Wybory prezydenckie w RP w 2025 roku wygra kandydat który zdominuje media społecznościowe
Media klasyczne telewizja, radio, prasa – to „bańki”, które przekonują przekonanych....
Docieranie do nowych wyborców dają media społecznościowe. Dominujący jest X/ twitter.
Sytuacja zabańkowania mediów klasycznych powoduje przeniesienie debaty realnej do mediów społecznościowych.
Według danych z ankiet sondażowych wynika, że 70% aktywnych wyborców czerpie wiedzę polityczną z mediów społecznościowych.
Przeżywamy rewolucję technologiczną, ma ona wpływ na wszystkie dziedziny życia społecznego w tym także na politykę...
Wszyscy koncentrujemy się na niezwykłych skokach ilościowych w zakresie szybkości, skali, objętości i dostępności informacji, które są możliwe dzięki postępom tej epoki.
Mnóstwo uwagi krąży wokół perspektywy, że polityka może być „zhakowana” tak niezawodnie jak życie jednostki, czy to za pomocą algorytmów, dużych zbiorów danych, czy po prostu kwantyfikacji. Dzisiejsza rewolucja technologiczna jest czasem postrzegana jako obietnica bardziej świadomej, wydajnej i celowej polityki, niż tej robionej przez ludzi...
Wielu ludzi korzystających z technologii w świecie polityki na forach, blogach... uważa się za istoty nadludzkie...coś w tym jest, jak się czyta niektóre blogi, choćby w Salonie 24...
Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, jak technologia przekształca podstawy teorii politycznej.
Zdaniem wielu technologia uczyniła rozsądniejszym patrzenie na politykę z rosnącym strachem i pesymizmem. Dziś polityka technologii wydaje się silnie przeciwstawiać wolności, a tam, gdzie sprzyjają wolności, przeciwstawiać się często porządkowi.
Z pewnością nastąpiło technologiczne odepchnięcie elity od „uporządkowanej wolności” w klasycznym sensie. Ułatwia to wzrost popularnego ducha politycznego. Internet silnie „demokratyzuje” wszystko, czego dotyka... Nawet obyczajowe kontrolowanie Internetu nie sprzyja wolności słowa, prywatności ani samoobronie.
Wiele można zyskać, rozważając, w jaki sposób rewolucja technologiczna zmienia krajobraz teorii politycznej.
Rewolucja technologiczna w teorii politycznej rozgrywa się w trzech kluczowych sferach:
- w sferze umysłu, technologia przekształca problem pamięci,
- w sferze ciała, rewolucyjny rozwój dotyczy wektorów mobilności jednostki,
- zaś w dziedzinie ducha, fundamentalny projekt współczesnej teorii politycznej jest zastępowany przez radykalną alternatywę, którą jest odciążenie dóbr natury.
Ale należy przyjrzeć się także tym, którzy są odpowiedzialny za informacje publikowane w Internecie.
Kim jest twórca treści? Kim jest osoba wysyłająca post? Platforma? Społeczność? Czy to aktor obcego państwa?
Z dotychczasowych analiz można poznać modele kampanii robionych w mediach.
Kampania wyborcza KO-PO prowadzona przez Donalda Tuska et consortes przyjęła formułę zbliżoną do ukierunkowanego kłamstwa…
Lepiej dla wyborców byłoby, gdyby był program merytoryczny konkurencyjny wobec innych programów.
W sztabie wyborczym KO-PO prawdopodobnie założono, że w miarę jak fałszywe wiadomości staną się powszechne, wyborcy PiS i niezależni mogą wpaść w informacyjne "komory echa", szczególnie ci którzy korzystają z internetu. Media społecznościowe utrzymujące się z klikania poszukują nośnych sensacyjnych informacji które w przeważającej mierze nie są obiektywne.
W sztabie PiS-u przypuszczano, że Tusk będzie liczył na „komory echa”. Tym bardziej, że we wcześniejszych wyborach spece od marketingu politycznego PO zastosowali teorię chaosu..
Sztab wyborczy PiS- u potrafił zneutralizować to zagrożenie, komory echa są minimalne.
A najbardziej zapaleni czytelnicy fałszywych treści informacyjnych regularnie także sięgają do głównych źródeł wiadomości. Działa efekt szukania potwierdzenia, a PiS pomaga i równolegle zastosował w blokach informacyjnych rekapitulację wtórną i pierwotną.
Równoległe rzeczywistości informacyjne zaczynają kolidować, a neuroobrazacja działa już tylko na bazę wyborczą.
W kampanii prezydenckiej w USA sztab (kampania) Donalda Trumpa w mediach społecznościowych potrafiła wypromować „wiarygodność twarzy”. Dla mnie to majstersztyk ...Media mainstreamowe oblewały Donalda Trumpa hektolitrami błota na różne tematy, a wizerunek Donalda Trumpa w mediach społecznościowych był inny wiarygodny. Trump szanował ludzi pracy, kochał zwierzęta, troszczył się o Amerykanów i Amerykę...
https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1409217,donald-trump-jak-sw-franciszek
Obraz bardziej przemawiał do wyborców niż steki bzdur wylewane przez celebrytów i ekspertów. Nastąpił dysonans poznawczy który stworzył wyborcze tsunami na rzecz Donalda Trumpa.
Analizowałem wiarygodność twarzy kandydatów tegorocznych wyborów w Polsce. Powiem tylko, że największy potencjał tkwi w wiarygodności twarzy Karola Nawrockiego. Jeśli sztab wyborczy Karola Nawrockiego skorzysta z doświadczeń sztabu wyborczego Donalda Trumpa to Karol Nawrocki może zwyciężyć nawet w pierwszej turze.
........................................
Wiarygodność twarzy: polityka, kandydata jest powiązana z sukcesem ich kampanii poparcia społecznościowego.
Nowy zbiór danych pozyskany z platformy finansowania społecznościowego Kickstarter i wykorzystanie techniki wykrywania twarzy oparte na uczeniu maszynowym, tworzy kompleksowy indeks, który mierzy wiarygodność twarzy.
Wyniki sugerują, że wiarygodność twarzy polityków jest pozytywnie związana z sukcesem kampanii crowdfundingowej. Konkretnie, politycy wyglądający na godnych zaufania otrzymują o 13,1% większe poparcie i przyciągają 4,8% więcej sponsorów w swojej kampanii finansowania społecznościowego w porównaniu z tymi, którzy nie wyglądają na godnych zaufania.
Wiarygodność twarzy kobiet-polityków odgrywa większą rolę w określaniu sukcesu projektu niż wiarygodność mężczyzn-polityków.
Podsumowując wiarygodność twarzy polityków jest ważnym czynnikiem wpływającym na proces decyzyjny wyborców i sponsorów kampanii wyborczych.
....
Inne tematy w dziale Polityka