catrw catrw
281
BLOG

Wyborcza rozgrywka w Polsce 2023 roku

catrw catrw Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 15

Trudno przekonać, przekonanych…

Wielu laikom marzy się poparcie 100%, ale łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić.

Wyborczy rynek to nic innego jak styl życia zbudowany wokół produktu.

Zdecydowana większość partii politycznych i polityków (mały dopływ świeżej siły) już byli poddawani weryfikacji tego rynku i o dziwo odnosili sukcesy lub niepowodzenia.

Co decyduje o tym?

 Co powoduje, że produkt przestaje być atrakcyjny dla wyborców?

Partie polityczne jak firmy muszą tworzyć rynki, nowy styl życia - wśród wyborców konsumentów.

Muszą sprawić, że pomysł płacenia głosem wyborczym za produkty wydaje się naturalny.

Dobre programy społeczne i gospodarcze zawsze są doceniane przez większość wyborców-konsumentów.

Tradycyjnie modele wydobywania zasobów zakładają, że jednostki działają tak, jakby tworzyły strategie oparte na pełnych informacjach.

Skuteczną strategią gromadzenia informacji jest obserwowanie żerujących zachowań innych osób, zwanych informacją publiczną.

Media mogą wykorzystać tę strategię, pozornie dostarczając dokładne informacje, jednocześnie kształtując informacje w celu zmanipulowania ludzi do zachowań w sposób korzystny dla mediów lub ich klientów. Ale bez przesady, która zawsze tylko szkodzi.

Tutaj można użyć modeli Central Place Foraging (CPF), aby zbadać, w jaki sposób propaganda prasowa kształtuje strategie.

Modele zakładające doskonałą informację pomijają możliwość dezinformacji wśród wyborców mogą nie doceniać zakresu i stopnia wpływu kandydata na obszary wydobycia zasobów wyborczych. Zła strategia kandydata blokuje wydobywanie optymalnych zasobów wyborczych, co pokazują sondaże w których kandydat ma mniejsze poparcie niż partia którą reprezentuje...

 Badania wykazały, że na wybory produktów wyborczych znaczny wpływ mają relacje medialne i rekomendacje w różnych mediach.

W przeciwieństwie do reklamy wyborcy postrzegają te źródła jako bardziej neutralne i bardziej wiarygodne, ponieważ zazwyczaj zakładają, że treści redakcyjne i zakres produktów w gazetach i czasopismach są niezależne i wolne od wpływu reklamodawców. Choć tak nie jest…

Batalia wyborcza w Polsce to walka: Polski solidarnej reprezentowanej przez PiS z Polską liberalną reprezentowaną przez opozycję od Lewicy przez PO do Konfederacji…

Główne starcie będzie między PO a PiS…

Po 8 latach rządów PiS zachował świeżość i nie jest winą PiS-u, że opozycja nie ma dobrego programu dla większości Polaków…

Czy PiS można poprawić? Tak bo choć jest lepiej niż za PO-PSL, zawsze może być jeszcze lepiej…

Czy Platformę Obywatelską można „poprawić”?

Czy po powrocie Tuska produkt odniesie sukces?

Jest inna rzeczywistość polityczna.

Wszyscy komentatorzy polityczni zadają sobie pytania:

- Kiedy będzie piątka Donalda Tuska, kiedy będzie program PO?

- Czy będzie przebity szklany sufit 27% poparcia dla PO?

Działania Tuska zaczęły się od przekonania, że z PiS-em można wygrać.

Wielu komentatorów twierdzi, że zintegrował PO i jej elektorat, że Platforma Obywatelska Donalda Tuska pożera coraz skuteczniej Polskę 2050 Szymona Hołowni i Lewicę...

Teoretycznie walka o władzę zaczyna się od nowa. W KO-PO stare - nowe twarz, ale i te same problemy. Powrót Tuska wywarł także duży wpływ na koalicję ZP…

Jest większa aktywność i spokój oparty na wypróbowanych strategiach zdobywania serc i umysłów wyborców …

Ogólny model „serc i umysłów” walki z totalną opozycją utrzymuje, że obywatele są mniej skłonni do wspierania grup opozycji, jeśli rząd zapewnia usługi publiczne i bezpieczeństwo. Opierając się na tym modelu, widzimy, że wydarzenie polityczne, które budzi powszechne oczekiwania co do przyszłych usług publicznych i bezpieczeństwa, zwiększa wsparcie dla rządu i zmniejsza sympatię dla grup opozycyjnych stosujących „przemoc” w życiu publicznym.

Rośnie optymizm wśród większości społeczeństwa w dobie po pandemii, w czasie wojny na Ukrainie, że rząd ZP i prezydent Andrzej Duda będą świadczyli usługi i dobra publiczne w szczególności bezpieczeństwo, miejsca pracy, granty socjalne – to da reelekcję PiS.

