Państwowa Komisja Wyborcza moim zdaniem przesadziła, dość dotkliwie karząc partię Jarosława Kaczyńskiego za niewątpliwe nadużycia wyborcze.
PiS jest jednak samo jest sobie winne. Nie doszłoby do takiego rozwiązania, gdyby nie upolitycznienie PKW, którego dokonano w 2019 roku. Gdyby komisja nadal była złożona wyłącznie z sędziów SN, NSA i TK wydałaby zapewne bardziej wyważony werdykt.
Rzecz znamienna, z PKW uczyniono za rządów "Zjednoczonej Prawicy" to samo co z KRS zabierając ustalenie jej składu sądu i przekazując je sejmowi, jednak odbiło się to znacznie mniejszym echem społecznym i medialnym.
PKW jest więc kolejną instytucją, którą trzeba uzdrowić. Trzeba przywrócić poprzedni sposób wyłaniania jej członków, aby uniknąć upolitycznienia i nadużyć.
Warto też zauważyć, że PiS nie pierwszy raz stało się ofiarą wprowadzonych przez siebie zmian. Podobnie było z przesunięciem terminu wyborów samorządowych, o czym pisałem kilka notek temu.
Urodziłem się w Rybniku 22 kwietnia 1975. Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim (1994), Wydział Farmaceutyczny w Sosnowcu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1999) oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2004). Jestem więc z wykształcenia farmaceutą i... no właśnie i kim? Początkowo pisałem, ze etnologiem, teraz jednak, patrząc na zakres moich dociekań muszę stwierdzić, że akcenty mi się przesunęły w kierunku antropologii kulturowej. Nie zajmuje się bowiem kultura ludową, ani samymi tylko kulturami niemasowymi, ale zróżnicowaniem kultur z uwzględnieniem kultury masowej. Tak więc wychodzi , ze jestem antropologiem kulturowym. Mam wspaniałą rodzinę - żonę i dzieci. Przez lata nieregularnie publikowałem w czasopismach naukowych i profesjonalnych (ALBOalbo, Konteksty, Panacea, Uniwersytet Kulturalny, Puls Farmacji, Bez Recepty, Lek w Polsce), społeczno - politycznych (Najwyższy Czas, Opcja na Prawo, Pro Fide Rege et Lege, Rojalista - Pro Patria), religijnych (Przewodnik Katolicki) i lokalnych (U Nas, Nowiny Wodzisławskie) oraz na licznych stronach internetowych. W ostatnich latach skupiam się na blogowaniu. Mam też na koncie dwie wydane książki- "Religia w Polsce" (2010) oraz "Ludzie i religie w Polsce" (2012). Od kilku lat skupiam się na prowadzeniu blogów i szukam wydawców dla kolejnych książek. O kulturze piszę pod adresem https://svetomir.home.blog/, tu zaś piszę o polityce.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka