Nie Bilbao, ale Sewilla. To w tu reprezentacja Polski rozegra mecze na Euro 2020. Podpowiadamy, jak tam dojechać, jakie są ceny noclegów i co zwiedzić w przerwie między meczami.
Grupowe mecze EURO 2020 reprezentacja Polski zagra ze Słowacją (14.06) oraz Szwecją (23.06) na stadionie Zenita w Sankt Petersburgu.
Sewilla - jak dojechać?
Sewilla to stolica i największe miasto Andaluzji, to jedno z najciekawszych miast całego Półwyspu Iberyjskiego.
- Samolot
Do Sewilli dolecimy bezpośrednio z Modlina tania linią lotniczą. Bezpośrednie połączenie z Sewillą z Polski oferuje Kraków. Aktualne informacje trzeba sprawdzać na stronie Ryanaira, gdyż sytuacja zmienia się ze względu na pandemię. Lot trwa 3 i pół godziny.
Noclegi w Sewilli
W Sewilli najlepiej zatrzymać się w okolicach centrum miasta – wtedy wszędzie będzie w miarę blisko. Ceny noclegów w Sewilli są wysokie. Większość miejsc noclegowych w okolicach starego miasta to małe rodzinne hostale dysponujące kilkoma pokojami dla gości. W Sewilli są też większe sieci hotelowe, ale ceny są w nich bardzo wysokie.
Co zwiedzić w Sewilli?
- Plaza de Espana
Plaza de Espana, czyli Plac Hiszpański to najlepsze miejsce, od którego można zacząć spacer po Sewilli. Ogromny plac nazywany Hiszpanią w miniaturze został zaprojektowany i wybudowany na potrzeby Wystawy Iberoamerykańskiej w 1929 roku.
- Zespół Królewskich Pałaców i dzielnica Santa Cruz
Przepiękne pałace w różnorodnych stylach architektonicznych, bogate komnaty, mauretańskie łuki, misternie zdobione arkady, niezwykłe dekoracje ceramiczne, romantyczne patia, ogrody i fontanny. To właśnie zobaczymy zwiedzając Real Alcázar – jeden z najwspanialszych zespołów pałacowo– parkowych w Hiszpanii. Jeśli oglądaliście “Grę o tron”, to na pewno od razu pomyślicie o rezydencji rodu Martellów – Wodnych Ogrodach w Dorne.
- Monumentalna Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli
Budowano ją ponad sto lat. Powstała w miejscu meczetu dynastii Almohadów, który król Ferdynand III Święty, po zdobyciu miasta, rozkazał przekształcić w kościół katolicki. Stała się symbolem zwycięstwa i potęgi chrześcijaństwa.
- Park Marii Luizy
- Arena walk byków
Tradycja walki z bykami jest mocno zakorzeniona w kulturze i nadal popularna Sewilli. Występy odbywają się od marca do października. Plaza de Toros de la Real Maestranza jest najstarszą areną w kraju. Amfiteatr pomieści ponad 12 500 widzów. Podczas zwiedzania budynku zobaczymy XVIII-wieczną arenę, lożę królewską, kaplicę, w której torreadorzy modlą się przed wejściem na arenę, stajnie dla byków oraz muzeum corridy. Wśród eksponatów znajdują się kostiumy matadorów, purpurowa kapa torreadora, którą pomalował Pablo Picasso, trofea, obrazy, rzeźby i plakaty. A naprzeciwko areny stoi pomnik Carmen, która czeka na swojego ukochanego torreadora Escamillo.
- Budynek Uniwersytetu w Sewilli (Universidad de Sevilla)
Zajmuje dawne zakłady tytoniowe. To tam pracowała legendarna Carmen z opery Bizeta.
Ceny w Sewilli
KJ
Komentarze
Pokaż komentarze