Mikeregion Mikeregion
90
BLOG

Geometria fal grawitacyjnych

Mikeregion Mikeregion Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

Coś co ma sens, choć nie ma sensu ...

Dociekania fizyków, w opaciu o "prawa" matematyki, w tematyce fal grawitacji prowadzi do następujących wniosków: 

1. Fala grawitacyjna może mieć w zasadzie dowolną częstotliwość.* 

2. Fale grawitacyjne zostały zarejestrowane przez interferometr LIGO, kórego prostopadłe ramiona mają długość około 4 kilometrów. Zarejestrowane fale miały częstotliwość od 10 do −16 Hz do 10 do 4 Hz.**

3. W miarę wzrostu częstotliwości fal grawitacji ich amplituda maleje***

4. Wraz ze wzrostem częstotliwości fal grawitacyjnych, wielkość urządzeń je rejestrujących staje się coraz mniejsza - ze względu na zmniejszającą się długość rejertowanej fali.

No więc zadajmy pytanie: jakie fale grawitacyjne może zarejestrować mózg, którego średnica wynosi około 15 cm? Z pewnością mogą być to jedynie fale o dużej częstotliwości, w zakresie GHz - o czym piszą m.in. autorytety nauki**** 

* https://en.wikipedia.org/wiki/Gravitational_wave#:~:text=Gravitational%20waves%20are%20expected%20to,<%20f%20<%20104%20Hz. 

** https://en.wikipedia.org/wiki/Gravitational-wave_observatory

*** https://link.springer.com/article/10.1140/epjc/s10052-019-7542-5

**** http://www.gravwave.com/docs/2010%20Russia%20Lect%20.pdf,

http://www.exobiologie.org

A teraz z innej beczki ...

Czym jest geometria? 

Jest efektem działania mózgu.

Skąd się biorą wyobrażenia punktu, prostej, płaszczyzny i innych wielowymiarowych zjawisk? Przecież takowe nie istnieją w przyrodzie - nie istnieje żaden odpowiednik przyrodniczy, który by uzasadniał powstawanie w mózgu geometrycznych obrazów. 

Zatem jeśli nie Przyroda, to co jest ich przyczyną? 

Załóżmy, że rozmiar mózgu pozwala rejetrować fale grawitacyjne o dużej częstotliwości. Co będzie obrazem tych fal w mózgu? Jakie właściwości ma wyobrażona linia, czy punkt? Ich rozmiary w sensie fizycznym są infinityzymalne. Przy dużej "gęstości" fali wygląda ona w mózgu na obiekt stały - podobie jak dla dużej częstotliwość fal e-m, nasz wzrok sensorycznie nie potrafi rozróżnić pojedynczych fotonów.  

Zobacz zakresy naszych zmysłów: słuch: 20 - 20000 Hz, wzrok: 430–790 THz (tera - 10 do 12 potęgi), mózg: GHz fal grawitacyjnych od - do (?) 

Postuluję, że myśl jest obrazem fal grawitacyjnych, szczególnie myśl geometryczna, co wskazuje na upodobanie mózgu do ścisłej, precyzyjnej, niemal "geometrycznej" odpowiedzi. Człowiek we wszystkim poszukuje piękna, właśnie dlatego, że taki przekaz dyktują fale grawitacyjne, pochodzące z zewnątrz.

Mikeregion
O mnie Mikeregion

Dawny fizyk, teraz filozof.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Technologie