www.piswroclaw.pl www.piswroclaw.pl
209
BLOG

R. Kowalczyk: Nigara hipokryzji Platformy Obywatelskiej

www.piswroclaw.pl www.piswroclaw.pl Polityka Obserwuj notkę 1

W 2007 r. Donald Tusk ostro krytykował Prawo i Sprawiedliwość mówiąc: „Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi”. Działacze Platformy Obywatelskiej twierdzili, że instalowanie fotoradarów to budowanie policyjnego państwa przez PiS.


Po 5 latach, gdy pod rządami Platformy liczba fotoradarów zwiększyła się do 400 (wzrost prawie czterokrotny w stosunku do 2007 r.!), śpiewka jest już inna. Teraz marszczą czoła i głosami pełnymi zatroskania opowiadają na konferencjach prasowych, że fotoradary są bardzo potrzebne, gdyż chodzi o bezpieczeństwo, zdrowie i życie obywateli. Oburzają się na twierdzenie, że rząd kosztem kierowców chce latać dziurę budżetową, ale jednocześnie minister finansów Jacek Rostowski założył znaczący wzrost wpływów do budżetu z kar nakładanych na kierowców (w 2013 r. chce uzyskać z mandatów aż 1,5 miliarda złotych!).


W tym stanie rzeczy aktualności nabrał stary dowcip o krasnoludkach znad wodospadu Niagara. W nadwiślańskiej, nieco zmodyfikowanej wersji brzmiałby on obecnie tak: Dlaczego polskie krasnoludki mają takie wielkie nosy i płaskie czoła? Bo rano wstają i wciągają powietrze, a potem walą się rękami w czoła wykrzykując „Przecież to hipokryzja Platformy Obywatelskiej!”.

 

Prawo i Sprawiedliwość zmierza do osiągnięcia poprzez udział w życiu publicznym następujących celów: 1) umocnienia niepodległego bytu Rzeczypospolitej Polskiej i międzynarodowej pozycji Naszego Kraju, 2) umocnienia siły i bezpieczeństwa Państwa Polskiego, a w szczególności jego zdolności do podejmowania wielkich przedsięwzięć inwestycyjnych i społecznych w interesie Obywateli i Narodu, 3) umocnienia demokracji, praworządności i wolności obywatelskich, 4) szerzenia postaw patriotycznych oraz wzmacniania solidarności społecznej i narodowej Polaków, 5) umacniania roli rodziny jako podstawowej komórki społecznej i wspieranie jej życzliwą polityką państwa, 6) szybkiego rozwoju gospodarczego Polski i działań, które pozwolą na zwiększenie uczestnictwa obywateli w korzystaniu z jego owoców, w szczególności zmniejszenia i eliminacji różnic między miastem a wsią i między różnymi regionami Polski, 7) rozwoju kultury, nauki i powszechnego dostępu do oświaty wszystkich szczebli, 8) zniesienia wszelkich barier ograniczających możliwości awansu społecznego i wszechstronnej aktywności zawodowej, kulturalnej oraz naukowej Polaków.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Polityka