Ujawniona w „Nie rzucim ziemi” katastrofa finansów publicznych w Polsce postępuje. Zakłamani politycy nadal milczą i kombinują jakby tu ugrać choćby jeszcze troszeczkę czasu. Tu temacik zastępczy, tam temacik zastępczy. A będzie gorąco. Przecież już planują obniżki emerytur. Aby jakoś próbować łapać oddech niezbędny do szybkiej ewakuacji próbują posłodzić ulgami podatkowymi za oszczędzanie na emeryturę. Oczywiście w OFE lub innych spekulacyjnych funduszach inwestycyjnych. Patroni muszą zarobić, oby żyło się lepiej.
Ale kasy brakuje. Co robić? Zadłużać Polaków po uszy. Jakie szczęście, że Chińczycy mają swój geopolityczny interes w Europie (kordon wokół Rosji) i… najwyższe na świecie rezerwy walutowe. Witajmy chlebem i solą naszych nowych wierzycieli. Na początek za drobne 100 mln dolarów. Sprzedawać majątek Polaków gdzie się da. Jakie szczęście, że Chińczycy nie specjalnie cenią dolara w swoich rezerwach, wolą coś trwałego. No to cyk. I po polskiej Hucie Stalowa Wola. Witamy chlebem i solą naszych nowych właścicieli.
Co zrobić z takimi zakutymi łbami? Może trochę rad.
„Nie trzeba żyć ponad stan”. „Żadnych pożyczek”. „Za to przedsiębiorstwo kraj mógłby otrzymać 25-30 miliardów dolarów, i nie należy spieszyć się z jego sprzedażą. Gdy przejemy te 30 miliardów dolarów, wtedy co sprzedawać będziemy?"
Kto jest tak trzeźwo myślący? Kto rozumie tak doskonale finanse publiczne? Kto myśli po gospodarsku o państwie? Kto jest patriotą? Były dyrektor sowchozu. Alaksandr Łukaszenka.
Donald Tusk, Jan Vincent-Rostowski i Aleksander Grad są głupsi od dyrektora sowchozu na Białorusi. Takich czasów doczekaliśmy. Nie dziwmy się, że furorę robi dowcip: jaki jest najpopularniejszy toast w PO? Oby dęby na nasze szubienice rosły jak najdłużej…
Urodzony w 1970 w Gdyni. Żonaty, ojciec trzech synów. Absolwent Finansów i Bankowości Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalista prawa nieruchomości. Od 1998 wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości.
Nagrody i wyróżnienia:
1987 finalista Olimpiady Fizycznej
1993 Nagroda rektora UG II stopnia
1994 Nagroda rektora UG I stopnia
1995 I lokata ukończenia studiów na UG
1995 wyróżnienie w konkursie „Rzeczpospolitej” oraz Coopers & Lybrands na artykuł o kierunkach rozwoju gospodarki polskiej do 2005.
Miłośnik książek, nauk ścisłych i historii.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Gospodarka