Marcin Kotasiński Marcin Kotasiński
26832
BLOG

SKANDAL AKADEMICKI – Uniwersytet Śląski w Katowicach (1)

Marcin Kotasiński Marcin Kotasiński Technologie Obserwuj notkę 5

W szeregu części publikuję okresy zajmowania stanowisk kierowniczych w polskich uczelniach wyższych świadczące o bardzo powszechnym łamaniu prawa wśród akademików. Niektóre dane zaczynają się w latach `50 i obrazują tę sytuację do dziś. Chcę w ten sposób wykazać istnienie bardzo szkodliwego obyczaju akademickiego, który należy do jednej z przyczyn słabej kondycji polskiej nauki i całego kraju. Zajmowanie stanowisk w sposób przewlekły uniemożliwia zaistnienie w nauce wielu zdolnym ludziom i czyni ją strukturą koteryjną. W mojej ocenie dane są porażające, dużej części brakuje, ale te które udało mi się zgromadzić świadczą bardzo niedobrze o sytuacji w uczelniach wyższych. Warto zauważyć, że takie podejście wymaga tworzenia hermetycznych układów niedostępnych dla ludzi spoza nich, pozwala na przydzielanie stanowisk i pieniędzy na badania w sposób nieobiektywny. Umożliwia zatrudnianie ludzi przychylnych, pozwalających na umacnianie tej sytuacji, ale mało zdolnych i równocześnie pozbywanie się tych, których bunt jest wołaniem o naprawę sytuacji. Decydowanie o tym, kto ma uzyskać tytuły naukowe niezależnie od talentu, ale zależnie od decyzji grupy trzymającej władzę. Sytuacja jest bardzo niedobra i wynika z nieodróżnienia twórczego naukowca od mało zdolnego urzędnika, który potrzebę samorealizacji przenosi na uzyskiwanie tytułów i stanowisk, w efekcie uzależniając naukowca od swojej władzy. Nauka w ten sposób schodzi na dalszy plan, a instytucja naukowa staje się miejscem kreowania osobistych karier.

To, co w istocie proponuję Czytelnikom, to dobranie się do rdzenia polskiej państwowości, który jak wynika z moich badań nad akademikami, nie poddawanych do tej pory podobnym badaniom, jest bardzo brudny i w bardzo nieładnym stanie od zawsze. Jeśli Czytelnikowi leży na sercu naprawa naszego kraju, wciąż nienaprawionego po 30 latach od zmiany systemu, zapraszam do robienia wszelkiego hałasu w tej sprawie, nieustannie i gdzie tylko można.
 
W tej części wyjaśniam podstawę prawną i publikuję dane dotyczące Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wszystkie informacje gromadzone były w drugiej połowie 2018r., na przełomie roku akademickiego 2018/2019.


PODSTAWA PRAWNA

Organ jednoosobowy to taki, który sprawowany jest przez jednego człowieka podejmującego decyzje w sposób samodzielny.
https://sjp.pwn.pl/slowniki/jednoosobowy.html

Według tej definicji i według praktyki organem jednoosobowym jest rektor, prorektor, dziekan, prodziekan, dyrektor instytutu, zastępca dyrektora instytutu, kierownik zakładu, katedry, pracowni, laboratorium, warsztatu, centrum i innej jednostki organizacyjnej, i zastępca takiego kierownika.  W relacji do organu jednoosobowego, ze względu na skład znajduje się tylko organ kolegialny tworzony przez grupę osób podejmujących decyzje zbiorowo.

Ustawa o szkolnictwie wyższym z 1958r. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19580680336
Art. 19. Podstawowymi organami szkoły wyższej są: 1) rektor, 2) senat, 3) dziekan, 4) rady wydziałów.
Art. 21. 1. Rektora szkoły wyższej wybiera senat na okres lat 3.
6. Dzień 1 września jest początkiem, a dzień 31 sierpnia – końcem kadencji rektora.
Art. 25. 1. Stałym zastępcą rektora i jego pomocnikiem jest prorektor.
3. Przepisy art. 21-24 mają odpowiednie zastosowanie do prorektora.
Art. 32. 1. Dziekana wybiera rada wydziału na okres lat 2 spośród samodzielnych pracowników nauki.
2. Przepisy art. 21 ust. 4-8 oraz art. 22-24 stosuje się odpowiednio do dziekana.
Art. 33. 1. Stałym zastępcą dziekana i jego pomocnikiem jest prodziekan.
2. Przepisy art. 25 ust. 2 i art. 32 stosuje się odpowiednio do prodziekana.
Art. 39.1. Kierowników katedr, dyrektorów instytutów i dyrektora biblioteki głównej powołuje Minister na wniosek rektora, zgłoszony po zasięgnięciu opinii senatu. Kandydatów na kierowników katedr i dyrektorów instytutów wchodzących w skład wydziału przedstawia rektorowi dziekan po zasięgnięciu opinii rady wydziału.
Art. 143. 1. Osoby zajmujące w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy stanowiska rektorów, prorektorów, dziekanów i prodziekanów zachowują te stanowiska do czasu upływu kadencji.
Art. 9.1. Wydział obejmuje katedry, które stanowią podstawowe jednostki organizacyjne pracy naukowej i dydaktycznej szkoły w zakresie jednej lub kilku pokrewnych dyscyplin.
Art. 12.1. W szkole wyższej można utworzyć instytut uczelniany, jeżeli prowadzone badania naukowe wykraczają poza ramy jednej katedry.
Art. 13. W ramach jednostek organizacyjnych wymienionych w art. 8-12 lub poza nimi mogą być tworzone jednostki organizacyjne o charakterze naukowym i usługowym, jak zakłady, pracownie, kliniki, muzea, obserwatoria, stacje badawcze i doświadczalne, ogrody botaniczne i inne.

