www.piswroclaw.pl www.piswroclaw.pl
177
BLOG

R. Kowalczyk: Prof Piotr Gliński - bardzo dobry kandydat

www.piswroclaw.pl www.piswroclaw.pl Polityka Obserwuj notkę 1

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadając zgłoszenie wniosku o konstruktywne votum nieufności wobec rządu PO-PSL zaprezentowało kandydata na premiera rządu fachowców. Został nim Piotr Gliński, socjolog z Warszawy, profesor zwyczajny z Polskiej Akademii Nauk. Kandydat PiS ukończył nadto studia ekonomiczne, wielokrotnie przebywał na stażach i wykładach za granicą. Angażował się w ruchy ekologiczne, onegdaj startował w wyborach do Sejmu z listy Unii Wolności. W latach 2005-2011 przewodniczył Polskiemu Towarzystwu Socjologicznemu. W 2011 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Osoba profesora P. Glińskiego, człowieka wysokiej kultury i naukowca z bogatym dorobkiem, zaprzecza negatywnym etykietom przyklejanym Prawu i Sprawiedliwości przez Platformę oraz służących jej dziennikarzy. Pokazuje, że PiS posiada merytoryczne zaplecze. Udowadnia, że Jarosław Kaczyński potrafi zagrać niekonwencjonalnie. Zmasowana, gorączkowa i zajadła krytyka tej kandydatury ze strony przeciwników PiS (PO, Ruch Palikota, SLD, a także Solidarna Polska - supozycja Jacka Kurskiego, że prof. P. Gliński dał się zgłosić, gdyż obiecano mu pierwsze miejsce na liście do europarlamentu to zwykłe świństwo!) dowodzi, że ruch z kandydaturą profesora spoza polityki był celny.

 

Prawo i Sprawiedliwość zmierza do osiągnięcia poprzez udział w życiu publicznym następujących celów: 1) umocnienia niepodległego bytu Rzeczypospolitej Polskiej i międzynarodowej pozycji Naszego Kraju, 2) umocnienia siły i bezpieczeństwa Państwa Polskiego, a w szczególności jego zdolności do podejmowania wielkich przedsięwzięć inwestycyjnych i społecznych w interesie Obywateli i Narodu, 3) umocnienia demokracji, praworządności i wolności obywatelskich, 4) szerzenia postaw patriotycznych oraz wzmacniania solidarności społecznej i narodowej Polaków, 5) umacniania roli rodziny jako podstawowej komórki społecznej i wspieranie jej życzliwą polityką państwa, 6) szybkiego rozwoju gospodarczego Polski i działań, które pozwolą na zwiększenie uczestnictwa obywateli w korzystaniu z jego owoców, w szczególności zmniejszenia i eliminacji różnic między miastem a wsią i między różnymi regionami Polski, 7) rozwoju kultury, nauki i powszechnego dostępu do oświaty wszystkich szczebli, 8) zniesienia wszelkich barier ograniczających możliwości awansu społecznego i wszechstronnej aktywności zawodowej, kulturalnej oraz naukowej Polaków.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Polityka