celem jest bowiem budowa więzi społecznych w dotychczas podzielonym środowisku patriotów.

Patrioci mają historyczną misję. Staną do niej silni i merytorycznie przygotowani programowo, jak nigdy dotąd. "Deklaracji 8 maja" patronuje św. Stanisław ze Szczepanowa, którego cuda zapowiedziały zjednoczenie Polski na przełomie XIII i XIV w. po rozbiciu dzielnicowym. Przed Polską ponownie stoją wielkie wyzwania.

Wszystkich patriotów zapraszamy do współpracy.

Urodzony w 1970 w Gdyni. Żonaty, ojciec trzech synów. Absolwent Finansów i Bankowości Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalista prawa nieruchomości. Od 1998 wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości. Nagrody i wyróżnienia: 1987 finalista Olimpiady Fizycznej 1993 Nagroda rektora UG II stopnia 1994 Nagroda rektora UG I stopnia 1995 I lokata ukończenia studiów na UG 1995 wyróżnienie w konkursie „Rzeczpospolitej” oraz Coopers & Lybrands na artykuł o kierunkach rozwoju gospodarki polskiej do 2005. Miłośnik książek, nauk ścisłych i historii.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Polityka