Ustawa o szkolnictwie wyższym z 1982r.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu19820140113
Art. 27. Statu szkoły określa wewnętrzną strukturę i organizację szkoły oraz rodzaj wchodzących w jej skład jednostek organizacyjnych. (…)
Art, 28.1. Instytut kierunkowy organizuje i prowadzi pracę badawczą lub artystyczną oraz pracę dydaktyczno-wychowawczą związana z określonym kierunkiem studiów.
3. Katedra organizuje i prowadzi pracę badawczą, artystyczną lub leczniczą oraz pracę dydaktyczno-wychowawczą stanowiącą przedmiot wyodrębnionej dyscypliny naukowej.
4. W ramach wydziału, instytutu lub katedry mogą być tworzone kliniki, zakłady, pracownie, laboratoria i inne jednostki organizacyjne.
Art. 33.1. Kolegialnymi organami szkoły są senat i rady wydziałów.
2. Jednoosobowymi organami szkoły są rektor i dziekani. [Brak wykluczenia z rodzaju „tylko rektor i dziekan” i/lub „nie dotyczy dyrektorów i kierowników”, co stałoby w sprzeczności z definicją organu jednoosobowego]
Art. 35. Kadencja organów wybieralnych szkoły rozpoczyna się z dniem 1 września i trwa 3 lata, chyba że statut ustanawia krótszy okres kadencji; kończy się zawsze z dniem 31 sierpnia ostatniego roku kadencji.
Art.48. Rektor, prorektorzy, dziekani i prodziekani mogą być wybierani na to samo stanowisko nie więcej niż na dwie następujące po sobie kadencje.
Art. 50. Dyrektorów instytutów specjalistycznych oraz kierowników katedr, zakładów i klinik powołuje rektor na wniosek rady wydziału (rady instytutu) po zasięgnięciu opinii senatu szkoły.
Art. Organy kolegialne i jednoosobowe szkoły pełnia swe funkcje do czasu ukonstytuowania się organów nowej kadencji.
Art. 56.1. Osoby pełniące w szkole funkcje organów jednoosobowych, w razie rażącego naruszenia obowiązków związanych z pełnioną funkcją, mogą być odwołane przez organ, który dokonał ich wyboru. (…) [Dot. art. 35, w którym mowa o organach wybieranych]
Art. 220.2. Organy jednoosobowe szkół, powołane przed dniem wejścia w życie ustawy, pełnią swe funkcje do końca terminu ustalonego w akcie wyboru lub powołania, również wówczas, gdy nie spełniają wymogów przewidzianych w niniejszej ustawie.

Ustawa o szkolnictwie wyższym z 1990r. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19900650385
Art. 46.2. Organami jednoosobowymi uczelni są rektor i dziekani. [Brak wykluczenia sprzecznego z definicją organu jednoosobowego]
4. Występujące w ustawie pojęcia „dziekan” lub „rada wydziału” oznaczają także odpowiednio „kierownika” lub „radę jednostki organizacyjnej” w rozumieniu art. 64 ust. 1. [Utożsamienie ogólnego pojęcia „kierownik” dotyczącego także dyrektorów i kierowników katedr/zakładów z przepisami dotyczącymi dziekanów]
Art. 63.1. Kadencja kolegialnych i jednoosobowych organów uczelni trwa trzy lata, chyba że statut uczelni przewiduje krótszą kadencję danego organu. Kadencja rozpoczyna się z niem 1 września roku wyborów i kończy z niem 31 sierpnia, chyba że statut uczelni stanowi inaczej.
4. Rektor, prorektor, dziekan lub prodziekan może być wybrany na tę sama funkcję nie więcej niż na dwie następujące po sobie kadencje.
Art. 64.1. Podstawową jednostką organizacyjną uczelni jest wydział, chyba że statut stanowi inaczej. Podstawowa jednostka organizacyjna prowadzi jeden lub więcej kierunków studiów.
Art. 184.1. Kolegialne i jednoosobowe organy uczelni, działające w dniu wejścia w życie ustawy, działają do dnia 30 listopada 1990r. w dotychczasowym składzie.
Art. 185. Do ustalenia liczby kadencji, o których mowa w art. 63 ust. 4, bierze się pod uwagę także kadencje rektora, prorektora, dziekana lub prodziekana, odbywane przed dniem wejścia w życie ustawy.
Art. 186. Kierownicy jednostek organizacyjnych uczelni zachowują stanowiska do czasu wejścia w życie statutu uczelni uchwalonego na podstawie ustawy.

Ustawa o szkolnictwie wyższym z 2005r. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20051641365
Art. 2.1. 29) podstawowa jednostka organizacyjna - wydział lub inną jednostkę organizacyjną uczelni określoną w statucie, prowadzące co najmniej jeden kierunek studiów  lub  studia doktoranckie  co  najmniej  w  jednej  dyscyplinie  naukowej; 
Art. 60.6. Organami jednoosobowymi uczelni są rektor i kierownicy podstawowych jednostek organizacyjnych. Kierownikiem wydziału jest dziekan.
Art. 77.1. Kadencja kolegialnych i jednoosobowych organów uczelni publicznej trwa cztery lata i rozpoczyna się w dniu 1 września w roku wyborów, a kończy w dniu 31 sierpnia w roku, w którym upływa kadencja.
2. W uczelni publicznej rektor, prorektor, kierownik podstawowej jednostki organizacyjnej i jego zastępca nie mogą być wybrani do pełnienia tej samej funkcji na więcej niż dwie następujące po sobie kadencje.
Art. 270.4.  Jednoosobowe  i  kolegialne  organy  uczelni  państwowej,  wybrane  na  podstawie  przepisów ustaw wymienionych w art. 276 [ustawa z 1990r.], przekształconej zgodnie z art. 252 [uczelnia państwowa staje się publiczną] w uczelnię publiczną, pełnią swoją funkcję do czasu upływu kadencji, na którą zostały wybrane.
5. Organy, o których mowa w ust. 4, mogą być wybrane na kolejną kadencję z zachowaniem art. 77 ust. 2, z zastrzeżeniem ust. 6 i 7.
7.  Osoba  pełniąca  funkcję  organu  jednoosobowego  uczelni  publicznej,  której  kadencja kończy się z dniem 31 sierpnia 2006 r., może być ponownie wybrana na dwuletnią kadencję.

Reasumując:
Od 1958 do 1982: , kadencja rektora  i prorektora to 3 lata, dziekana i prodziekana 2lata, wydaje się że dyrektorzy i kierownicy nie mają ograniczonej kadencyjności, co obok interpretacji ustawy z 1958r., zależy jeszcze od statutów uczelni.
Od 1982 do 1990: kadencja wszystkich organów wybieralnych trwa 3 lata, art. 220.2. mówi, że wszystkie organy jednoosobowe, zatem także dyrektorzy i kierownicy sprawujący czynną funkcję przed 12.09.1990 pełnią ją do końca 3 letniej kadencji.
Od 1990 do 2005: kadencje 3-letnie dla wszystkich organów jednoosobowych, zmiana na stanowiskach wg. art 184 i 186.
Od 2005 do 2018: rektorzy, prorektorzy, dziekani, prodziekani, dyrektorzy, ich zastępcy, kierownicy i ich zastępcy, czyli organy jednoosobowe mogą zajmować stanowiska przez maksymalnie 2 kadencje w jednym ciągu, kadencja trwa 4lata oraz art. 270.4. ustawy z 2005.

