catrw catrw
602
BLOG

Będzie kryzys walutowy...

catrw catrw Pieniądze Obserwuj temat Obserwuj notkę 27

Będzie kryzys walutowy

Prawidłowe działania Prezesa NBP profesora Adama Glapińskiego



Znany inwestor Peter Schiff ostrzega przed zbliżającym się kryzysem walutowym i ogromnym wzrostem cen złota w ciągu najbliższych kilku lat, złoto będzie 20-50x droższe.

W niedawnym wywiadzie znany inwestor Peter Schiff przedstawił odważną prognozę: ceny złota mogą wzrosnąć od 20 do 50 razy w stosunku do ich obecnej wartości. Schiff, który jest znany ze swoich kontrariańskich (postawa kontrariańska, czyli granie przeciwnie do tego, co robi rynek)  poglądów i dokładnych prognoz rynkowych, uważa, że globalny system finansowy jest na krawędzi poważnego przewrotu, a złoto stanie się bezpieczną przystanią.

Analiza Schiffa opiera się na kilku kluczowych czynnikach, w tym:

- Gwałtownie rosnący dług rządowy: Dług publiczny Stanów Zjednoczonych jest najwyższy w historii, a zdolność rządu do obsługi tego długu jest coraz bardziej napięta. Ta niezrównoważona sytuacja prawdopodobnie doprowadzi do kryzysu walutowego.

- Spadająca wartość dolara: Dolar amerykański traci swój status globalnej waluty rezerwowej, ponieważ inwestorzy tracą zaufanie do jego stabilności. Spadek ten spowoduje wzrost ceny złota, które jest aktywem materialnym, które nie podlega takiej samej presji inflacyjnej jak waluty fiducjarne.

- Rosnąca inflacja: Schiff spodziewa się, że inflacja przyspieszy w nadchodzących latach, ponieważ Rezerwa Federalna będzie nadal drukować pieniądze w celu stymulowania gospodarki. Inflacja zmniejszy siłę nabywczą walut fiducjarnych, co sprawi, że złoto stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Przewidywania Schiffa są wspierane przez niedawny wzrost cen złota, które osiągnęły nowe rekordy wszech czasów. Wielu inwestorów pozostaje jednak sceptycznych, uważając, że obecny rajd jest zjawiskiem przejściowym.

Schiff twierdzi jednak, że złoto jest długoterminową inwestycją z potencjałem ogromnych zwrotów. Zachęca inwestorów do dywersyfikacji swoich portfeli za pomocą złota i srebra, ponieważ aktywa te prawdopodobnie znacznie zyskają na wartości, ponieważ globalny system finansowy przechodzi poważną transformację.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1403952,dlaczego-banki-centralne-posiadaja-zloto

image


https://x.com/volmancapital/status/1837135438210814413

https://x.com/Gloeschi/status/1837099007790776693

https://x.com/chessNwine/status/1836830005273227546

https://x.com/graddhybpc/status/1836314564088013015

.................................................................................................................................

Spodziewaj się kryzysu finansowego w Europie, którego epicentrum znajdzie się we Francji

Zasady zgodności


1.Reguła deficytu: kraj spełnia wymagania, jeżeli (i) saldo budżetowe sektora instytucji rządowych i samorządowych jest równe lub większe niż -3 % PKB lub (ii) w przypadku przekroczenia progu -3 % PKB odchylenie pozostaje niewielkie (maks. 0,5 % PKB) i ograniczone do jednego roku.

2.Reguła dotycząca zadłużenia: kraj spełnia wymagania, jeśli stosunek długu sektora instytucji rządowych i samorządowych do PKB jest niższy niż 60 % PKB lub jeśli nadwyżka przekraczająca 60 % PKB zmniejsza się średnio o 1/20 w ciągu ostatnich trzech lat.

3.Reguła równowagi strukturalnej: kraj spełnia wymagania, jeżeli (i) saldo strukturalne sektora instytucji rządowych i samorządowych jest równe lub wyższe od średniookresowego celu budżetowego lub (ii) w przypadku gdy cel średniookresowy nie został jeszcze osiągnięty, roczna poprawa salda strukturalnego jest równa lub wyższa niż 0,5 % PKB lub pozostała odległość od osiągnięcia celu średniookresowego jest mniejsza niż 0,5 % PKB.

4.Reguła dotycząca wydatków: państwo jest skarżone, jeśli roczna stopa wzrostu wydatków pierwotnych sektora instytucji rządowych i samorządowych, po skorygowaniu o działania uznaniowe po stronie dochodów i zdarzenia jednorazowe, jest równa lub niższa od średniej z 10 lat nominalnej stopy wzrostu produktu potencjalnego pomniejszonej o margines konwergencji niezbędny do zapewnienia dostosowania strukturalnego deficytu budżetowego zgodnie z regułą salda strukturalnego.


Francja i Włochy są obecnie poważnymi katastrofami, jeśli chodzi o regułę deficytu budżetowego. Francja ma deficyt budżetowy na poziomie 7 procent, a Włochy 5 procent.

Francja musi zredukować swój deficyt aż o 4 procent PKB!

W Polsce rządzonej przez ekipę Donalda Tuska jest podobna sytuacja....

Ani Włochy, ani Grecja nie powinny były zostać dopuszczone do UGW (Europejskiej Unii Walutowej – strefy euro).

Grecja ma stosunek długu do PKB na poziomie 170 procent. Docelowo jest to 60 procent.

Tylko kraje skandynawskie spełniają te wymagania.


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (27)

Inne tematy w dziale Gospodarka