Temat bardzo interesujący, bardziej niż protesty wściekłych macic.
Problem istotny! Dotyczy wszystkich Polaków.
Czy wskazania liczników energii elektrycznej są prawidłowe i czy nie płacimy za energię więcej niż powinniśmy?
Zwłaszcza, że mamy do czynienia z podwyżkami cen energii i będą wprowadzane kolejne podwyżki.
Proszę obejrzeć film:
Ponieważ osoba, która przygotowała filmik, włożyła w to bardzo dużo czasu i pracy w celu zebrania informacji i pokazania jej wizualnie, dlatego zamieszczam bezpośredni link do filmu:
https://youtu.be/NhaNibNfOwk
Zachęcam do subskrybcji kanału.
Zamieszczam także poniiżej informacje zamieszczone pod filmem a opublikowane przez autora filmu.
Fotowoltaika on-line i forum do dyskusji - https://youtu.be/ZTZ2FQMHINU
Zaobserwowano zakłócenia elektromagnetyczne między aktywnymi przetwornicami zasilającymi oraz takimi stosowanymi w fotowoltaice.
Zmniejszenie poziomu zakłóceń częściowo eliminuje niedokładny odczyt liczników elektronicznych.
Mimo kilku badań w terenowych nie udało się zidentyfikować wyraźnej przyczyny źródłowej niedokładnych odczytów elektronicznych liczników energii.
Eksperymenty wykonano w kontrolowanych warunkach środowiska laboratoryjnego.
Liczniki trójfazowe wykazały duże odchylenia, nawet przy zasilaniu idealnym napięciem sinusoidalnym.
Można było zaobserwować duże różnice, gdy podłączono nieliniowe, szybko przełączane obciążenia.
Odchylenie +276% zostało zmierzone w jednym z elektronicznych liczników energii, + 265% z drugim i - 46% w trzecim elektronicznym liczniku.
Po demontażu okazało się, że w licznikach z dodatnim odchyleniem zastosowano czujnik prądu w postaci cewki Rogowskiego.
Miernik z czujnikiem prądu oparty na efekcie Halla dał odchylenie - 46%.
Czwarty licznik, z przekładnikiem prądowym, wykazał odchylenie -10%
Niektórzy konsumenci narzekają później na rachunki za energię po wymiane licznika energii, ponieważ energia zarejestrowana jest wyższy z licznika elektronicznego w porównaniu do starego licznika mechanicznego.
Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej argumentują, że to stare liczniki były niesprawne z powodu zużycia mechanicznego, a konsumenci powinni być szczęśliwi, ponieważ przez wiele lat płacili mniej.
Dwóch sąsiadujących ze sobą rolników posiadających ten sam system fotowoltaiczny zaobserwowało, że w słoneczne dni jeden z nich produkował z PV tylko 40% energii w stosunku do drugiego. Badania zostały przeprowadzone i stwierdzono, że elektronika do regulacji obrotów w wentylatorach zamontowanych w oborze generowała zakłócenia na linii energetycznej. W rezultacie elektroniczny licznik energii uległ awarii i nie rejestrował rzeczywistej wartości. Problem mógłby zostać rozwiązany przez wymiana układu napędowego wentylatora.
Podobny przypadek został zaobserwowany podczas eksperymentów z instalacjami fotowoltaicznymi w Niemczech.
W innych przypadki wysokich poziomów zakłóceń generowanych przez AIC były również obserwowane, co powodowało błędne wskazania liczników elektronicznych.
Frank Leferink (M'91 – SM'08) otrzymał tytuł licencjata. w 1984 roku mgr inż. w 1992 r., a doktorat w 2001 r. w dziedzinie elektrotechniki na Uniwersytecie Twente w Enschede w Holandii. Pracuje w THALES w Hengelo w Holandii od 1984 r., A obecnie jest urzędem technicznym EMC. Jest także menadżerem
Cees Keyer (M’97 – SM’16) uzyskał tytuł licencjata. w 1989 roku i pracuje nad doktoratem. na Uniwersytecie Twente w Enschede w Holandii pod kierunkiem Franka Leferinka. Jest wykładowcą w pełnym wymiarze godzin na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Amsterdamie (Hogeschool van Amsterdam) w zakresie matematyki,
elektronika, elektromagnetyka i kompatybilność elektromagnetyczna.
Anton Melentjev uzyskał tytuł licencjata. uzyskał tytuł magistra elektrotechniki na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Amsterdamie w 2015 r., z tytułem magistra inżyniera energetyki i wysokich napięć oraz specjalizacją inżyniera telekomunikacji. Swoje ostatnie badania na temat zakłóceń elektromagnetycznych przeprowadził w
inteligentne liczniki energii na Uniwersytecie Twente, jednocześnie korzystając z urządzeń testowych w THALES. Obecnie pracuje w Scarabee na lotnisku Schiphol jako inżynier ds. Badań i rozwoju.
Rachunki za energię elektryczną mogą być mocno zawyżone. Cyfrowe liczniki przekłamują zużycie prądu – Money
„Błędne wskazania liczników prądu. Naukowcy: nie są przystosowane do nowoczesnych urządzeń. Dystrybutorzy odpierają zarzuty„ - Money
„Błędne wskazania liczników prądu. Główny Urząd Miar przyznaje, że problem nie jest wydumany„ – Money
Wydaje się, że główną przyczyną zakłóceń jest prąd czujnik. Wskazały mierniki z czujnikiem prądu cewki Rogowskiego dodatnie odchylenie 276% lub zwiększony odczyt 376%, za pomocą kontrolowanego zasilacza o niezniekształconym napięciu i zdefiniowana impedancja, w porównaniu do odczytu konwencjonalnego licznik elektromechaniczny oparty na zasadzie Ferrarisa. liczniki z czujnikiem Halla wykazała odchylenie zarejestrowanej energii o -46% lub spadek odczytu energii do 54%. Korzystanie z zasilania sieciowego w laboratorium, z 9 liczników statycznych 5 wykazał dodatnie odchylenia do 582%, co oznacza wyższą energię odczyt 682%, a 2 wykazał odchylenia około -30%, co odpowiada odczytowi 68%.
Inne tematy w dziale Gospodarka