Przesłuchanie Barbary Skrzypek - czy to był spisek?
1. Odmówienie uczestnictwa pełnomocnika w postępowaniu.
2. Osoby podejrzane o stronniczość prowadzące postępowanie.
3. Brak nagrania z postępowania.
4. Sprzeczne informacje dotyczące przerw w czasie przesłuchania.
5. Zgon osoby biorącej udział w konfrontacji z trzema śledczymi po postępowaniu.
6. Brak protokólanta.
7. W protokołach prok. Wrzosek używa dwóch różnych czcionek: Times New Roman 12 oraz Constancja 11.
W USA nazwano by to podejrzeniem o spisek i z urzędu Prokurator Federalny rozpocząłby dochodzenie, w sprawie domniemanego spisku. Wszystkie trzy osoby zostałby aresztowane na czas śledztwa.
https://www.law.cornell.edu/uscode/text/42/1985
42 U.S. Code § 1985
(3)Pozbawianie osób praw lub przywilejów
Jeżeli dwie lub więcej osób w jakimkolwiek Państwie (Stanie) lub Terytorium konspirują lub idą w przebraniu na drodze lub na terenie innego Państwa, w celu pozbawienia, bezpośrednio lub pośrednio, jakiejkolwiek osoby lub klasy osób równej ochrony prawnej lub równych przywilejów i immunitetów na mocy ustaw; lub w celu zapobieżenia lub przeszkodzenia ustanowionym władzom jakiegokolwiek Państwa lub Terytorium w udzielaniu lub zapewnianiu wszystkim osobom w tym Państwie lub Terytorium jednakowej ochrony prawnej; lub jeśli dwie lub więcej osób zmawia się, aby uniemożliwić przy użyciu siły, zastraszenia lub groźby jakiemukolwiek obywatelowi, który jest prawnie uprawniony do głosowania, udzielenia poparcia lub poparcia w sposób legalny, w kierunku lub na rzecz wyboru jakiejkolwiek osoby posiadającej kwalifikacje prawne na elektora na Prezydenta lub Wiceprezydenta, lub na członka Kongresu Stanów Zjednoczonych; lub wyrządzenia krzywdy osobistej lub majątkowej jakiemukolwiek obywatelowi z powodu takiego wsparcia lub rzecznictwa; w każdym przypadku spisku opisanym w niniejszym rozdziale, jeżeli jedna lub więcej osób zaangażowanych w spisek dokona lub spowoduje dokonanie jakiegokolwiek działania na rzecz celu takiego spisku, w wyniku którego inna osoba doznała uszczerbku na osobie lub mieniu lub została pozbawiona prawa i korzystania z jakichkolwiek praw lub przywilejów obywatela Stanów Zjednoczonych, Strona poszkodowana lub pozbawiona praw może wytoczyć powództwo o naprawienie szkód spowodowanych takim uszczerbkiem na zdrowiu lub pozbawieniem praw przeciwko jednemu lub kilku spiskowcom.

Barbara Skrzypek była przesłuchiwana non stop, nie było przerwy na odpoczynek. Ale dlaczego w protokole są dwie różne czcionki, pozostaje tajemnicą. Wieloletnia współpracownica prezesa PiS Barbara Skrzypek zmarła na zawał serca 15 marca, trzy dni po złożeniu zeznań w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym „dwóch wież”. Prowadząca przesłuchanie prokurator Ewa Wrzosek zapewniała, że przebiegło w spokojnej atmosferze, z zachowaniem procedur, a świadek zapewniono kilkunastominutową przerwę na odpoczynek.
Prok. Piotr Skiba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie -„W oparciu o informacje uzyskane od referenta sprawy, uprzejmie informuję, że przerwa nastąpiła po zakończeniu czynności przesłuchania, tj. swobodnej wypowiedzi i odpowiedzi na pytania, zaś celem jej było dokonanie korekty literówek w treści protokołu przed jego odczytaniem i podpisaniem przez wszystkich uczestników czynności”...