Legenda:
Dyrektor – dyr.
Zastępca – z-ca
Prodziekan i prorektor – pro
Zakład – Zk.
Brak informacji oznaczony jako miejsce niewypełnione lub b.d.
Nie wszędzie dopisana jest informacja o zmianie ustaw, dotyczy kadencji przypadających na lata 1982, 1990, 2005.
W nowo powstałych jednostkach organizacyjnych korupcji nie ma, może to być niedostrzegalne, bo na ogół nie piszę kiedy powstała dana jednostka.


UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH

Andrzej Kowalczyk - rektor, byli Henry Rechowicz 1972 – 1980, - 8 lat, Sędzimir Klimaszewski 1980 – 1990, 10 lat, (wieloletni kier. Zk. Zoologii Systematycznej), Janusz Janeczek – 2002 – 2008, zmiana ustawy

Czesław Głąbik prorektor 1982 –1990, 8 lat
Romuald Cichoń – dyr. admin. 1972-1982, 1984-1991, 17 lat
Jan Jelonek – dyr. admin. 1991-2005, 14 lat
Wanda Dziadkiewicz – dyr. Biblioteki Głównej 1981 – 2003, 22 lata
Dariusz Pawelec – dyr. Bibl. Głów od 2004 do nadal, 15 rok
Małgorzata Waga – z-ca w bibliotece 1999 nadal, 20rok
Barbara Woźnica – redaktor naczelny i dyrektor wydawnictwa UŚ od 1982 – 2004, 22 lata
Małgorzata Pogłódek – z-ca od 2003 do 2013, 10 lat


Wydział Nauk Społecznych

Kazimierz Miroszewski - dziekan, byli Janusz Kolczyński 1973-1976, Bohdan Jałowiecki 1977-1978, Jan Kantyka 1978-1979 i 1981-1987, 7lat, kadencje niełączne, zmiana ustawy, Jan Przewłocki 1979-1980, Jerzy Szydłowski 1981, Adam Hrebenda 1987-1993 zmiana ustawy, Jan Iwanek 1993-1999, Józef Bańka 1999-2005 (około 1999/2000 syn zatrudniony w Instytucie Filozofii, nepotyzm?), Bogdan Łomiński 2005-2008, Wiesław Kaczanowicz 2008-2016

Waldemar Wojtasik - pro

Małgorzata Suchacka - pro

Danuta Ślęczek-Czakon - pro


Instytut Filozofii


Dariusz Kubok – dyr. 2014 nadal, byli Józef Bańka – dyr. 1976-1999, 23 lata, Andrzej Kiepas - dyr. 1999r. Do 2014, 15 lat
Tomasz Kubalica - z-ca
Magdalena Wołek - z-ca
Agnieszka Woszczyk - z-ca

Zakład Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki – Kier. Mariusz Wojewoda 2017 nadal
Zakład Etyki – Kier. Danuta Ślęczek – Czakon (z-ca dyr. instytutu 1999-2008, 9 lat)
Zakład Filozofii Praktycznej i Coachingu – Kier. Tomasz Czakon 2006  nadal, 12 lat
Zakład Filozofii w Polsce – Kier. Barbara Szotek 2005 nadal, 14 rok (prodziekan 2002-2008, zmiana ustawy)
Zakład Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej – Kier. Andrzej Noras, byli Czesław Głąbik (z-ca dyr. 1975-1982, 7lat, prodziekan, prorektor 1982-1990, 8lat)
Zakład Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej – Kier. Bogdan Dembiński
Zakład Logiki i Metodologii – Kier. Krzysztof Wieczorek

Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Mariusz Kolczyński – dyr. 2012 nadal, byli Piotr Dobrowolski 1987 – 2003, 16 lat, zmiana ustawy,  Jan Iwanek 2002 – 2012, 10 lat i zmiana ustawy (kier. zakładu przez 27 lat, senator UŚ 1993 – 2012, 19 lat)
Agnieszka Turska – Kawa - z-ca
Katarzyna Czornik – z-ca 2012 nadal
Patrycja Szostok – z-ca, Rzecznik WNS 2005 – 2015 - 10 lat

Zakład Badań nad zachowaniami politycznymi – kierownik Mariusz Kolczyński 2013 nadal.
Zakład Dziennikarstwa – kierownik Marian Gierula 2003 nadal, 15 lat
Zakład Komunikacji społecznej – kierownik Stanisław Michalczyk może 2004 nadal, 14 lat
Zakład Komunikowania Międzynarodowego i Systemów Medialnych – kierownik Zbigniew Oniszczuk
Zakład Polityki Społecznej – kierownik Marian Mitręga
Zakład Stosunków Międzynarodowych – kierownik Tomasz Kubin, byli Mieczysław Stolarczyk, wieloletni kierownik od 2003r.
Zakład Systemów Politycznych Państw Wysoko Rozwiniętych – kierownik Jan Iwanek od 1991 nadal, 27 lat
Zakład Systemów Politycznych Polski i Państw Europy Środkowej i Wschodniej – kierownik Marek Barański 1993 nadal, 26rok
Zakład Teorii Polityki i Myśli Politycznej – kierownik Sylwester Wróbel

Instytut Historii


Jerzy Sperka – dyrektor 2012 nadal (z-ca dyr. 1999-2012, 13 lat, zmiana ustaw), byli Jerzy Szydłowski 1986 – 1993, 7 lat, zmiana ustaw
Dariusz Rolnik – z-ca,
Jakub Morawiec – z-ca, może od 2015 nadal
Maciej Fic – z-ca

Zakład Historii Starożytnej – kierownik Wiesław Kaczanowicz 1999 nadal, 20rok, zmiana ustaw
Zakład Historii Średniowiecznej – kierownik Idzi Panic
Zakład Historii Nowożytnej XVI-XVIII w. - kierownik Ryszard Skowron 2003 nadal, 16rok, zmiana ustaw
Zakład Historii Nowożytnej XIX w. - kierownik Dariusz Nawrot
Zakład Historii Najnowszej 1918 – 1945 – kierownik Sylwester Fertacz
Zakład Historii Najnowszej po 1945 – kierownik Krzysztof Nowak
Zakład Metodologii, Dydaktyki i Nauk Pomocniczych Historii – kierownik Tomasz Pawelec, byliAntoni Barciak 1994-2014, 20lat, zmiana ustaw
Zakład Archiwistyki i Historii Śląska – kierownikRyszard Kaczmarek 2000 nadal, 19rok, zmiana ustaw