Potencjalny wybór KO-PO Donalda Tuska jest gwarancją destabilizacji tego modelu, co może zburzyć dotychczasowy ład społeczny.

Rola zbiorowych działań obywateli na rzecz konsolidacji tego modelu jest realizowana w ramach różnych inicjatyw oddolnych wspieranych przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Rząd ZP. Dosłownie od Koła Gospodyń do partii politycznych. Odbudowa pasów transmisyjnych między społeczeństwem z terenu, a władzą centralną jest największym sukcesem PiS-u. To polskie państwo obywatelskie.

 Opozycja totalna nie chce uczestniczyć w koncepcji polskiego państwa obywatelskiego.

Próbuje budować swój model elitarności wynikający często z kompleksów postniewolniczych. Te pseudoelity utrudniają promowanie zarówno demokracji, jak i wspólne działania na rzecz dobrobytu obywateli i rozwoju Polski, poprzez zestaw strategii, które często są niezauważalne i zmieniają się w czasie.

Przesunięcie przez Tuska PO na lewo tworzy dwa mechanizmy:

- pierwszy to przejmowanie przez PO elektoratu Lewicy i Hołowni.

- drugi to tracenie liberałów na rzecz Konfederacji.

Czy Donald Tusk lewaruję Platformę Obywatelską?

Miała wystarczyć ulica i zagranica a rządy „obciachowe” Dobrej Zmiany miały być sezonowe.

Kolejne wybory: samorządowe, do parlamentu UE pokazały, że PiS w sposób ewolucyjny zwiększa zakres swojej władzy, ma coraz mocniejszy mandat demokratyczny.

Wszyscy eksperci totalnej opozycji i przyjaciele z zagranicy, alchemicy od kampanii wyborczych szukają złotej recepty na pokonanie PiS-u…Nie pomogła wojna ideologiczna z atakiem na Kościół, św. Jana Pawła II Wielkiego, nie pomogło jednoczenie, nie pomogły zaprzyjaźnione media, zaprzyjaźnieni politycy z zagranicy, wolty Gowina, działania KE, parlamentu UE.

Ciężar pokonania w wyborach demokratycznych obozu Dobrej Zmiany jest nie do podważenia.

Co to jest lewarowanie w finansach?

Lewarowaniem jest to każde wykorzystywanie cudzych pieniędzy/zasobów materialnych dla zwiększenia swoich zysków, czyli jakakolwiek działalność "na klasyczny kredyt"." Lewarowanie - jest to mechanizm polegający na wykorzystywaniu dźwigni finansowej, używany podczas inwestowania np. na rynku kontraktów terminowych. Jego istotą jest depozyt początkowy, wynoszący kilkanaście procent wartości kontraktu. Niewielka pierwsza wpłata umożliwia obracanie kontraktem o wielokrotnie wyższej wartości."

W przypadku działań antypaństwowych Donalda Tuska lewarowanie, to klasyczny moral hazard.

Moral hazard to pokusa nadużycia - teza mówiąca o tym, że podmiot chroniony przed ryzykiem może zachowywać się inaczej, niż gdyby był w pełni eksponowany na ryzyko. Na przykład, osoba ubezpieczona może zachowywać się bardziej ryzykownie w porównaniu z sytuacją, w której nie miałaby ona ubezpieczenia.

Czyli Donald Tusk mający poparcie goszystowskich sił w UE (czytaj w Niemczech) bezkarnie może naruszać polską rację stanu w swoich działaniach.

Istotą hazardu jest obstawianie każdego rodzaju wyniku bez analizy lub obstawianie wyniku losowego. Można uprawiać hazard bez lewarowania, można lewarować bez hazardu.

Przy lewarowaniu politycznym, jeśli ktoś straci, ktoś inny zyskuje. Przy moral hazard w polityce państwa tracą wszyscy obywatele. Tracą wszystko, co mają, państwo a inni obcy to wygrywają.

Kto wygrywa? Niemcy i Rosja...

Nie wyobrażam sobie rządy opozycji w dobie kryzysu? Na tle Mateusza Morawieckiego profesorowie ekonomii, którzy zajmowali się finansami i gospodarką Polski to banda nieudaczników…

Gdyby do tego doszło to w Polsce mamy kryzys grecki albo włoski, rząd byłby zmuszony strzelać z gumowych, a może i ołowianych kul do Polaków jak to bywało za PO – PSL.

Działania Donalda Tuska et consortes cechuje anomia.

Definicja pojęcia anomii jest równoznaczna z brakiem norm społecznych lub ich zaniku. Anomia to stan świadomości jednostki, polegający na odrzuceniu pewnych przyjętych wartości oraz zastąpieniu ich poprzez chaotycznie skonstruowane popędy. Jedyny popęd Totalnej Opozycji sprowadza się do hasła: „żeby było tak jak było”...

Przedstawiciele totalnej opozycji całkowicie wyzbyli się poczucia wspólnoty ze społeczeństwem polskim oraz nie czują odpowiedzialności i jakichkolwiek zobowiązań w stosunku do Polaków .

Głównym uczuciem, przejawiającym się w procesie myślowym opozycji jest egoizm, objawiający się skupieniem przede wszystkim na własnych interesach oraz przeświadczeniu o nieistnieniu konieczności odpowiadania przed kimkolwiek.

W klasycznym ujęciu, zdefiniowanym przez Emile'a Durkheima, anomia społeczna to sytuacja, w której jednostki w ogromnej skali przestają odróżniać zachowania dobre i poprawne społecznie od tych złych. To objaw postępującego kryzysu moralnego. Nie ma żadnych zasad.

W przypadku Totalnej Opozycji w Polsce anomia przechodzi w dewiacje związane z atakiem na polskość, Kościół, rodzinę. W definicji klasycznej Durkheima tego nie ma...

Według Roberta Mertona społeczeństwo wykształciło w sobie pięć typów reakcji na pojawianie się zjawiska anomii.

Pierwsza z nich, konformizm, jest jednocześnie jedyna reakcją niedewiacyjną. Jest ona także najbardziej rozpowszechniona i najczęściej występująca wśród populacji na świecie. Polega ona bowiem, w dużym uproszczeniu, na zaakceptowaniu pewnych celów oraz środków do niech prowadzących. Konformizm jest przejawem zachowania typowego dla jednostek, nawet wskazane jest, aby takie formy postępowania dominowały, gdyż, w przeciwnym wypadku, system społeczny mógłby być zagrożony i przestał właściwie funkcjonować.

Drugi typ reakcji, czyli innowacja, to proces dążenia do osiągnięcia kulturowych celów poprzez wybieranie niedozwolonych lub nielegalnych środków. Oznacza ona w zasadzie, iż jednostka nie przeszła w pełni procesu socjalizacji. Innowacja...

Innowacja jest elementem wspólnym wszystkich klas społecznych, dotyka także instytucje czy przedsiębiorstwa międzynarodowe. Jednakże największa tendencja do zachowań innowacyjnych nadal jest domeną niższych warstw społecznych, czyli najmniej spójnych zbiorowości pod względem strukturalnym.

Rytualizm z kolei polega w głównej mierze na odrzuceniu celów, małej ambicji jednostki, nieustannym zaniżaniu własnych poziomów i standardów. Jego przejawami są rutynowe zachowania oraz nadmierna eksploatacja teorii konformistycznej. Wszystkie te działania mają na celu zredukowanie pojawiającego się poczucia zagrożenia. Kolejna forma, czyli wycofanie, odrzuca wszelkie cele oraz środki służące do ich osiągnięcia oraz budowanie ośrodka życiowego poza społecznością. Jako przykład należy podać narkomanów, alkoholików lub włóczęgów. Ostatnia reakcja, bunt, jest obrazowana przez całkowite odrzucenie norm, wartości oraz środków. Jednocześnie powstaje chęć wykreowania nowego systemu wartości.

Anomia totalnej opozycji osłabia jakość życia politycznego w Polsce.

Ma to wpływ na władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą w Polsce. Tylko silne przywództwo Jarosława Kaczyńskiego i mądrość Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera RP Mateusza Morawieckiego et consortes są zaporą przeciwko anomii….

W każdej partii politycznej są ludzie którzy jej ulegają. Złe wzorce z PRL-u przeszły na wielu działaczy solidarnościowej opozycji..

Polityka to moneta, która ma rewers i awers. Jedni idą do polityki, żeby rozwiązywać problemy obywateli, inni idą po pieniądze i zaszczyty, są jeszcze tacy którzy uważają, że władza jest największym afrodyzjakiem…

Wielu polityków jest gotowych zrobić każde najgorsze świństwo. Niebywałym faktem jest szerząca się w szeregach totalnej opozycji ojkofobia i ksenofilia.

Opozycja dopóki nie wyleczy się powinna być poddana dalszej kwarantannie politycznej.

Wyborcy powinni dać szanse na dalsze rządy Dobrej Zmiany, taka sytuacja może się nie powtórzyć.

 Rząd powinien połączyć wybory z referendum w sprawie przymusowej relokacji emigrantów.

To Polacy jako podmiot polityczny mają wybrać, jaki chcą rząd i czy chcą, żeby Polska była koczowiskiem UE, czy suwerennym państwem.

Emocje związane z referendum zwiększą procentowo frekwencję, a przy dużej frekwencji PiS ma szansę na samodzielne rządy…


catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (15)

Inne tematy w dziale Polityka