W "Gazecie Polskiej" z 21 września b.r. pojawił sięartykuł gromadzący zastanawiające, a nawet zadziwiające fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Celem artykułu nie jest odpowiedź na pytanie co stało się w Rosji z polską delegacją z Prezydentem RP na czele, ale pokazanie jak wątpliwe są ustalenia MAK i komisji Millera, jak wiele faktów nie pasuje do opublikowanych raportów, jak wiele pytań pozostało bez odpowiedzi.
Autorzy podzielili zebrane fakty na te z okresu przygotowań do wizyty w Rosji, te bezpośrednio poprzedzające tragedię i te, które nastąpiły później. Odrębnie omówiono anomalie śledztwa i politykę pozornie niezrozumiałych awansów i dymisji ludzi uwikłanych w różny sposób w wypadki smoleńskie i prowadzone śledztwo.
Zebrany materiał nie obejmuje, to trzeba podkreślić, żadnych elementów ani opinii, które można by zdyskredytować jako "spiskowe". Jest mowa o faktach a z faktami się nie dyskutuje.
Lista opisanych w artykule zadziwiających zbiegów okoliczności i anomalii towarzyszących tragedii smoleńskiej nie jest kompletna.
Oto cztery dodatkowe niepodważalne fakty, które mogą być elementami układanki.
1. 11 stycznia 2008 - Donald Tusk zostaje Koordynatorem służb specjalnych. W momencie powołania rządu PO 16 listopada 2007 roku , premier Tusk powołał na stanowisku Koordynatora (po Zbigniewie Wassermanie) Pawła Grasia. Po dymisji Grasia Tusk zadeklarował, że koordynacją służb zajmie się osobiście, co wobec rozlicznych obowiązków szefa rządu musiało od początku być fikcją. Na pomocniczą funkcję powołał Jacka Cichockiego. Ani Graś ani Cichocki nie mieli kwalifikacji do efektywnej koordynacji służb. Służby zostały uwolnione spod rządowej kontroli. Jest to cena za poparcie służb i związanych z nimi mediów w kampanii wyborczej i późniejszą ochronę przed opinią publiczną. Kontroli i koordynacji zabrakło w przygotowaniach do wizyty Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Rosji. Odpowiedzialność za to ponosi osobiście Premier, skoro zachował funkcję Koordynatora dla siebie.
2. W październiku 2009 rozformowany został 103. gwardyjski bojowo-transportowy pułk lotniczy imienia Walentyny Grizodubowej. Ochroną pasów lotniska Siewiernyj w Smoleńsku zajęła się odtąd komendantura lotnicza. Pracę straciło ok. 100 pracowników obsługi. W kwietniu 2010 lotnisko nie posiadało już od pół roku personelu wojskowego, obsługujący je okazjonalnie pracownicy byli ściągani z innych miejsc. Obiekt był opuszczony. Nikt na bieżąco nie dbał o stan lotniska. Postępowała jego stopniowa degradacja, przez czynniki atmosferyczne i samą przyrodę. 7 kwietnia 2010 r. na lotnisku bezpiecznie lądowały samoloty premierów Polski i Rosji. Trzy dni później miała lądować polska delegacja z Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Ponieważ wszystkie wojskowe i cywilne procedury lotnicze zakładają regularne przeglądy samolotów i lotnisk, to nie jest możliwe, aby bez wcześniejszego przygotowania mógł się tam odbyć jakikolwiek start czy lądowanie. W przypadku wizyt tej rangi należy przyjąć za pewnik, że został zainstalowany sprawdzony sprzęt przenośny, bo za stacjonarny nikt nie mógł przecież ręczyć. Wizyty musiały być i z pewnością były przygotowane. Jak? Możemy sądzić jedynie po skutkach. 10 kwietnia lot Prezydenta Polski nad Siewiernym zakończyło się według jednej z wersji katastrofą. Według innej, opłakany stan lotniska uwiarygodnił "maskirowkę".
3. 10 kwietnia 2010 rano - premierzy Tusk i Putin rozmawiają telefonicznie przez około dwie godziny.Wbrew dobrym obyczajom dyplomatycznym nie ukazuje się z tej rozmowy żaden komunikat. Nawet taki, że Putin złożył Tuskowi kondolencje. Zdarzenie odnotowała na swojej stronie internetowej TV Silesia:
2010-04-10 11:50, IAR
Premier Rosji Władimir Putin zadzwonił do Donalda Tuska i przeprowadził z nim długą rozmowę- dowiedziała się IAR.
fot. TVS
W katastrofie samolotu, który rozbił się na lotnisku w Smoleńsku zginęli prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska. Na pokładzie samolotu było 88 osób. Prawdopodobnie wszyscy zginęli. Mieli uczestniczyć w obchodach 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
Lech Wałęsa wykazywał niezdrowe zainteresowanie treścią porannej rozmowy braci Kaczyńskich, w dniu katastrofy. Ani Wałęsa, ani szwadron "dziennikarzy śledczych", ani pies z kulawą nogą nie zainteresował się rozmową Putin-Tusk i jej konsekwencjami dla przyszłych zdarzeń.
4. Od 10 kwietnia do dzisiaj.Brak natychmiastowej identyfikacji szczątków Tupolewa na miejscu zdarzenia oznacza, że wszystkie warianty wydarzeń zakładające identyczność złomu lotniczego na Siewiernym z samolotem, do którego wsiadła polska delegacja stoją pod znakiem zapytania i nie można poświęcać im więcej uwagi niż wariantom alternatywnym. Szczegółowe analizy zakładające implicite, że to ten sam samolot, mogą błądzić tak samo jak pociąg, któremu na początku drogi przestawiono zwrotnicę. Jeżeli znajdujemy się na innym szlaku kolejowym niż nam się wydaje, to stacja końcowa również będzie inna. Badanie smoleńskiego śmietnika po 18 miesiącach nie może być wiarygodne. Jedne dowody mogły zniknąć - inne mogły się pojawić. Nikt nie zagwarantuje, że miejsce i obiekt badań są autentyczne, skoro od pierwszego dnia pracowano metodycznie aby zatrzeć ślady (wycinka drzew, plantowanie ziemi, budowa dojazdów, cięcie i rozbijanie kadłuba wraku, wywożenie i przemieszczanie elementów etc.) . Pozostaje "podziękować" stronie rządowej za okłamywanie opinii publicznej w Polsce i na świecie oraz dostarczanie alibi Rosjanom.
Anomalii smoleńskich godnych przytoczenia jest o wiele więcej, stąd w tytule niniejszego postu "68+" . Im więcej anomalii i trudnych do wyjaśnienia zbiegów okoliczności tym prawdopodobieństwo lotniczej katastrofy jest mniejsze, a rośnie prawdopodobieństwo zamachu. Coraz więcej ludzi na świecie zdaje sobie z tego sprawę. Nawet rezolutne dzieci trudno oszukać!
lubię celne riposty, doceniam bezinteresowność, erudycję, autoironię i poczucie humoru
piszę z przerwami od 2007 roku, współpracowałem z portalami :
Wolni i Solidarni, POLIS MPC, Blogmedia24, Niepoprawni.pl, Nieznudzeni Polską.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura