Wiem, że to wstyd, ale jestem za parytetami płciowym. Nie zawsze, ale w pewnym ściśle określonym wypadku powinien on być wymagany, i to przez konstytucję. I to nie żaden tam platformerski parytet 30 na 70, ale twardy, jednoznaczny parytet pół na pół.
Tym szczególnym wypadkiem, w którym parytet powinien być egzekwowany i wpisany do prawa jest oczywiście małżeństwo. Tu powinno być całkowicie jednoznaczne, że składa się ono w 50 procentach z kobiet, a w 50 z mężczyzn. Jakikolwiek inny układ czyni małżeństwo nie tylko całkowicie pozbawiony sensu, ale przede wszystkim niemożliwym. Pary nieparytetowe (nieważne czy kobieco-kobiece czy męsko-męskie) nie mają szansy na dzieci, a zatem nie mogą stać się rodziną. To zaś sprawia, że są z punktu widzenia społeczeństwa i państwa zupełnie bezproduktywne i nie ma powodów, by przyznawać im jakiekolwiek przywileje, które związane są z obowiązkami, jakie biorą na siebie mężczyzna i kobieta zawierający małżeństwo.
Ciekawe tylko, że większość zwolenników parytetów na listach do Sejmu, Senatu czy na uczelniach jest zdecydowanie przeciwna takiemu postawieniu sprawy. Oni chcieliby parytetów wszędzie tylko nie tam, gdzie są one rzeczywiście sensowne. Pokazuje to, że dobro społeczeństwa czy jednostek jest im zupełnie obojętne. Dla nich liczy się tylko wprowadzanie w życie ich własnych ideologicznych wizji i skonstruowanie człowieczeństwa na nowo. A że się to nie sprawdza? To już nie ma dla nich najmniejszego znaczenia, bowiem jak to z heglistami bywa ideologia jest dla nich ważniejsza niż rzeczywistość.
Inne tematy w dziale Polityka