Do listopadowego numeru „W sieci historii” dołączony został film „Trwajcie!” w reżyserii znanej dokumentalistko Aliny Czerniakowskiej. Jest to wyjątkowy film o wyjątkowym człowieku, śp. prof. Januszu Kurtyce, prezesie Instytutu Pamięci Narodowej, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Oprócz płyty DVD z filmem czytelnik otrzyma książeczkę, w której historyk prof. Jan Żaryn przypomina losy i dokonania śp. prof. J. Kurtyki.
Z kolei 28 października bezpłatnym dodatkiem do tygodnika „W Sieci” będzie film dokumentalistki Marii Dłużewskiej „Polacy”. Prezentuje on czterech naukowców, ekspertów zaangażowanych w wyjaśnianie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Są to: prof. Wiesław Binienda, dr Kazimierz Nowaczyk, dr Wacław Berczyński i dr Grzegorz Szuladziński. Wszyscy mieszkają i pracują poza granicami Polski. Powodowani patriotyzmem podjęli się zadania wyjaśnienia powodów smoleńskiego dramatu. Pomimo zajadłych i zakłamanych ataków oraz medialnych napaści konsekwentnie prowadzą badania i prezentują ich wyniki. Film pokazuje ich nie tylko jako naukowców, ale także mężów, ojców, kolegów.
Warto oba filmy nabyć, obejrzeć i zarekomendować znajomym.
Prawo i Sprawiedliwość zmierza do osiągnięcia poprzez udział w życiu publicznym następujących celów: 1) umocnienia niepodległego bytu Rzeczypospolitej Polskiej i międzynarodowej pozycji Naszego Kraju, 2) umocnienia siły i bezpieczeństwa Państwa Polskiego, a w szczególności jego zdolności do podejmowania wielkich przedsięwzięć inwestycyjnych i społecznych w interesie Obywateli i Narodu, 3) umocnienia demokracji, praworządności i wolności obywatelskich, 4) szerzenia postaw patriotycznych oraz wzmacniania solidarności społecznej i narodowej Polaków, 5) umacniania roli rodziny jako podstawowej komórki społecznej i wspieranie jej życzliwą polityką państwa, 6) szybkiego rozwoju gospodarczego Polski i działań, które pozwolą na zwiększenie uczestnictwa obywateli w korzystaniu z jego owoców, w szczególności zmniejszenia i eliminacji różnic między miastem a wsią i między różnymi regionami Polski, 7) rozwoju kultury, nauki i powszechnego dostępu do oświaty wszystkich szczebli, 8) zniesienia wszelkich barier ograniczających możliwości awansu społecznego i wszechstronnej aktywności zawodowej, kulturalnej oraz naukowej Polaków.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka