Redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” oddał się do dyspozycji rady nadzorczej spółki „Presspublica”. Wszystko to efekt wczorajszej zawieruchy, nazwanej przeze mnie „sprawą trotylu”. Jak widać, Tomasz Wróblewski, wyuczony dziennikarskiego fachu za oceanem, wie jak powinien zachować się profesjonalista (albo po prostu – człowiek przyzwoity), po – nie bójmy się tego słowa – aferze, do jakiej doszło wczoraj na lamach kierowanego przez niego pisma.
No cóż, red. Wróblewski ma więcej honoru, niż polski premier, prezydent, minister spraw zagranicznych, marszałek Sejmu, lider partii „opozycyjnej” etc. Chociaż, między Bogiem, a prawdą, dymisja tych osób, czy oddanie się swoim przełożonym do dyspozycji w mojej ocenie nie załatwiałyby sprawy. Właściwszym rozwiązaniem byłby podstawiony naładowy pistolet z jednym nabojem, ewentualnie grubo spleciony sznur (w zależności od nastawienia samych zainteresowanych).
I w tę halułinową noc wypada chyba rozważaniami o sensie życia i śmierci notkę zakończyć. Na podsumowanie najnowszego sondażu SMG/KRC, dającego sporą przewagę PO nad PiS-em, przyjdzie czas w piątek.
"Człowiek w Narodzie żyje nie tylko dla siebie i nie tylko na dziś, ale także w wymiarze dziejów Narodu (...) Polska może żyć własnymi siłami, własnymi mocami, rodzimą kulturą wzbogaconą przez Ewangelię Chrystusa i przez czujne, rozważne działanie Kościoła. Polska może żyć tu, gdzie jest, ale musi mieć ku temu moc. Musi patrzeć i ku przeszłości, aby lepiej osądzać rzeczywistość, i mieć ambicję trwania w przyszłość. Naród jest jak mocne drzewo, które podcinane w swych korzeniach, wypuszcza nowe. Może to drzewo przejść przez burzę, mogą one urwać mu koronę chwały, ale ono nadal trzyma się mocno ziemi i budzi nadzieję, że się odrodzi (...)"
kard. Stefan Wyszyński
sed3ak na Twitterze
Sed3ak Pro, czyli dyskusja na poziomie Pro!
"The mystic chords of memory will swell when again touched, as surely they will be, by the better angels of our nature".
Abraham Lincoln
"Virtù contro a furore
Prenderà l'armi, e fia el combatter corto;
Che l'antico valore
Negli italici cor non è ancor morto".
Francesco Petrarka
Polecam:
"Dzienniki Ronalda Prusa. Część Pierwsza."
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka