Od chwili powstania w 1992 r., w państwowej spółce rolnej Elewarr, zawsze rządzili mężczyźni. Owszem zdarzały się nawet przypadki kobiet w radzie nadzorczej, ale w zarządzie - już nie. Sytuacja uległa zmianie w marcu 2019 roku, gdy do prezesa dra Daniela Alain Korony, dołączyła Monika Parafianowicz jako wiceprezes zarządu.
Kim jest pani Monika Parafianowicz. Z biogramu na stronie Elewarru można przeczytać, że: z zawodu radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie; mgr prawa oraz mgr administracji - absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunek prawo oraz kierunek administracja (dyplomy uznania od Rektora UMCS za bardzo dobre wyniki w nauce). W okresie studiowania kilkukrotna stypendystka Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości im. Prof. dr hab. Jerzego Dietla w Łodzi, aktywny działacz organizacji studenckich. Po ukończeniu studiów nauczyciel akademicki z przedmiotów: prawo handlowe, ustrój organów ochrony prawnej, postępowanie cywilne, nauka o administracji. Następnie prawnik, szkoleniowiec, doradca, menadżer projektów w zakresie realizacji projektów wdrożeniowych i zarządczych, restrukturyzacyjnych, oraz zarządzania informacjami, świadczenie usług pomocy prawnej w ramach współpracy z instytucjami biznesowymi (w tym prawnymi) oraz instytucjami administracji publicznej
Z Elewarr sp. z o.o. związana jest od 2017 r. jako główny kadrowiec, pełnomocnik zarządu ds. zarządzania zasobami ludzkimi, radca prawny, prokurent. 5 marca 2019 r. zostaje wiceprezesem Zarządu Elewarr sp. z o.o.
Przypadek Elewarru pokazuje, że nie potrzebne są żadne ustawowe parytety, promujących za płeć. W spółce rolnej doceniono kompetencje pani Moniki, i została członkiem zarządu, bez żadnych nakazów ustawowych.
Inne tematy w dziale Polityka