Instytut Socjologii

Tomasz Nawrocki – dyr., byliWładysław Jacher 1981 – 1993, 12 lat, zmiana ustaw (kier. Zk. Soc. Pracy, 1978- co najmniej do 2002, 24lata, zmiana ustaw)
Robert Pyka – z-ca
Małgorzata Tyrymbon - z-ca
Dorota Nowalska – Kapuścik – z-ca

Zakład Socjologii Ogólnej – kierownik Urszula Swadźba, byli Zbigniew Żechowski 1978-2003, 25 lat, zmiana ustaw, Andrzej Niesporek 2003-?
Zakład Socjologii Organizacji, Gospodarki i Metodologii Badań Społecznych – kierownik Adam Bartoszek, byli Władysław Jaher 1978 – 2002, 24 lata, zmiana ustaw, Leszek Gruszczyński 2002-?
Leszek Gruszczyński – kierownik 2002-?
Zakład Socjologii Polityki – kierownik Tomasz Nawrocki, byli Bohdan Jałowiecki, Jacek Wódz ?-2017
Zakład Badań Kultury Współczesnej – kierownik Kazimiera Wódz 1988 nadal, 31 rok
Zakład Socjologii Wiedzy – kierownik Wojciech Świątkiewicz 1990 nadal, 29 rok
Zakład Socjologii Rozwoju – kierownik Marek Szczepański 1991 nadal, 28 rok
Studium Pracy Socjalnej – kierownikKazimiera Wódz 1994 nadal, 25 rok

Zakład Historii Sztuki

Ewa Chojecka – kierownik 1978-?
Barbara Szczypka – Gwiazda – kierownik 2003 nadal, 16 rok

Wydział Prawa i Administracji

Czesław Martysz – dziekan 2012 nadal, byli Zygmunt Tabor 2005-2012
Piotr Pinor – pro
Joanna Jagoda – pro

Katedra Historii Prawa – kierownik Marian Mikołajczyk
Katedra Kryminalistyki – kierownik Tadeusz Widła, może 2000 nadal, 19rok, byli Jan Widacki 1977-?
Katedra Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego – kierownik Grzegorz Łaszczyca, byli Karol Sobczak 1968-?, Karol Podgórski, Ernest Knosala
Zakład Postępowania Administracyjnego – kierownik Andrzej Matan 2006 nadal, 13 rok
Katedra Postępowania Cywilnego -  kierownik Andrzej Torbus, może 2013 nadal
Katedra Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji – kierownik Czesław Martysz
Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego – kierownik Wojciech Popiołek
Katedra Prawa Finanswego – kierownik Jadwiga Glumińska – Pawlic
Katedra Prawa Górniczego i Ochrony Środowiska – kierownik Aleksander Lipiński
Katedra Prawa Gospodarczego i Handlowego – kierownik Piotr Pinior
Katedra Prawa Karnego i Kryminologii – kierownik Olga Sitarz
Katedra Prawa Karnego Procesowego – kierownik Kazimierz Zgryzek
Katedra Prawa Konstytucyjnego – kierownik Anna Łabno
Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego – kier. Barbara Mikołajczyk 2014 nadal, byli Genowefa Grabowska wieloletnia-2014
Katedra Prawa Pracy i Polityki Socjalnej – kierownik Andrzej Matan
Katedra Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej – kierownik Teresa Kurowska
Katedra Prawa Samorządu Terytorialnego – kierownik Bogdan Dolnicki
Katedra Publicznego Prawa Gospodarczego – kierownik Rafał Blicharz
Katedra Teorii i Filozofii Prawa – kierownik Zygmunt Tobor 2005 nadal, 14rok, byli Józef Nowacki co najmniej 1989-2005, najmniej 16 lat

Wydział Artystyczny w Cieszynie

Małgorzata Łuszczak – dziekan
Małgorzata Mendel – pro
Małgorzata Kaniowska – pro
Krzysztof Bąk – pro

Instytut Sztuki

Łukasz Kliś – dyr.
Adam Czech – z-ca
Katarzyna Handzlik – z-ca
Marcin Urbańczyk – z-ca

Zakład Grafiki – kierownik Krzysztof Bąk
Zakład Rysunku Krzysztof Kula
Zakład Rzeźby – Jerzy Fobre
Zakład Teorii Sztuki i Fotografii Artystycznej – kierownik Witold Jacyków (zakład powstał w 1997r.)
Zakład Nowych Mediów – Małgorzata Łuszczak (zakład powstał w 2005r.)
Zakład Projektowania Graficznego – Łukasz Kliś

Instytut Muzyki

Hubert Miśka – dyr., byli Józef Świder 1985 – 1999 (2000), 14 lat (dziekan Akademii Muzycznej 1967-1972 i 1975-1991, 21 lat, zmiany ustaw, kadencje niełączne)
Urszula Mizia – z-ca, 2016 nadal
Agnieszka Kopińska – z-ca, 2016 nadal
Magdalena Szyndler – z-ca, 2016 nadal

Zakład Teorii Muzyki, Kompozycji i Multimediów - kierownik Bogumiła Mika
Zakład Instrumentalistyki - Kierownik Michał Korzistka co najmniej  2008 nadal, 11rok
Zakład Dyrygowania i Metodyki Prowadzenia Zespołów Muzycznych – Kier. Izabella Zielecka-Panek
Zakład Dydaktyki Muzycznej i Kształcenia Wokalnego - Kierownik Hubert Miśka
Zakład Muzyki Rozrywkowej - Kierownik Tomasz Spaliński

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Iwona Szarejko - Dziekan w kadencjach 1996-2002 i 2008-2016 – 4 kadencje, 14 lat, kadencje niełączne
Kazimierz Czechowicz - Pro 1975-1990, 4 kadencje z przerwami, najwyżej 15 lat
Stanisław Cabała - Pro 1992-1999, 3 kadencje co najmniej 7 lat
Jerzy Klag - Pro 1999-2008, 3 kadencja 9 lat

Zofia Piotrowska-Seget - Dziekan, 2016 nadal
Piotr Świątek - Pro 2016 nadal
Maria Augustyniak – Pro 2016 nadal
Edyta Sierka – Pro 2012 nadal

