Mikeregion Mikeregion
175
BLOG

Bakteryjna wieża Babel (wstęp)

Mikeregion Mikeregion Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

MG: Co do Starego Testamentu... jestem bliski wyjaśnienia mitu o wieży Babel ... okazuje się, że liczba języków na świecie, odpowiada w przybliżeniu liczbie różnorodnych szczepów bakterii. Oczywiście wynika to również ze zróżnicowanych warunków klimatycznych w różnych krajach, na różnych kontynentach. Ale bardzo prawdopodne jest, że to właśnie charakterystyczna dla danego narodu struktura szczepu bakterii odpowiada za kształt języka.

Jak one to robią? Bakteria posługuje się wehikułem człowieka, aby zagwarantować symbiotyczny rozwój. Do rozwoju potrzebne są bakteriom określone substancje wydzielane przez gruczoły - hormony. Człowiek wydziela hormony w zależności od zmian środowiska zewnętrznego. Obraz lub dźwięk wpływają na poziom wydzielania. Przykładowo, dźwięki (słowa) wywołujące u nas zadowolenie, powodują wzmorzone wytwarzanie endorfin, które bakterie bardzo lubią. W ten sposób sterując tym co mówimy i tym co słyszymy, otrzymują niezbędne składniki dla swojego rozwoju. Każdy odrębny szczep bakterii, wytworzył odrębny system dźwięków-słów. Tak powstały zróżnicowane języki świata.
Pracuję jeszcze nad tym ... niedługo napiszę arta.

TR: Można powiedzieć jedno ... nic w przyrodzie nie ginie... i wszystko ma swój początek jak i koniec... także i koniec jest tym, który sam siebie osądza ... a języki wszystkie są ze sobą spokrewnione ... bo z jednego i tego samego źródła wyszły..

MG: Tak, miały jedno wspólne źródło. Ale w momencie, gdy cywilazja zaczęła emigrować z Mezopotamii w inne regiony świata, język się zmieniał, zgodnie ze zmianą warunków klimatycznych i składem bakterii w glebie, wodzie i powietrzu. To wpływało na zmiany w strukturze języka: na liczbę i rodzaj wymianych samogłosek i spółgłosek.

TR: To by świadczyło o tym iż, odbiór Stwórcy również wymagał intelektualnego wysiłku ...

MG: No tak. Być może, nie zaprzecza to możliwości istnienia Stwórcy i jego intelektualnego potecjału, natomiast w bardziej praktyczny sposób tłumaczy i odmitologizuje powstawanie języków.

TR: Cóż my dzisiaj możemy nazwać mitem lub faktem dziejowym , skoro sami nie znamy historii antycznych, a Stwórcę wyobrażamy jako kogoś abstrakcyjnego w stosunku do nas samych ... a może jest on podobny do człowieka ... tylko od niego o całą wielkość wszechświata - mądrzejszy ... księgi mądrości kierują człowieka do postrzegania i badania otaczającego go też środowiska ... aby tam mógł również postrzegać mądrość ... lecz cóż z lenistwa wolimy aby bakterie decydowały za nas kim mamy się stawać ... Życzę Tobie miłych chwil w tych dniach wolnych od pracy ... i aby zawsze te dobre duszki - bakterie otaczały Cię i dawały radość z postrzegania samego siebie ... w dziele Tego, który Ciebie stworzył ...

MG: Dziękuję! Jest super, lubię szukać, choć często błądzę ... nie mam tak naprawdę czasu i możliwości na prawdziwe badania naukowe. Ale zobacz: w ciele każdego z nas jest około 1000 szczepów różnych bakterii. Każdy ma inny zestaw, ale wykazują one regionalne podobieństwa. I teraz zobacz: obecnie jest od 6 do 7000 języków, w ramach ponad 4000 grup (rodzin) językowych. Zbieżność klimatyczna i składu podstawowych bakterii w organizmie ludzkim nie jest przypadkowa.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_language_families
http://www.nytimes.com/2012/06/14/health/human-microbiome-project-decodes-our-100-trillion-good-bacteria.html?pagewanted=all&_r=0
http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyki_%C5%9Bwiata

Mikeregion
O mnie Mikeregion

Dawny fizyk, teraz filozof.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Technologie