Skarb Państwa jest dłużnikiem PiS-u
W Polsce w walce z PiS-em złamano wszystkie granice prawa.
Państwowa Komisja Wyborcza wydała decyzję ws. wypłaty subwencji dla PiS .
Minister finansów Andrzeja Domańskiego zabrał głos w tej kwestii: "W sprawie uchwały PKW z dnia 30 grudnia 2024 roku mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu w praktyce ustrojowej działalności PKW, ale także w praktyce ustrojowej państwa. PKW podjęła uchwałę o treści wewnętrznie sprzecznej, warunkowej" - przekazał Andrzej Domański. Jak dodał, "jest zobowiązany do wyjaśnienia wszystkich wątpliwości prawnych przed wykonaniem uchwały PKW". "W Ministerstwie Finansów przeprowadzone zostały szczegółowe analizy prawne, zmierzające do określenia obowiązków Ministra Finansów (...). W wyniku tych analiz i mając na uwadze liczne wątpliwości związane z treścią przedmiotowej uchwały PKW, zwróciłem się do PKW o dokonanie wykładni uchwały, czyli wyjaśnienia wątpliwości co do jej treści" - zaznaczył. Jednocześnie zaapelował o "zaprzestanie ataków medialnych na urzędników ministerstwa".
Co powinny w związku z tym zrobić władzę PiS-u?
Zapytałem o to utytułowanego profesora prawa z Harwardu znającego prawo obowiązujące w wielu państwach świata.
Postaram się to przedstawić w przystępny sposób.
Władze PiS-u powinny zwrócić się do Urzędu Skarbowego o wszczęcie postępowania w trybie egzekucji w administracji.
Urząd Skarbowy ma obowiązek wejścia na Konto Skarbu Państwa w celu przejęcia stosownych środków i przelania ich na konto PiS-u.
Prawo i Sprawiedliwość jako partia polityczna jest instytucją pożytku publicznego.
Sąd Najwyższy RP podobnie jak Państwa Komisja Wyborcza po przyjęciu sprawozdania i faktur z kampanii wyborczej uznały, że PiS-owi z mocy prawa te środki się należą.
PiS wystawił prawidłowy rachunek, który nie jest uregulowany przez Skarb Państwa.
Działania ministra Domańskiego i premiera Tuska blokujące przelew środków są sprzeczne z obowiązującym w RP prawem i zasadami współżycia społecznego.
...
Inne tematy w dziale Polityka