Katedra Anatomii i Cytologii Roślin - kierownikRobert Hasterlok 2010 nadal, 9 rok
Katedra Biochemii - kierownik Agnieszka Mrozik
Katedra Biofizyki i Morfogenezy Roślin – kierownik Dorota Kwiatkowska
Katedra Biologii Komórki – kierownik Ewa Kurczyńska
Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody-  kierownik Barbara Tokarska-Guzik
Katedra Fizjologii Roślin – kierwonik Waldemar Karcz
Katedra Genetyki – kierownik Iwona Szarejko
Katedra Mikrobiologii – kierownik Zofia Piotrowska - Seget
Pracownia Technik Mikroskopowych i Laboratorium Mikroskopii Skaningowej – kierownik Robert Hasterok
Katedra Ekologii – kierownik Stanisław Cabała
Katedra Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii – kier. Mirosław Niekonieczny, byli Paweł Miguła 1993,(zaledwie dwóch kierowników w ciągu 25lat)
Katedra Histologii i Embriologii Zwierząt – kierownik Piotr Świątek
Katedra Hydrobiologii – kierownik Małgorzata Strzelec
Katedra Zoologii – kierownik Aleksander Herczek
Pracownia Dydaktyki Biologii – kierownik Marek Kaczmarczyk
Pracownia Dokumentacji Botanicznej – kierownik Adam Rostański 2002 do nadal, 17 rok

Wydział Filologiczny

Krzysztof Jarosz - dziekan 2016 nadal
Adam Dziadek - Pro
Magdalena Pastuch - Pro
Jolanta Latkowska - Pro
Tomasz Sapota - Pro

Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej

Jacek Tomaszczyk – dyr., byli Iwona Socha 1994 – 2005, 11 lat
Iwona Swoboda – z-ca
Karol Makles – z-ca

Zakład Bibliotekoznawstwa -  kierownik Anna Tokarska
Zakład Zarządzania Informacją – Kierownik Elżbieta Gondek
Zakład Historii Książki i Bibliotek – Kierownik Danuta Sieradzka
Zakład Kultury Czytelniczej i Informacyjnej – kierownik Teresa Wilkoń

Instytut Filologii Germańskiej

Renata Dampc-Jarosz – dyr. 2012 nadal, byli Norbert Morciniec 1974 – 1984, 10 lat, Zygmunt Mielczarek 1984 – 1996, 12 lat, Grażyna Szewczyk 1996 – 2012, 16 lat
Michał Skop – z-ca
Zbigniew Feliszewski - z-ca

Zakład Językoznawstwa – kierownik Monika Bielińska
Zakład Historii Literatury Niemieckiej – kierownik Robert Rduch
Zakład Glottodydaktyki i Translatoryki – kierownik Iwona Wowro
Zakład Teorii Literatury i Komparatystyki Literackiej – kierownik Renata Dampc-Jarosz
Zakład Kultur Krajów Niemieckojęzycznych i Skandynawskich – kierownik Zbigniew Feliszewski

Instytut Filologii Słowiańskiej

Mariola Szymczak – Rozlach – dyr 2016 nadal
Robert Bańskowski – z-ca
Magdalena Błaszak - z-ca

Zakład Literatur Słowiańskich – kierownik Barbara Czapik – Lityńska 
Zakład Współczesnych Języków Południowo – i Zachodniosłowiańskich – kierownik Mariola Szymczak-Rozlach 2017 nadal
Zakład Badań Kontrastywnych i Glottodydaktyki – kierownik Robert Bońkowski
Zakład Slawistyki Kulturoznawczej - kierownikLech Miodyński, 2001 nadal, 18 rok (z-ca 1991-93 i 2002-2009, 9lat, kadencje niełączne)
Zakład Teorii Literatury i Translacji – kierownik Leszek Małczak 2016 nadal
 
Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej

Jolanta Lubocha-Kruglik – dyr.
Lidia Mięsowska – z-ca
Ewa Kapela - z-ca

Zakład Języka Rosyjskiego – kierownik Piotr Czerwiński 1999 nadal, 20 rok, byli Michał Blicharski 1977 – 1999, 22 lata
Zakład Historii Literatury Rosyjskiej – kierownik Piotr Fast
Zakład Lingwistyki Stosowanej – Andrzej Charciarek
Zakład Językoznawstwa Konfrontatywnego i Translatoryki - Jolanta Lubocha-Kruglik

Instytut Języka Angielskiego

Adam Wojtaszek – dyr. 2016 nadal (członek rady instytutu 2004 nadal, 14 lat)
Monika Grotek - z-ca
Marcin Zabawa - z-ca

Zakład Psycholingwistyki Stosowanej – kierownik Danuta Gabryś - Barker
Zakład Translatoryki – kier. Andrzej Łyda 2008 nadal, 11rok
Zakład Językoznawstwa Orientalistyki i Językoznawstwa Ogólnego –kier. Andrzej Łyda 2016 nadal (członek rady instyt. 1996 nadal, 22 lata, z-ca dyr. 1998-2008, 10 lat, dyr. stud. podypl. tłumaczeń i interpretacji 2008 nadal)
Zakład Językoznawstwa Stosowanego – Maria Wysocka
Zakład Historii Języka Angielskiego – Rafał Molencki
Zakład Języków Specjalistycznych – Adam Wojtaszek 2012 nadal
Zakład Badań Kontrastywnych – Bożena Cetnarowska
Zakład Językoznawstwa Pragmatycznego – Ewa Bogdanowska - Jakubowska

Instytut Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej

Mirosława Siuciak – dyr. 2016 nadal, byli Olga Wolińska 1993 – 2002, 9 lat
Katarzyna Wyrwas – z-ca
Ewa Biłas -Pleszak - z-ca

Zakład Historii Języka Pokskiego – kierownik Mirosław Siuciak
Zakład Leksykologii i Semantyki – Magdalena Pastuchowa
Zakład Lingwistyki Tekstu i Dyskursu – Bożena Witosz
Zakład Socjolingwistyki i Społecznych Praktyk Komunikowania – Jacek Warchała

Instytut Języków Romańskich i Translatoryki

Wiesław Banyś – dyr. 2002-2008 i 2016 nadal, 3 kadencje, niełączne, 8 lat, byli Aleksander Abłamowicz 1978-2002, 24 lata (członek senackiej komisji, 2 równoczesne kadencje 1996-1999 (budżetu i badań) i 1999-2002)
Monika Sułkowska - z-ca
Joanna Warmuzińska-Rogoż - z-ca
Ewa Półtorak - z-ca

