Jako miłośnik szachów (i wróg boksu) , były półzawodowiec w tej dysciplinie sportowej odkryłem niedawno z pewnym zadziwieniem,rozbawieniem a nawet i zażenowaniem fakt ,że świat wymyślił coś takiego jak:
chess boxing
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szachowy_boks
Ta nowa rozrywka sportowa cieszy się dużą popularnością i odbywają się nawet mistrzostwa świata...
Zainspirowany chess boxing wymyśliłem science boxing czyli "boks naukowy" gdzie "przeciwnicy' okładaja się argumentami na poparcie swego stanowiska naukowego.
Jako I rundę proponuję starcie ateistów (jawnych i ukrytych) rożnej maści z kreacjonistami różnej prowieniencji a tematem kontrowersyjnym jest:
Żaba skacze na pohybel-ale komu?
Boxing of Science.
Runda I
Ta Żaba to Rheobatrachus silus.. i skacze na pohybel ewolucjonistom albo kreacjonistom.
Stworzonko (?) to jest (było) tak dziwaczne (żeby nie powiedzieć idiotyczne) ,że stanowi jak sądzę problem dla naukowych ateistów jak i religijnych kreacjonistów.
Jak takie biologiczne kuriozum mogło zaistnieć?
Jako inteligentny projekt wydaje sie dziełem wątpliwej inteligencji!
Jako efekt tzw. ewolucji jawi się jako jakaś makabra probabilistyczno-genetyczna!
Z logicznego punktu widzenia takie "stworzonko" nie ma prawa istnieć!
I faktycznie już nie istnieje.
Jakieś moce wyeksterminowały tą żabkę-bo nie pasuje do żadnej koncepcji!
JAK TO WIĘC JEST?
Komu na pohybel skacze ta żabka zadecyduje runda boksu naukowego w której ewolucjonisci i kreacjonisci bedą okladać się argumentami na poparcie swoich racji.
Niezależny i niezawisły sędzia będzie punktował tą "bijatykę"... i na końcu podliczy punkty , ogłosi zwyciezcę.
Chyba ,że będzie remis....
A teraz o samej Żabie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gastric-brooding_frog
Żołądkoród południowoqueenslandzki[3], żaba gęborodna (Rheobatrachus silus) – gatunek płaza bezogonowego z rodziny żółwinkowatych. Występował w południowo-wschodnim Queenslandzie w Australii[4]
Żaba gęborodna zawdzięcza swoją nazwę swoistemu sposobowi opieki nad potomstwem. Samice połykają zapłodnione jaja, które rozwijają się aż do przeobrażenia w żołądku. W tym czasie żołądek nie produkuje enzymów trawiennych. Po przeobrażeniu młode osobniki wydostają się przez jamę gębową.
Prawdopodobnie gatunek ten wyginął w latach 80. XX wieku, ponieważ od tego czasu, mimo poszukiwań, nie został stwierdzony.
Inne tematy w dziale Technologie