Informuję, że kolejna 5 edycja „Festiwalu Poezji i Form Sieciujących *Th’ Republic of Poets*. Blogosfera Polska” odbędzie się jak co roku 4 kwietnia 2017 roku.
Za niedługo zostaną rozesłane imienne zaproszenia oraz kolejny komunikat zawierający wykaz wiodących tematów i Regulamin.
logo festiwalowe
Prośba o Bio
Ponieważ zaproszeni zostaną zwyczajowo uczestnicy poprzednich edycji, komunikat zawiera uprzejmą prośbę, żeby Autorzy przygotowali – o ile zechcą - swoje bio-Art, biogram artystyczny. Forma dowolna, według swobodnego uznania, maximum 3 strony A4.
Bio byłoby podane odrębnie na blogu Autora i podane na końcowej stronie festiwalu w kategorii „Autorzy”.
Debiut, adres i nazwę bloga + inne blogi, stronę, Facebook, Twitter, Wikipedia, wykaz festiwali, tomów poezji, innych dzieł, publikacji, etc.
Piszę to gdyż widzę, że istnieje podstawowy niedobór treści i informacji o Autorach piszących w Polsce.
Akurat słucham już którąś godzinę coraz bardziej popularny amerykański zespół „Pentatonix” i widzę po przejrzeniu ich strony ich pełne zawodowstwo w podejściu do informacji dla publiczności.
Image, bio-Art, dostęp publiczności do pełnej informacji o wykonawcach /artystach, muzykach, poetach, etc./, reklama, logistyka – pokazanie drogi do Autora – są rzeczą podstawową.
Możliwe, że festiwal będzie miał swoje ‘wydarzenie’ na Facebook, a może i swoją stronę artystyczną. Wyposażenie użytkowników sieci o wiedzę podstawową „kto jest kim” na festiwalu jest oczywiste i z korzyścią dla uczestników.
Pozdrawiam
organizator festiwalu
bloger „publicysta”
Miło mi poinformować, że kategorie „Nobliści” na czele z Bobem Dylanem, oraz „Bardowie” z nieodżałowanej pamięci Leonardem Cohenem będą szczególnie reprezentowane. Wiele znakomitych rzeczy dzieje się w muzyce poważnej, jazzie i filmie.
Ponieważ rzeczywiście widać jakiś niedowład krytyki literackiej w Polsce recenzje, eseje krytyczno-literackie jak zawsze mile widziane.
Niby wiele się dzieje w ciągu roku – np. teraz jest znakomity aż miesięczny festiwal poetycki w Opolu z Jackiem Gutorowem – ale potem nie ma kto zrekapitulować, ocenić, pokazać co się tak naprawdę stało, czy dzieje.
Mamy dziurę informacyjną w postaci braku tygodniowej prasy literackiej – i to właściwy powód braku mapy poetyckiej Polski. I stałego systematycznego jej uzupełniania przez zawodowych dziennikarzy.
Miesięczniki, kwartalniki są z założenia powolne i nie mogą spełnić roli informacyjnej lub analitycznej. Niektóre z nich tkwią jeszcze w 2015 roku i nie zauważyły Nobla dla Dylana jak i śmierci Cohena. Można im życzyć miłego snu.
Festiwal ma w kategorii głównej Poezję Sieciującą i Formy Sieciujące – więc wszelki eksperyment jest mile widziany.
Tłumaczenia, tomy poezji, poematy, wiersze – jak zawsze.
Festiwal tradycyjnie otworzy „Antologia” poetów publikujących w „Poetry&Paratheatre”.
Inne tematy w dziale Kultura