Zakład Literatury i Kultury Francuskiej i Frankofońskiej – kierownik Magdalena Wandzioch
Zakład Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki – kierownik Wiesław Banyś 1991 nadal, 28rok
Zakład Glottodydaktyki i Kształcenia na Odległość – kierownik Halina Widła 2007 nadal, 12rok
Zakład Literatury i Kultury Włoskiej – kier. Krzysztof Jarosz
Zakład Hispanistyki – kierownik Joanna Wilk-Racięska
Zakład Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego – kier. Krzysztof Jarosz 2000 nadal, 19 rok
Zakład Lingwistyki Tekstu – kierownik Ewa Miczka 2004 nadal, 15 rok (z-ca dyr. 1996-2008, 12lat, zmiana ustawy, dyrektor 2008-2016)

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych

Zbigniew Białas – dyr.
Marta Mamet – Michalkiewicz - z-ca
Marcin Sarnek – z-ca

Zakład Kultury i Literatury Brytyjskiej – kierownik Ewa Borkowska
Zakład Teorii Literatury i Kultury – kierownik Marzena Kubisz
Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich – Paweł Jędrzejko
Zakład Studiów Postkolonialnych i Literatur Podróżniczych – Zbigniew Białas
Zakład Retoryki i Kultury i Mediów – kierownik Leszek Drong

Instytut Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych

Tadeusz Miczka – dyr. 1997-2004 i 2012 nadal, 14rok, kadencje niełączne
Beata Gontarz - z-ca
Magdalena Kempna – Pieniążek - z-ca
Anna Maj - z-ca

Zakład Teatru i Dramatu – kierownik Ewa Wąchocka 2001 nadal, 18 rok
Zakład Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach – kierownikAndrzej Gwóźdź 1994 nadal, 25rok, byli Tadeusz Miczka 1986 – 1994, 8 lat
Zakład Kultury Literackiej – kierownik Beata Gontarz
Zakład Teorii i Historii Kultury – kierownik Anna Gomóła 2017 nadal
Zakład Komunikacji Kulturowej – kierownik Tadeusz Miczka 2005 nadal, 14rok
Zakład Estetyki i Antropologii Przestrzeni – kierownik Maria Popczyk

Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego

Ireneusz Opacki – dyrektor 1974 – 2003, 29 lat, kierownik zkł. Teorii Literatury 1974-2003, 29lat/Wg. Wikipedii dyrektor 1977-1987 (10 lat) i 1992-2002 (10lat), łącznie 20 lat

Krzysztof Uniłowski – dyrektor, kadencje bd.
Maciej Tramer – z-ca, kadencje bd.
Anna Kałuża – z-ca, kadencje bd.
Grzegorz Olszański - z-ca, kadencje bd.

Zakład Historii Literatury Średniowiecza i Renesansu – bd.
Zakład Historii Literatury Baroku i Dawnej Książki – kierownik Mariola Jarczyk, kadencje bd.
Zakład Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu – kierownikMarek Piechota do 1993 nadal, 25 lat
Zakład Historii Literatury Poromantycznej – kierownik Krzysztof Kłosiński, kadencje bd.
Zakład Literatury XX i XXI w. - kierownik Marian Kisiel, kadencje bd.
Zakład Krytyki i Literatury Ponowoczesnej – kierownik Alina Świeściak, kadencje bd.
Zakład Teorii Literatury – kierownik Aleksander Nawarecki, kadencje bd.
Zakład Poetyki Historycznej i Sztuki Interpretacji – kierownik Dariusz Pawelec 2007 nadal, 11 lat (dyrektor Biblioteki UŚ i Centrum Informacji Naukowej i BA UŚ od 2004 do nadal, 14 lat)

Katedra Filologii Klasycznej - kier.Przemysław Marciniak 2014 nadal, byli  Stefan Zabłocki – kierownik 1991-1998, 7 lat, Tadeusz Aleksandrowicz – kierownik 2004-2014, 10 lat
Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej – kir. Ewa Jaskółowa
Katedra Literatury Porównawczej – kier. Zbigniew Kadłubek może 2002 nadal, 17 rok
Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich – kier. Romuald Cudak 2004 nadal, 15rok

Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji

Zenon Gajdzica - Dziekan
Bogusław Dziadzia - prodziekan
Andrzej Kasperek - prodziekan
Kinga Czerwińska - prodziekan

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej

Maciej Kurcz - Dyrektor
Anna Drożdż - z-ca

Zakład Teorii i Badań Antropologicznych - Kierownik Halina Rusek
Zakład Studiów Globalnych - kierownik Maciej Kurcz

Instytut Nauk o Edukacji

Krzysztof Śleziński - Dyrektor
Dorota Sieroń-Galusek - z-ca
Barbara Chojnacka-Synaszko - z-ca

Zakład Historii i Teorii Wychowania - Kierownik Andrzej Murzyn 2012 nadal
Zakład Edukacji Kulturalnej - kierownik Katarzyna Olbrycht
Zakład Edukacji Humanistycznej - Kierownik Eugenia Smyrnova-Trybulska
Zakład Edukacji Filozoficzno-Społecznej - Kierownik Krzysztof Śleziński 2012
Zakład Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań - Kierownik Ewa Ogrodzka-Mazur 2012 nadal, byli Tadeusz Lewowicki 1989 - 2012, 23 lata
Zakład Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej - Kierownik Alina Szczurek-Boruta 2012 nadal
Zakład Pedagogiki Specjalnej - Kierownik Elżbieta Górnikowska-Zwolak 2017 nadal, byli Zenon Gajdica od powstania 2005 – 2017, 12 lat
Zakład  Inkluzji Społecznej i Edukacyjnej - Kierownik Zenon Gajdzica
Zakład Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej - Kierownik Urszula Szuścik, co najmniej 2001 nadal, 17 lat

Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach

Danuta Stróż - Dziekan 2012 do nadal, byli Henryk Morawiec 1982 – 1990, 8 lat, Marian Surowiec 1996 – 2005, 9 lat
Piotr Porwik - pro
Katarzyna Trynda - pro
Małgorzata Adamczyk - Habrajska – pro

Instytut Informatyki

Zygmunt Wróbel – dyrektor od 2012 do nadal, byli Alicja Wakulicz – Deja 1993-2012, 19 lat
Barbara Marszał-Paszek - z-ca
Sebastian Stach - z-ca

Zakład Algorytmiki i Inteligencji Obliczeniowej – Urszula Boryczka
Zakład Systemów Informatycznych – kierownik Mariusz Boryczka
Zakład Systemów Komputerowych – kierownik Piotr Porwik
Zakład Modelowania i Grafiki Komputerowej – kierownik Agnieszka Lisowska
Zakład Komputerowych Systemów Biomedycznych – Zygmunt Wróbel

