Ostatnimi czasy w kategorii Internet i media mojego głównego bloga pojawiały się albo teksty komercyjne albo omówienia serwisów społecznościowych. Dzisiejszy tekst będzie miał odmienny charakter. Chciałbym się bowiem z Państwem podzielić radosną wiadomością. Otóż 3 maja bieżącego roku, w uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski oficjalnie zainaugurował działalność nowy internetowy portal prawicowy pod nazwą Pro Polonia. Strona ta jest zasadniczo prowadzona przez narodowców, jednak silnie jest na niej reprezentowane także środowisko konserwatywne. Grupę zachowawczych autorów portalu stanowią między innymi: dr Adam Wielomski, odważny kapłan archidiecezji katowickiej, ksiądz Wojciech Grzesiak, Adam Danek i moja skromna osoba. Takie strony jak Pro Polonia ukazują jasno, że narodowców i nas wiele dzieli, ale dużo więcej łączy.
Ostatnimi czasy w kategorii Internet i media mojego głównego bloga pojawiały się albo teksty komercyjne albo omówienia serwisów społecznościowych. Dzisiejszy tekst będzie miał odmienny charakter. Zarówno dla nich, jak i dla nas, takie wartości jak religia, rodzina i tradycja mają ogromne znaczenie. Wspólnego też mamy przeciwnika politycznego - lewaków wszelkiej maści. Nie można oczywiście zaprzeczyć występowaniu między nami istotnych różnic, na przykład w kwestii prawa własności, która już zdąrzyła wywołać dość burzliwą dyskusję między autorami omawianego portalu. Jak jednak napisał w jednym ze swych tekstów jeden z nich, narodowiec Jan Bodakowski, powinniśmy bardziej się skupiać na tym, co łączy, niż na tym, co dzieli.
Jak na razie główną funkcjonalnością portalu są blogi jego użytkowników. Jest ich na chwilę obecną (blogów, nie userów) ponad trzydzieści. Poza blogami są tu też newsy, galerie i fotoreportaże. Będzie tego jeszcze więcej, bo portal cały czas się rozwija.
Urodziłem się w Rybniku 22 kwietnia 1975. Ukończyłem liceum w Wodzisławiu Śląskim (1994), farmację w Sosnowcu (1999) oraz etnologię w Cieszynie (2004). Jestem więc farmaceutą i antropologiem kulturowym. Mam wspaniałą rodzinę - żonę i dzieci. Przez lata nieregularnie publikowałem w różnych czasopismach i na rozmaitych stronach internetowych. W ostatnich latach skupiam się na blogowaniu. Mam też na koncie dwie wydane książki- "Religia w Polsce" (2010) oraz "Ludzie i religie w Polsce" (2012). Od kilku lat skupiam się na prowadzeniu blogów i szukam wydawców dla kolejnych książek. O kulturze piszę pod adresem https://svetomir.home.blog/, tu zaś piszę głównie o polityce.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka