stanzag stanzag
5597
BLOG

Szukając odpowiedzi na LISTĘ OBECNOŚCI Ś.P. LECHA KACZYŃSKIEGO W

stanzag stanzag Rozmaitości Obserwuj notkę 23

Szukając odpowiedzi na takie zaczepki

  
"LISTA OBECNOŚCI Ś.P. LECHA KACZYŃSKIEGO W KATYNIU
10 kwietnia 2006 r. – nieobecny
17 września 2006 r.- nieobecny
10 kwietnia 2007 r. – nieobecny
17 września 2007 r. – obecny (wybory do sejmu)
10 kwietnia 2008 r. – nieobecny
17 września 2008 r. – nieobecny
10 kwietnia 2009 r. – nieobecny
10 września 2009 r. – nieobecny
2010 – ………………………….. ……(wybory prezydenckie i samorządowe)
 
wobec śp. Lecha Kaczyńskiego postanowiłem sprawdzić jak to jest z obchodami rocznic i wydarzeń związanych z tymi dniami u naszych przywódców.
 
Czy pamiętacie co robili w tym czasie?
 
Proszę o uzupełnienia.
 
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia jest obchodzony 13 kwietnia, w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.
 
14 listopada 2007roku ( M.P. z 2007 nr 87 poz. 944) Sejm ustanawia 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej"
 
ROK 2006
 
Poniedziałek, 10 kwietnia 2006 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przyjął w Pałacu Prezydenckim Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Borysa Tarasiuka.
 
Niedziela, 17 września 2006 rozpoczęła się druga wizyta w USA, która zakończyła się 19 września wystąpieniem prezydenta na forum Debaty Generalnej 61. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku gdzie poruszył kwestię reformy ONZ oraz globalnej solidarności państw, jako odpowiedzi na negatywne skutki globalizacji. Podkreślił także zaangażowanie Polski w misje stabilizacyjne i pokojowe w Kosowie, Afganistanie, Demokratycznej Republice Konga oraz w Libanie i Iraku a także o potrzebę umacniania przyjacielskich stosunków z sąsiadami, Niemcami i Rosją.
 
ROK 2007
 
Wtorek, 10 kwietnia 2007 - Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Szwajcarii, następnie Prezydent RP Lech Kaczyński udał się z wizytą do Wilna, gdzie spotkał się z Prezydentem Republiki Litewskiej Valdasem Adamkusem. Pani Maria Kaczyńska towarzyszyła Prezydentowi. Wieczorem Para Prezydencka udała się z wizytą do Rygi, gdzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Lech Kaczyński wziął udział w Nieformalnym Spotkaniu Ośmiu Prezydentów państw Unii Europejskiej.
 
Piątek, 7 września 2007 Wybory do Sejmu i Senatu w 2007 roku - zostały przeprowadzone w dniu 21 października 2007 roku (niedziela) w związku z podjęciem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencji Uchwały z dnia 7 września 2007 r. w sprawie skrócenia kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 163, poz. 1154) i wydanym w jej następstwie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Postanowieniem z dnia 7 września 2007 r. o zarządzeniu wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 162, poz. 1145).
 
Poniedziałek, 17 września 2007 - Prezydent RP złożył wieniec i zapalił znicz na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu w Rosji.
 
Piątek - Sobota 9 -10 listopada 2007 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński uczestniczył w uroczystościach „Katyń Pamiętamy – Uczcijmy Pamięć Bohaterów”. W ciągu dwóch dni zostały odczytane nazwiska ofiar Zbrodni Katyńskiej, awansowanych na wyższe stopnie wojskowe i służbowe." Hołd pomordowanym polskim żołnierzom oddał prezydent Lech Kaczyński, który drugiego dnia odczytał ostatnie 30 spośród 14 tys. nazwisk. Początkowo Warszawskie uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej były zaplanowane na piątek, sobotę i niedzielę 5-6-7 października. Niestety motywy, jakimi kierowała się Kancelaria wyznaczając pierwotny termin zostały wypaczone, co groziło włączeniem uroczystość w kampanię wyborczą. W tej sytuacji prezydent Lech Kaczyński nie wyraził zgody na takie traktowanie ofiar i ich rodzin i podjął decyzję o przeniesieniu uroczystości, które odbyły się 9, 10 i chyba Dzień Niepodległości, 11 listopada 2007 roku, został również włączony do tych obchodów. Była to najdłużej trwająca uroczystość związana z mordem Katyńskim.
 
ROK 2008
 
Środa – Czwartek, 9 wieczorem - 10 kwietnia 2008 - Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonka Prezydenta RP Panią Marią Kaczyńską uczestniczy w jednodniowej wizycie roboczej w Republice Finlandii.
 
