sosenkowski sosenkowski
254
BLOG

co może UE ?

sosenkowski sosenkowski Rozmaitości Obserwuj notkę 0

ueeeeeeeeee może zamknąć stocznie, żądać parytetów, wstrzymać produkcję rolniczą, nawet gejów promować może, ale gdy Polska poniesie ofiarę krwi, to nie zrobią NIC...

Szanowny Panie .....,
Dziękujemy za przesłaną wiadomość na temat dochodzenia w sprawie wypadku samolotu w Smoleńsku. W odpowiedzi pragniemy poinformować, że zgodnie z Traktatem o Unii Europejskiej, Traktatem o funkcjonowaniu Unii Europejskiej i Kartą Praw Podstawowych, Komisja może interweniować w indywidualnych przypadkach domniemanych naruszeń praw podstawowych tylko wtedy, gdy kwestia dotyczy prawa Unii Europejskiej.

W przypadku dochodzenia w sprawie tragicznego wypadku samolotu w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia 2010 roku nie wydaje się, żeby władze polskie działały w ramach realizacji prawa Unii Europejskiej.
Z poważaniem,
Centrum Kontaktowe EUROPE DIRECT
Więcej informacji o UE: www.europa.eu
Klauzula o wyłączeniu odpowiedzialności
Uwaga: Postaramy się przekazać Państwu informacje, których dotyczy Państwa pytanie lub skierować Państwa do właściwego źródła informacji. Jednakże nie możemy komentować szczegółowych kwestii związanych z politykami UE, a informacje przekazywane przez EUROPE DIRECT nie mają wiążącej mocy prawnej.

 

powyższą odpowiedź otrzymałem w reakcji na poniższy list:

 

Viviane Reding
Vice-présidente de la Commission europénne, en charge
de la justice,des droits fondamentaux et de la citoyenneté
BE-1049 Brussels
Belgien

Katastrofa w ruchu powietrznym w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w wyniku której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, a także 95 osób towarzyszących

Szanowna Pani Przewodnicząca,

zgodnie z traktatami Komisja Europejska czuwa nad prawidłowym stosowaniem prawa Unii Europejskiej. Art. 258 traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) zawiera zapis traktujący o tym, że jeśli Komisja uzna, że państwo członkowskie uchybiło jednemu z zobowiązań, które na nim ciążą na mocy traktatów, wydaje ona uzasadnioną opinię w tym przedmiocie, po uprzednim umożliwieniu temu państwu przedstawienia swych uwag.Zatem zwracam się do Pani Przewodniczącej w sprawie katastrofy smoleńskiej, w wyniku której w dniu 10 kwietnia 2010 roku zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, a także 95 osób towarzyszących, i wnioskuję,

aby Komisja Europejska skorzystała z prawa do wszczęcia postępowania w sprawie uchybienia dotyczącego katastrofy smoleńskiej, jakie przysługuje jej na mocy art. 258 TFUE, a także wezwała Rzeczpospolitą Polską do zaniechania tego uchybienia, a w razie potrzeby wniosła sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Jestem obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej, zatroskanym o stan śledztwa ws. katastrofy i współpracę polsko-rosyjską.

Zaniechania, a także wręcz utrudnianie i przeciąganie w czasie wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej przez władze RP i jej organy doprowadziły do naruszenia zapisów traktatowych. Co najmniej został naruszony art. 6 ust. 3 traktatu o Unii Europejskiej (TUE), który mówi, że prawa podstawowe, zagwarantowane w europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz wynikające z tradycji konstytucyjnych wspólnych państwom członkowskim, stanowią część prawa Unii jako zasady ogólne prawa. Europejska Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności gwarantuje prawo do rzetelnego procesu. A z jej artykułu 2 zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu wynika proceduralne prawo do efektywnego i skutecznego śledztwa. To prawo zostało naruszone przez Rzeczpospolitą Polską w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rząd RP oddał prowadzenie postępowania wyjaśniającego przyczyny katastrofy oraz śledztwo wraz z działaniami wyjaśniającymi stronie rosyjskiej, chociaż przez pierwsze dni było ono prowadzone wspólnie przez prokuratorów polskich i rosyjskich. Także zabezpieczenie materiałów dowodowych zostało oddane stronie rosyjskiej. Bardzo negatywnym przykładem może być zabezpieczenie szczątków wraka samolotu brezentem na terytorium Rosji dopiero po sześciu miesiącach od dnia katastrofy.

Rzeczpospolita Polska jako państwo członkowskie Unii Europejskiej powinna stosować zapisy traktatów. Już w preambule TUE potwierdza się przywiązanie państw członkowskich do zasad wolności, demokracji, poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności oraz państwa prawnego. Mówi o tym expressis verbis także art. 2 TUE.

Sprawa katastrofy smoleńskiej pokazuje, że Rzeczpospolita Polska narusza postanowienia traktatowe. Dlatego jest uzasadnione jak najszybsze wszczęcie postępowania zgodnie z art. 258 TFUE, aby nie trzeba było czekać przez następne 70 lat na wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej, tak jak to miało miejsce w sprawie mordu katyńskiego na polskich oficerach dokonanego przez sowieckie NKWD, gdzie do tej pory toczy się postępowanie w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

Z wyrazami szacunku,
.....

 

 tylko OB-CIACH nas może uratować - stawiajmy na INTUICJĘ!

 

sosenkowski
O mnie sosenkowski

+ niepokorny mimo wielu banów od "niezależnych adminów". + oburzony na tysiące niewybrednych epitetów, które (wg tych samych "niezależnych modów") były, są i będą dopuszczalne wobec Polaków prezentujących myśl Narodową oraz Katolicką. + wytrwały w ignorowaniu wirtualnych kłód pod nogami, deszczu plwocin i kubłów łajna. + zdeterminowany po wielu latach upokorzeń na POgańskim POrtalu gry-online.pl do próby blogowania na Salonie24. + pełen nadziei, że ów "salon" wytrzyma zdecydowanie subiektywne komentarze naszej rzeczywistości oraz wirtualności ;)

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości