Czy ktoś z Państwa dysponuje informacjami o tym, by pracownicy socjalni najczęściej zatrudnieni w instytucjach pomocy społecznej organizowali się we wzmacniające siłę ich oddziaływania sieci, by zadzierzgiwali podmioty pomocy społecznej w sieci oparcia socjalnego koniecznego osobom niesamodzielnym?
Jak mieliby to czynić, gdy nie wykonują swojego zawodu w ramach zawodu wolnego, gdy nie mają woli, sił, pola ekspresji, etc. by to czynić? Nikt, w tym pracownicy socjalni nie integruje rozproszonych i nierzadko rywalizujących ze sobą o ograniczone przecież zasoby pomocy społecznej podmiotów pomocy społecznej, w tym osób i rodzin wymagających wsparcia w sieci obecnie sprowadzonych do roli przedmiotu oddziaływania pomocy społecznej. Ale dlaczego mieliby to czynić, gdy nie mają kompetencji z tym związanych, a także nie mają obowiązku realizacji zadań z tym związanych?
Czy pracownicy socjalni mogą zadbać o swoją podmiotowość, gdy przytłaczani są koniecznością realizacji coraz to nowych zadań (np. związanych z obsługą programu 500+)?
Może ktoś wie o przypadkach wyzwolenia się pracowników socjalnych z pęt ograniczających ich profesjonalną ekspresję?
Co się tyczy upodmiotowienia osób niesamodzielnych, wymagających wsparcia to
W nowym bałaganie nic o upodmiotowieniu tych, którzy samodzielnie nie są w stanie przezwyciężyć swojej trudnej sytuacji życiowej, a co „gorsze przyczyniają się do narastania polskiego długu obciążając budżety jednostek samorządy terytorialnego i budżetu państwa”. A to suweren i wskazani przez niego adwokaci interesów osób niesamodzielnych winien zasiadać w radach nadzorczych firm udzielających świadczeń pomocy społecznej. Widać z tego, że chłopy i baby nadal mają być posłuszni polskiemu triumwiratowi panów, wójtów i plebanów siedzących w kieszeniach potomków karczmarzy i arendarzy.
Poszukując prawdy słucham tego, co mówią osoby odnajdujące w sobie moc dokonywania zmian formy spadania. Bo, że spadamy - to jest oczywiste...
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo