rys. 1
rys. 1
slej slej
707
BLOG

Dualizm korpuskularno-falowy. Czy na pewno to dobrze rozumiemy?

slej slej Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

Na moim blogu brakuje jeszcze jak wyobrażam sobie dualizm korpuskularno-falowy. W jednej z poprzednich notek stwierdziłem że, foton i elektron posiadają pewne cechy, zarówno falowe jak i korpuskularne.

http://przestrz.salon24.pl/623961,elektron-dualizm-i-nieokreslonosc

Jednak w mojej wizji elektron jest formą energii stabilnej czyli jest materią a foton jest energią niestabilną czyli jest falą.

W innej notce zadałem też pytanie Czy foton ma własności fali mechanicznej?

http://przestrz.salon24.pl/633006,czy-foton-ma-wlasnosci-fali-mechanicznej

Zacytuje teraz Polską Wiki

"...Zgodnie z mechaniką kwantową cała materia charakteryzuje się takim dualizmem, chociaż uwidacznia się on bezpośrednio tylko w bardzo subtelnych eksperymentach..."

Tak ostatnio powtarzałem sobie logike i termin "bardzo subtelny eksperyment" powoduje że zdanie nie ma sensu logicznego puki nie sdrfinujemy "bardzo subtelny"

Jednym z najważniejszych dowodów na obecną interpretacje dualizmu jest możliwość zderzenia fotonu z elektronem. Jednym z podzbiorów "bardzo subtelny" jest zdeżenie fali eletromagnetycznej z przeszkodą na tyle dużą by fala niemogła przez nią przejść. W przypadku tym energia fotonu zderza się z energią materii. Jeżeli materia nie ma możliwości wchłonięcia energii nastąpi odbicie zgodnie z zasadami dynamiki Newtona. Moją wizje jak może to wyglądać przedstawiam na rysunku.

Dla tych co powiedzą że: ale rozwiązanie to stawia tysiące nowych pytań. Chcę powiedzieć że jest to wstępna koncepcja i zdaje sobie sprawe że może to wyglądać zupełnie inaczej. Jeżeli widzisz powody dla których pomysł ten nie ma sensu lub masz wątpliwości nie obawiaj sie napisać. Każdy kto chce znaleść nowe rozwiązania jest mile widziany nawet jeżeli jest krytyczny do tego pomysłu.

slej
O mnie slej

Wiem że nic nie wiem a to już coś

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Technologie