Instytutu Nauki o Materiałach

Józef Deniszczyk – dyr., byliZbigniew Bojarski 1974 – 1991, 17 lat, Henryk Morawiec 1991 – 2003, 12 lat, Eugeniusz Łagiewka 2003-2008, zmiana ustawy
Maria Kupka – z-ca
Zbigniew Stokłosa - z-ca

Zakład Badań Strukturalnych – kierownik Tomasz Goryczka
Zakład Biomateriałów – kierownika Danuta Stróż
Zakład Krystalografii – kierownik Włodzimierz Bogdanowicz
Zakład Materiałów Amorficznych i Nanokrystalicznych – kierownik Grzegorz Honeczok
Zakład Modelowania Materiałów – kierownik Józef Deniszsczyk
Zakład Materiałów Inżynierskich – kierownik Marian Kupka

Instytut Technologii i Mechatroniki

Dariusz Bochenek – dyr.2014 nadal, byli Mieczysław Wołek 1977-1986, 9 lat (zk. Mech. 1984-?), Zygmunt Surowiak 1986 – 2014, 28 lat
Joanna Korzekwa - z-ca

Zakład Elektroceramiki i Mikromechatroniki – kierownik Małgorzata Adamczyk – Hebrajska 2014 nadal, byli Iliczuk
Zakład Technologii Warstw Powierzchniowych – kier. Władysław Skoneczny od 2005 do nadal, 13 lat

Wydział Matematyki, Fizyki, Chemii

Karol Kołodziej – dziekan 2016-2020, (członek sen. komisji 1998-2005, 7 lat, dyr. międzywydz. Indyw. Stud. Matem-przyr., 16 lat), byli Franciszek Buhl 1978 – 1987, 9 lat, (dyr. instyt. chemii 1974-1981, 7 lat), Maciej Sablik 2005-2012
Tomasz Połacik – pro
Jan Sładkowiski – pro
Jarosław Polański – pro

Instytut Matematyki

Maciej Sablik – dyr.
Katarzyna Horbacz – z-ca
Michał Baczyński – z-ca 2012 nadal

Zakład Algebry i Teorii Liczb – kierownik Przemysław Koprowski
Zakład Analizy Rzeczywistej – kierownik Janusz Morawiec
Zakład Biomatematyki – kierownik Marta Tyran-Kamińska
Zakład Informatyki i Matematyki Dyskretnej – kierownik Michał Baczyński 2017 nadal
Zakład Logiki Matematycznej – kierownik Tomasz Połacik
Zakład Metod Matematycznych w Ekonomii i Finansach – kierownik Henryk Gacki 2016 nadal
Zakład Równań Funkcyjnych  – kierownik Maciej Sablik
Zakład Równań Różniczkowych – kierownik Tomasz Dłotko
Zakład Teorii Mnogości i Typologii – kierownik Szymon Plewnik
Zakład Teorii Prawdopodobieństwa – kierownik Katarzyna Horbacz
 
Instytut Fizyki

Jerzy Dajka – Dyr.
Seweryn Kowalski - Z-ca
Armand Cholewka – Z-ca

Zakład Astrofizyki i Kosmologii – kierownik Jan Sładkowski
Zakład Biofizyki i Fizyki Molekularnej – kierownik Marian Paluch
Zakład Fizyki Ciała Stałego – kierownik Jacek Szade
Zakład Fizyki Ferroelektryków – kierownik Krystian Roleder
Zakład Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań – kierownik ?
Zakład Fizyki Kryształów – kierownik Ewa Talik
Zakład Fizyki Medycznej – kierownik Zofia Drzazga 1996 nadal, 23 rok
Zakład Fizyki Teoretycznej – kier. Jerzy Łuczka 1991-1993, 1996-2002, 2005 nadal, 21 lat, kadencje niełączne
Zakład Metod Komputerowych Fizyki i Elektroniki – kier.
Zakład Teorii Pola i Cząstek Elementarnych – kier.

Instytut Chemii

Stanisław Kucharski – dyr. 2005-2008 i 2016 nadal, kadencje niełączne, byli Zbigniew Bojarski (1968 - 1973),Józef Śliwiok (1973 – 1974) i (1987 – 2005), 19lat, kadencje niełączne, Franciszek Buhl (1974 – 1981), 7lat, Ludomir Tokarzewski (1981 - 1986), Janusz Nowakowski (1986 - 1987), Jarosław Polański  (2008 - 2012), Michał Daszykowski (2012 - 2016)
Marzena Dzida – z-ca
Ewa Malicka- z-ca

Zakład Chemii Analitycznej – kierownik Beata Walczak 2004 nadal, 15 rok
Zakład Chemii Fizycznej – kierownik Marzena Dzida
Zakład Chemii Materiałów i Technologii Chemicznej – kierownik Wojciech Pisarski, może 2003 nadal, 15lat
Zakład Chemii Nieorganicznej, Metaloorganicznej i Katalizy – kierownik Stanisław Krompiec 2005 nadal, 13 lat
Zakład Chemii Ogólnej i Chromatografii – kierownik Michał Daszykowski, 2017 do nadal, byli Teresa Kowalska 2004-2017, 13 lat
Zakład Chemii Organicznej – kierownik Jarosław Polański
Zakład Chemii Teoretycznej – kierownikStanisław Kucharski 1999 nadal, 20rok
Zakład Chemii Polimerów – kierownik Ewa Schab - Balcerzak
Zakład Dydaktyki Chemii – kier.
Zakład Syntezy Organicznej – kierownik Piotr Kuś
Zakład Krystalografii – kierownik Barbara Machura
Zakład Fizyki Chemicznej – kierownik Henryk Flakus

Wydział Nauk o Ziemi

Leszek Marynowski – dziekan, byli Jacek Jania 1993-1996 i 2002-2007, 8 lat, zmiana ustawy, kadencje niełączne
Ewa Łupikasza - pro
Urszula Myga-Piątek - pro
Michał Zatoń – pro 2016 nadal

