Żabka wysłała do Ukrainy specjalny pociąg z pomocą humanitarną. 60 ton żywności o długim terminie ważności, woda oraz niezbędne środki higieniczne dotarły do cywilnej ludności Kijowa 13 marca.
Grupa Żabka oraz jej inwestorzy – CVC Capital Partners oraz Partners Group zorganizowały pociąg z pomocą humanitarną dla cywilów znajdujących się na terenie Kijowa. To kolejny transport pomocowy zorganizowany przez Żabkę, która łącznie przekazała ponad 300 ton produktów spożywczych i środków higienicznych na przejścia graniczne, do punktów recepcyjnych oraz do Ukrainy m.in. do Kijowa, Sum, Łucka i Dniepru. Pociąg z pomocą humanitarną został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, który koordynuje współpracę z Urzędem Miasta Kijów.
Pociągi z pomocą dla Ukrainy
– Tragiczna sytuacja w Ukrainie wymaga wyjątkowej mobilizacji i wspólnotowych działań, które pozwolą na zaspokojenie najbardziej elementarnych ludzkich potrzeb. Intensyfikujemy naszą pomoc i we współpracy z urzędami miast Warszawy i Kijowa wysyłamy konwój humanitarny – mówi Krzysztof Krawczyk, Partner CVC Capital Partners, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Żabka.
– Ludność cywilna w Ukrainie znajduje się obecnie w dramatycznej sytuacji braku podstawowych produktów żywnościowych, dlatego wysłaliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną, organizując dedykowany pociąg towarowy. Przekazaliśmy 60 ton najbardziej potrzebnej żywności, wskazanej przez kijowski Urząd Miasta, m.in. konserwy, kasze, makarony, cukier, dania gotowe w słoikach, ale również wodę i środki higieniczne – mówi Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.
– Nasze myśli są z narodem Ukrainy w tym niezwykle trudnym czasie. Kraj ten pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, a Żabka ma wszelkie warunki ku temu, by jej pomóc ze względu na swój model biznesowy i lokalizację. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wykorzystać zasoby firmy – mówi Stephan Schäli, Chief Investment Officer w Partners Group i członek Rady Nadzorczej Grupy Żabka.
Łączenie sił w słusznej sprawie
– Tylko wspólne działania, są w stanie pomóc obywatelom Ukrainy, i tam na miejscu, i tu w Warszawie. Działamy razem z naszymi partnerami, którzy tak jak np. Żabka pokazują, że „chcieć to moc”. Potrzeby sygnalizowane z Kijowa są nadal ogromne: leki, żywność, woda, środki higieniczne, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólne działania. W obliczu tej sytuacji nasza pomoc i solidarność są niezbędne. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Kijowa, które za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim warszawiakom pomagającym Ukrainie – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.
Transport 60 ton żywności oraz niezbędnych środków higienicznych do Ukrainy był możliwy dzięki współpracy między właścicielami Żabki a urzędami miast Warszawa i Kijów. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapewnił transport na Ukrainę, a właściciele Żabki pokryły koszty przekazywanego towaru.
WP
Czytaj dalej:
Upadek socjalizmu i czas rozwoju gospodarki rynkowej przyniósł obywatelom Rzeczypospolitej powszechny dostęp do wielu gałęzi gospodarki oraz stworzył duże szanse dla rozwoju prywatnej przedsiębiorczości. Chłonność rynku na dobra i usługi ułatwiła obywatelom tworzenie i rozwijanie własnych inicjatyw. Prywaciarze stali się symbolem wolności i dążenia do dobrobytu.
Blog poświęcony zagadnieniom związanym z rozwojem polskiej przedsiębiorczości, pokazuje, jak kształtował się polski biznes. Publikacje dotykają realiów czasów II RP oraz PRL-u. Przedstawiamy wiele historycznych ciekawostek, pozwalających lepiej zrozumieć charakter oraz specyfikę przemian w polskiej gospodarce. Znaleźć tu można także informacje dotyczące konkretnych przedsiębiorstw, grup zawodowych oraz inwestycji i handlu, a także dawnych, znanych przedsiębiorców, których sylwetki do dziś stanowią niezwykłą inspirację.
Partnerem bloga jest sieć Żabka.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka