Komentarze do notki: Koalicyjne zmiany na horyzoncie?

« Wróć do notki

antoni23 listopada 2010, 15:54
@autorDobry dowcip.
Ten komentarz został ukryty. Aby przeczytać, wyłącz filtr treści.
Komentarz został usunięty
Darkownik23 listopada 2010, 16:20
Karkolomne zalozeniePawlak jest zbyt mocno uwiklany w zaleznosci rosyjskie. Chociaz z drugiej strony kapital zaufania u rosjan do niego zmalal w zwiazku z zawirowaniami nad umowa gazowa.

Przejscie poslow PSL-u do PiS odbylo sie bez jakiejs specjalnej reakcji ze strony Pawlaka.
Tak samo Kaczynski - reakcja na utrate poslow i powstanie klubu PiS-light jest jak na niego dosc wstrzemiezliwa.

Zaryzykowalbym teze, ze PO za pozno zorientowala sie o co chodzi.

Pierwsza reakcja przewodniczacego klubu parlamentarnego PO byl telefon do Kluzikowej z zaproszeniem do wspolpracy - pierwszy odruch to dzialanie wedlug instrukcji w sytuacjach nadzwyczajnych.
Dzien czy dwa pozniej ten sam pan zareagowal slowami, ze inicjatywa "odlamowska" jest skierowana przeciwko PO (chyba wtedy chlopaki zorientowaly sie o co chodzi).
Niesiolowski oswieca teraz lemingi, ze PiS-light musi powstac kosztem PiS a nie PO.

Palikot szarpie PO z lewej strony a PiS-ligt dostal zadanie szarpania PO ze strony "prawej".

Kluczowa role moze rzeczywiscie odegrac PSL. Jesli pojda vabank i pozakladaja lokalne koalicje z PiS to PO moze juz pakowac walizki.
Jesli wyjda z rzadu to Tusk nawet nie zdazy sie katapultowac do jakiejs euroinstytucji i wtedy faktycznie moze byc pierwszym premierem posadzonym na lawie oskarzonych.

Cecha typowa bolszewickich struktur jest ich krotki zywot i szybki koniec.
ojdana23 listopada 2010, 16:20
@autorPSL współrządząc uzyskało świetny wynik. PO z PSL mogą stanowić duet rządzący przez lata. Pan chce, żeby poszło drogą koalicji z 2007 roku. Jak się to skończyło dla koalicjantów PIS - wiadomo. Pawlak nie jest taki głupi.
Komentarz został usunięty
arta23 listopada 2010, 17:56
Och ja miłopan mr off na warcie! Jak zawsze czujny, jak zawsze spięty,niepewny, z silnymi konwulsjami w lędźwiach. Pewnie za moment będzie miał wytrysk zupełnie starych antykaczystowskich fobii.
Ten komentarz został ukryty. Aby przeczytać, wyłącz filtr treści.
leesgout4723 listopada 2010, 20:57
zmiany na horyzonciemnie akurat PSL nie obchodzi niczym nie rózni się od PO.Po pierwsze Pawlak to cwaniak tylko do utrzymania się na stołku,pytam się dlaczego dopuscił do tak feralnej umowy z Gazpromem nie dość ze nie otrzymamy zaległych pieniędzy za przesył to płacimy najwięcej w UE,sprzedawanie ziemi rolnikom gdzie nie dostaną kredytów z banku ,ponieważ u nas rolnictwo podupada i byliby niewypłacalni a może jest inne tego dno.Wiadomo że Banki są nienasze i mogą zablokować kredyt ,tylko po to aby cudzoziemcy mogli je wykupywać.Następnie Lasy Panstwowe i na to pozwala PSL.Już raz PSL oszukało rolników przystępując do UE na niedogodnych warunkach dla rolnikow chwaląc się dopłatami,tylko że kiedyś tona zboża kosztowała 800zł,teraz po dopłatach kosz.od 300-400zł nie mówiąc o nawozach jakie są drogie(negocjatorem wtedy był pan Kalinowski)Teraz jak znów oszukają rolników z ziemnią to się pożegnają z sejmem jak S.O.
Komentarz został usunięty
riget24 listopada 2010, 01:06
@ AutorMam wrazenie, ze Pan ma Pawlaka za przyglupa. Moze czasami jest ciezki, ale to naprawde cwany polityk, chlop z krwi i kosci. Skoro w kryzysie, po 3 latach rzadzenia dostaje w samorzadach taki wynik, to znaczy, ze ludzie mu ufaja. Jego reprezentantow wybieraja. PSL to partia mocna wlasnie w gminach, powiatach, maja wielu wojtow, radnych, etc.
Ja rozumiem zyczeniowosc Pana wpisu (i koalicja za rok z PISem), ale prosze zejsc na ziemie. Pawlak wie jak skonczyl Giertych i Lepper. Pawlak widzi, ze rzadzac z PO nie traci w samorzadach, wiec naprawde to bardziej political fiction. W parlamentarnych takiego wyniku nie powtorzy i to tez wie.
Prosze troche zejsc na ziemie, pojezdzic po wioskach, porozmawiac z ludzmi, oni naprawde maja inne problemy niz Panu sie wydaje. Nie Kaczynski, Kluzik, rozlamy, przepychanki, kondominium, tylko chodniki, kanalizacja, nowe drogi i tym podobne sprawy. A to PO z PSLem propagandowo robia najlepiej. PO otwiera nowe drogi, orliki w miastach, PSL na poziomie gminy.