Katedra Geologii Podstawowej – kierownik Justyna Ciesielczuk, byli Aleksander Jachowicz 1981-1989, 8 lat, Stanisław Osfańczuk 1993-2006, 13 lat, Jeży Żaba 2006-?
Katedra Geografii Fizycznej – kierownik Stanisław Czaja 2009 nadal, 10rok, byli Jan Trembaczowski 1975-1992, 17 lat, Andrzej Jankowski 1992-2009, 17 lat
Katedra Geografii Ekonomicznej – kierownik Jerzy Runge 2014 nadal (kier. zk. geografii społecznej 1999-2014, 15 lat+4lata po zmianie nazwy=20rok), byli J. Szaflarski 1974-1977 i 1984-1989, 8lat kad. niełączne, A. Maryański 1977-1984, 7lat, P. Modrzejewski 1991-1993,J. Tkocz 1994-2006, 12lat, A. Szajnowska-Wysocka 2006-2014
Katedra Geologii Stosowanej – kierownik Adam Idziak, byli Lesław Teper 2000-?
Katedra Klimatologii – kierownik Ewa Łupikasza 2014 nadal, byli Tadeusz Niedzwiedź 1996-2014, 18 lat
Katedra Geomorfologii – kierownikJacek Jania 2005 nadal, 14rok
Katedra Geochemii, Mineralogii i Petrografii – kierownikJanusz Janeczek 1994 nadal, 25rok
Katedra Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej – kier. Andrzej Witkowski może 2005 nadal, 14rok, byli Andrzej Różkowski 1974-2005, 31 lat
Katedra Geografii Regionalnej i Turyzmu – kierownik Urszula Myga-Piątek 2017 nadal (może od 2005 pod wcześniejszą nazwą zakładu)
Katedra Paleontologii i Stratygrafii – kier. Leszek Marynowski, byli Edward Głuchowski co najmniej 1999-(2008)-?, najmniej 9lat
Katedra Rekonstrukcji Środowiska Geograficznego – kierownik Ireneusz Malik 2011 nadal, byli Józef Jersak 1979-1991, 12 lat, Kazimierz Klimek 1991-2004, 13 lat
(była) Katedra Stratygrafii Ekosystemowej – kier. Grzegorz Racki co najmniej 2001-2008, 7lat, zmiana ustawy

Wydział Pedagogiki i Psychologii

Stanisław Juszczyk – dziekan, byli Władysław Kuszczyk 1996-?
Beata Mazepa – Domagała – pro
Teresa Wilk – pro
Katarzyna Krasoń - pro

Instytut Pedagogiki

Ewa Szadzińska – dyr.
Violetta Rodek - z-ca
Sabina Pawlik - z-ca

Katedra Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów – kierwonik Stanisław Juszczyk
Katedra Pedagogiki Społecznej – kierownik Ewa Syrek
Zakład Dydaktyki Ogólnej i Pedeutologii – kierownik Ewa Szadzińska
Zakład Edukacji Muzycznej i Arteterapii – kierownik Mirosław Knapik
Zakład Pedagogiki Specjalnej – kierownik Anna Nowak
Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka – kierownik Katarzyna Krasoń
Zakład Podstaw Pedagogiki i Historii Wychowania – kierownik Krzysztof Maliszewski
Zakład Teorii Wychowania – kierownik Ewa Wysocka

Instytut Psychologii

Zbigniew Spander – dyr.
Patrycja Rudnicka – z-ca
Mariola Paruzel – Czachura - z-ca

Zakład Psychologii Pracy i Organizacji – kierownik Barbara Kożusznik
Zakład Psychologii Społecznej i Środowiskowej – kierownik Eugenia Mandal
Zakład Psychologii Klinicznej i Sądowej – kierownik Irena Plich
Zakład Psychologii Ogólnej – Zbigniew Spendel
Zakład Psychologii Rozwoju Człowieka i Badań nad Rodziną – Halina Przybyła - Basista
Zakład Psychologii Zdrowia i Jakości Życia – Małgorzata Górnik – Durose

Wydział Radia i Telewizji

Krystyna Doktorowicz – dziekan 2005-2012, 2016 do nadal, 9 lat, kadencje niełączne (wieloletni prodziekan pomiędzy 1996-2016) byli Jerzy Łukasiewicz – dziekan i prodziekan na zmianę z K. Doktorowicz
Ernst Wilde – pro
Olaf Flak – pro

Zakład Realizacji Obrazu Telewizyjnego i Filmowego – kierownik Adam Sikora
Zakład Reżyserii Filmowo Telewizyjnej – kierownik Andrzej Fidyk
Zakład Zarządzania Mediami i Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej – kierownik Krystyna Doktorowicz

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Piotr Nowak – kierownik 1990 nadal, 28 lat
Aleksander Fangor – z-ca, kadencje bd.
Adrian Tomica – z-ca, kadencje bd.
Adam Suchański – z-ca, kadencje bd.
Witold  Wróblewski – z-ca, kadencje bd.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Jolanta Tabor – dyrektor 2006 nadal, 13rok
Aleksandra Achtelik – z-ca  2006 nadal. 13rok

Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem

Paweł Miguła – dyr. ?-2002
Mirosław Niekonieczny -  dyr. 2002-2012, 10 lat

Międzywydziałowa pracownia badań strukturalnych

Stanisław Duber – kier. 2000 nadal, 19 rok

Centrum kształcenia na odległość


Jan Piecha – kier. ?-2009,
Paweł Pawełczyk – kier. 2009 nadal, 10rok

Centrum Kształcenia Ustawicznego, Uniwersytet Trzeciego Wieku


Władysława Błońska – kierownik UTW od 1983 – 1997, 14 lat
Helena Chrapkiewicz – kierownik UTW od 1997 do nadal, 22 rok

Wyzwolony OD 3 LAT UKRYWAM SIĘ, GDYŻ ZNISZCZONO MI 20 LAT ŻYCIA I MOJE PRÓBY ODZYSKANIA GO SKUTKUJĄ ŁAMANIEM WSZELKICH MOICH PRAWA OBYWATELSKICH I PROCESOWYCH - JESTEM CZYNNIE PRZEŚLADOWANY I NISZCZONY PRZEZ SKORUMPOWANY DO DNA SYSTEM, BEZPOŚREDNIO W OSOBACH SSR KWAŚNIK I KIEPAS (poczytaj o nich i mojej sytuacji obywatelu Polski) Poznanie Poznania> Książka o samopoznaniu "Rozwój duchowy a samoświadomość" POZNAJ SIEBIE! To rzecz najciekawsza w życiu, czegoś ciekawszego nie znajdziesz. Mówił o tym Sokrates jakieś 2,5 tyś. lat temu, mówił Jezus, Budda i wszyscy wielcy mędrcy. 'Ja' też to mówię. Mówili też, że człowiek po tym Wyzwala się. Kluczem jest Twoja świadomość siebie, i uczucia, i ich zgodność, to droga, by poznać Świadomość wszystkiego. Można naprawiać świat... więc co robimy? Najprościej zacząć od siebie, poznać kim się jest i czego naprawdę pragnie. Wychodzi to wtedy, gdy się zupełnie nie sprzeczamy.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (5)

Inne tematy w dziale Technologie