Podobnie mówi mec. Jacek Dubois, wskazując, że „przerwa była po około trzech godzinach, jak pani Skrzypek skończyła zeznawać, i prokurator Wrzosek musiała przygotować protokół przed jego odczytaniem”. - Wszyscy: ja, pani Skrzypek i drugi adwokat, wyszliśmy na korytarz, siedzieliśmy tam ze 20 minut i rozmawialiśmy – opowiadał mec. Dubois.
Przesłuchanie trwało 4 godziny i 40 minut (od 10.00, do 14.40). Czy około trzygodzinne zeznania składane non stop, były dla świadka obciążające – otoczenie Barbary Skrzypek ocenia, że tak.
Protokół przesłuchania upubliczniony kilka dni po śmierci Pani Skrzypek, zawiera "ciekawą i zagadkową historię".
Liczy on 9 stron. W ok. połowie szóstej strony dostrzegalna jest zmiana czcionki na inną niż używana aż do tego miejsca. I bez biegłego, można to zauważyć.
Po zdaniu: „Na pytanie adwokata Jacka Dubois” następuje odpowiedź Barbary Skrzypek rozpoczynająca się słowami: „Jako udziałowiec spółki Srebrna sp. z oo posiadam dwa udziały..(...) - od tego fragmentu, do końca protokołu używana jest już inna, czcionka.
Prokurator Ewa Wrzosek w protokołach używa dwóch różnych czcionek: Times New Roman 12 oraz Constancja 11.
Zamienne użycie obu czcionek było spowodowane niesformatowaniem czcionki w całości tekstu przed wydrukiem protokołu i jego odczytaniem i podpisaniem – odpowiada na pytania dziennikarzy prok. Skiba przytaczając wyjaśnienie prok. Wrzosek.
Czyżby wklejka, doklejka?
Czcionka sama się nie przestawia na inną, trzeba ręcznie dokonać takiego wyboru.
Times New Roman 12 oraz Constancja 11 są to czcionki standardowo używane w dokumentach wykorzystywanych przez referenta. Zamienne użycie obu czcionek było spowodowane niesformatowaniem czcionki w całości tekstu przed wydrukiem protokołu i jego odczytaniem i podpisaniem – odpowiada nam prok. Skiba przytaczając wyjaśnienie prok. Wrzosek.
Używanie dwóch różnych czcionek oznacza, że np. przy sporządzaniu jednego protokołu prok. Wrzosek wybiera czcionkę Times Roman, z kolei innego – typu Constancję. Jednak po otwarciu pliku tekstowego i wybraniu określonej czcionki, pozostaje ona taka sama do końca w całym tekście - czcionka sama się nie przestawia na inną, trzeba ręcznie dokonać takiego wyboru.
Prok. Piotr Skiba sugeruje: „Nie mogę wykluczyć, że inną czcionką Pani prokurator Ewa Wrzosek zapisuje pytania, a inną odpowiedzi w protokołach przesłuchania, ja zazwyczaj w takiej sytuacji używałem kursywy lub pogrubienia czcionki” - wskazuje prok. Skiba.
Jednak ta wersja odpada, bo w protokole nie przyjęto schematu „jedna czcionka do pytań, inna do odpowiedzi”. Z kolei „niesformatowanie” czcionki w całości tekstu przed wydrukiem protokołu – o czym mówi rzecznik – potwierdza, że w protokole użyto dwóch różnych czcionek.
https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1433909,w-kogo-uderza-domniemana-afera-dwoch-wiezy
https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1433387,czy-oni-mowia-prawde
https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1433204,polowanie-na-czarownice-musi-sie-w-polsce-skonczyc
https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1433548,jakby-nazwano-postepowanie-prokuratorskie-ktore-mialo-miejsce-w-warszawie-w-usa
....
Inne tematy w dziale Polityka