Pinopa Pinopa
538
BLOG

Konkurs "Nowe kierunki w teoretycznej fizyce" - List otwarty

Pinopa Pinopa Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Stale otwarty konkurs "Nowe kierunki w teoretycznej fizyce" -
List otwarty do profesorów fizyki - decydentów w sprawach dzisiejszej teoretycznej fizyki i jej przyszłości

Pisząc ten list spodziewam się, że trafi on do rąk kierowników ważnych ośrodków naukowych, które zajmują się podstawowymi badaniami w dziedzinie fizyki. Spodziewam się, że niektórzy z nich zechcą udostępnić miejsce na stronach internetowych swojej naukowej instytucji i podejmą się organizacji konkursu "Nowe kierunki w teoretycznej fizyce".
Jak miałby być ten konkurs zorganizowany, przedstawiam w swojej propozycji - w szkicu regulaminu konkursu "Nowe kierunki w teoretycznej fizyce".

Tym otwartym na nowości i odważnym kierownikom fizycznych instytucji, którzy zdecydują się i włączą się do organizacji konkursu, z góry składam serdeczne podziękowania. (Ci, którzy na razie nie włączą się, nie są tchórzliwymi łajdakami - jak to odczytał pewien życzliwy czytelnik, a tylko niezdecydowanymi uczciwymi ludźmi. Moje podziękowania obejmą ich natychmiast, gdy tylko w jakikolwiek sposób przyłączą się do inicjatywy.) 
Jest za co dziękować, bo głównym celem konkursu jest obejście systemu recenzowania, jaki panuje w redakcjach naukowych czasopism i publikacja informacji o nowych kierunkach w teoretycznej fizyce poza ogólnie przyjętym obiegiem. Jest za co dziękować, bo tym celem jest rozpowszechnienie w naukowym świecie fizyki takich teorii, które mają unitarny charakter i przeczą powszechnie uznawanym poglądom na temat budowy materii i wszechświata, a przez recenzentów nie są akceptowane i w wyniku tego nie są dopuszczane do publikacji w czasopismach.

Dla teoretycznej fizyki korzystne będzie otwarcie się fizyków na nowe kierunki myślenia. Bo tylko to pozwoli w przyszłości rozwiązać problemy i wyjaśnić fizyczne zagadnienia, których na podstawie dotychczasowej wiedzy fizycznej nie można wyjaśnić. Bo obecnie, zależności i zwyczaje, jakie panują w naukowym świecie fizyki,  bardziej przypominają monopolistyczne zwyczaje, z jakimi można spotkać się gdzieniegdzie w przemyśle. W krótkiej notce pt. "Postępowi fizycy czy nieetyczni monopoliści?" - można przeczytać o podobieństwie między stosunkami, jakie panują w fizyce, a tym co zdarza się w produkcji przemysłowej. Te stosunki w fizyce powinny być zarzucone - a pomóc w tym może udział naukowych instytucji w konkursie "Nowe kierunki w teoretycznej fizyce".

Otwarcie konkursu "Nowe kierunki w teoretycznej fizyce" nastąpi wówczas, gdy konkursowe teorie fizyczne zostaną opublikowane na stronie internetowej przynajmniej jednej naukowej instytucji. Zanim to nastąpi, jako inicjator konkursu pierwszy przedstawiam tutaj do udziału w konkursie konstruktywną teorię pola - przedstawiam ją w postacji artykułów o podstawach konstruktywnej teorii pola i związanych z nimi modelujących programów komputerowych.
Przed zapoznaniem się z tymi artykułami i komputerowymi programami proponuję, aby zapoznać się z konstruktywną teorią pola "krótko i krok po kroku", która w tym artykule jest przedstawiona w bardziej zwartej postaci. Bardzo pomocne może okazać się wcześniejsze zapoznanie się faktami, które u niektórych fizyków mogą wywołać rozdrażnienie lub szok. Bo niektóre fakty, które powszechnie uważa się w fizyce za naukowe, są w istocie mitami fizyki. Warto dobrze się zastanowić nad tym, jaka rzeczywiście jest naukowa prawda w fizyce teoretycznej.

Autorzy, którzy inaczej widzą zjawiska fizyczne i ich interpretacje, którzy mają na ten temat swoje teorie, mogą zgłaszać je do udziału w konkursie.
Poniżej (w tym otwartym liście) jest dość miejsca na linki, które będą kierowały do miejsc, gdzie będzie można zapoznać się z tymi teoriami.
Fizycy chętnie zapoznają się z teoretycznymi rozwiązaniami, które będą logiczne i będą opierały się na faktach doświadczalnych.

Bogdan Szenkaryk "Pinopa"

 

Legnica, 29.02.2012 r.

Pinopa
O mnie Pinopa

Jestem wszystkim, wszędzie i zawsze. I wy wszyscy - także, tylko jeszcze o tym nie wiecie. Odkryjcie to na http://pinopa.narod.ru/Polska.html. Przekazuję prośbę od Łukasza - lukasz@lukasz.sos.pl : Bardzo proszę o 1,5 procent, Was nic nie kosztuje poza wypełnieniem dwóch pól w zeznaniach PIT, a mi ratuje życie. Proszę przekażcie ulotki swoim znajomym. Darowizny: FUNDACJA AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 BNP PARIBAS Fortis Bank Polska S.A. Bardzo ważny jest dopisek: SOSNA,711 (1,5%) Podatek: KRS: 0000270809 Bardzo ważny jest dopisek: SOSNA,711 PS. Jeżeli znacie firmę, która jest gotowa umieścić mój baner na swojej stronie z przekazaniem 1,5%, również proszę o kontakt. BARDZO DZIĘKUJĘ http://lukasz.sos.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (12)

Inne tematy w dziale Technologie