Niedziela, 13 kwietnia 2008 w parafii pw. św. Joachima w Sosnowcu – Zagórzu odbyły się uroczystości upamiętniające mord polskich oficerów na terenie b. ZSRR. Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wystosował do organizatorów i uczestników list, który w imieniu Prezydenta RP odczytał Doradca Prezydenta RP Andrzej Klarkowski. W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej podpisał również postanowienie o nadaniu orderów osobom zasłużonym w odkrywaniu i upamiętnianiu prawdy o zbrodni katyńskiej. W tym dniu w ramach jubileuszu 80-lecia Związku Sybiraków, we Wrocławiu  odbyły się też uroczystości z okazji rocznicy drugiej masowej deportacji ludności polskiej na Sybir. Jacek Sasin odczytał list Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego skierowany do uczestników i organizatorów uroczystości.
Środa, 17 września 2008 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się uroczysty koncert, którego gospodarzem był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński „Kres Kresów” W programie koncertu znalazło się Oratorium Krzesimira Dębskiego „Kres Kresów…” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie i Polskiego Chóru Kameralnego z Gdańska oraz spektakl słowno-muzyczny poświęcony rocznicy 17 września 1939 r. i tragedii Ziem Wschodnich II RP.
 
ROK 2009
 
Czwartek, 10 kwietnia 2009 roku na Cmentarzu Wojennym w Katyniu obchodzono uroczyście Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Uroczystości odbyły się dzięki współpracy Kancelarii Sejmu RP i Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Organizacją i realizacją uroczystości ze strony Urzędu zajmowali się oficerowie Departamentu Wojskowego Urzędu do Spraw kombatantów i Osób Represjonowanych.
Na zaproszenie do udziału w ceremonii uczczenia pamięci ofiar ludobójstwa, odpowiedziały licznie osoby zrzeszone w Federacji Rodzin Katyńskich, kombatanci II wojny światowej oraz harcerze. Ze strony władz państwowych przybyli Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra, posłowie na Sejm: Jerzy Fedorowicz, Mirosław Koźlakiewicz, a także Wicemarszałek Senatu RP Zbigniew Romaszewski, Senatorowie RP: Barbara Borys-Damięcka, Piotr Andrzejewski i Andrzej Grzyb. Gościem Honorowym był ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych reprezentował Kierownik Urzędu Pan Janusz Krupski. W uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji i Straży Granicznej.
Poniedziałek,13 kwietnia 2009 wŚwiatowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia Prezydent pojawił się na miejscu tragedii w Kamieniu Pomorskim. Przypominam, że w nocy spłoną hotel robotniczy
 
Czwartek, 17 września 2009 - Udział w uroczystościach na Skwerze Matki Sybiraczki w Warszawie i wystąpienie Prezydenta RP pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. Prezydent Lech Kaczyński przypomniał, że polscy oficerowie zostali wymordowani decyzją z 5 marca 1940 roku, która - jak ocenił - w rzeczywistości była decyzją Stalina. Tego samego dnia (rano) Prezydent był jeszcze na zjeździe historyków w Olsztynie. W ramach olsztyńskich obchodów 70-rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, prezydent odsłonił tablicę poświęconą ofiarom zbrodni katyńskiej i posadził pamiątkowy dąb.
 
ROK 2010
Sobota,10 kwietnia 2010 roku nie trzeba przypominać
 
Poniżej treść znanego już chyba pisma Andrzeja Kremera z 23 lutego 2010 do Władysława Stasiaka
 
"Szanowny Panie Ministrze,
W nawiązaniu do rozmów odbytych z Panem Ministrem w dniu 22 lutego 2010 r. i 12 lutego 2010 r. oraz do pisma Pana M. Handzlika, Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP nr BSZ 340-13-10(2) z dnia 27 stycznia 2010 r., informującego o zamiarze wyjazdu Prezydenta RP do Katynia w kwietniu br. w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej na Polskim Cmentarzu Wojennym, a także mając na uwadze rozmowy Pana Ministra z Panem A. Przewoźnikiem, Sekretarzem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, pozwolę sobie ponownie potwierdzić Panu Ministrowi, iż zgodnie z coroczną tradycją, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa organizuje, w dniu 10 kwietnia 2010 r. wyjazd oficjalnej delegacji polskiej na coroczną uroczystość w Katyniu z okazji przypadającej w tym roku 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Do udziału zaproszeni są przedstawiciele środowisk rodzin katyńskich, duchowieństwa, Wojska Polskiego oraz innych grup społecznych i instytucji.
 
Mając powyższe na uwadze, zwracam się do Pana Ministra z uprzejmą prośbą o ostateczne potwierdzenie gotowości Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej do uczestniczenia w tych uroczystościach i przewodniczenia delegacji polskiej.
 
Ze względu na konieczność pilnego podjęcia szeregu przedsięwzięć logistycznych niezbędnych do sprawnego zorganizowania wyjazdu delegacji, uprzejmie proszę Pana Ministra o niezwłoczne udzielenie odpowiedzi.
 
Z wyrazami szacunku AKramer (podpis Kramera)"
 
To tylko oficjalne działania, które są jakoś odznaczone w mediach i Internecie.
 
A teraz zadam pytanie ile razy Donald Tusk, jako Premier RP był w Katyniu w tym samym okresie i jakie z tej okazji podjął działania???
Ile razy Bronisław Komorowski, jako Marszałek Sejmu RP był w Katyniu w tym samym okresie i jakie z tej okazji podjął działania???   
Proszę o pomoc w odpowiedzi na te pytania.
 
Chętnie uzupełnię lub skoryguje błędy, jeśli mi ktoś wskaże.
Uprasza się o merytoryczne komentowanie.
stanzag
O mnie stanzag

Chodzę pod prąd i myślę inaczej niż obecna większość wyborców.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (23)

Inne tematy w dziale Rozmaitości