Zapowiedź Andrzeja Dudy, aby powołać zespół fachowców przy prezydencie, jest dobrym kierunkiem, ale niewystarczającym. Wsparcie fachowe to nie wszystko. Fachowcy mogą tyle rzeczy nawymyślać, że sami będą się dziwić nad swoimi pomysłami. W związku z tym prezydent powinien:
1. Powołać zespół fachowców apolitycznych z pominięciem wszelkich Judaszów i profesorów od indiańskiej metodologii dmuchania nas w balona(ten pan już odszedł i niech nie wraca).
2. Powołać grupę roboczą reprezentowaną przez wszystkie ugrupowania polityczne (reprezentujące kandydatów w minionych wyborach prezydenckich) – o czym już należy mówić i o to zabiegać.
Cel: przygotowanie naprawy państwa i ustalenie najważniejszych priorytetów na drodze do eliminacji patologicznej struktury państwa – przygotowanie niezbędnych ustaw, do realizacji których będzie potrzebne szerokie poparcie społeczne, bez którego nigdy nic nie wyjdzie, poparcie faktyczne a nie wytworzone przez kilku dewiantów psychicznych nadających ze szklanej szkatółki.
Reprezentacja mniejszych ugrupowań wokół większych projektów firmowanych przez prezydenta jest szansą na zdobycie szerszego poparcia społecznego, a także może spowodować stosowne efekty w najbliższych wyborach parlamentarnych. Tango jest skomponowane, tylko brakuje dwojga. Ktoś musi wykonać pierwszy krok. W końcu prezydent to wodzirej.
Oby znów nie okazało się, że ...
Inne tematy w dziale Polityka