piko piko
268
BLOG

Kolejny polityk Konfederacji do likwidacji bo mu się banderyzm nie podoba

piko piko Technologie Obserwuj notkę 3

W trzecią rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie Sławomir Mentzen razem z Anną Bryłką był we Lwowie. Jego komentarz:

image


Mer Lwowa Andrij Sadowy obraża i poucza innych, sam gloryfikuje Banderę i ludobójstwa dokonywane na Polakach na Wołyniu. Jego wpis z 1 stycznia 2023 roku:
"Biografia Stepana Bandery to historia niezniszczalności.
Więzienia, obozy koncentracyjne, prześladowania były w jego życiu. A jednak nosił swoje przekonania z dumą podniesioną głową.
Na przykładzie Bandery wyrosło nowe pokolenie, które ruszyło do walki z nową hordą Moskwy.
Pokolenie zwycięzców.
Chwała Ukrainie!
"

Szuchewycz ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za masowe mordy polskiej ludności cywilnej na Kresach Wschodnich w latach  1943-1945 więc należy mu się muzeum we Lwowie jak psu zupa.

image

Sprawa ma ciąg dalszy.

Ukraiński historyk Wachtang Kipiani grozi mi śmiercią, pisząc, że może mi załatwić powtórkę z historii Pierackiego, polskiego polityka, ministra spraw wewnętrznych, zamordowanego w 1934 r. przez ukraińskich nacjonalistów.
Kipiani jest znanym ukraińskim historykiem, występuje w telewizji, został uhonorowany odznaczeniem im. Bandery. Dostał też Medal Wdzięczności Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
Ukraińcy grożąc śmiercią polskiemu posłowi po raz kolejny pokazują swój stosunek do Polski. Domagają się od nas pieniędzy, jednocześnie dalej czczą morderców Polaków, a nawet zapowiadają zabójstwo polskiego polityka, za to, że powiedziałem o nich prawdę.
Oczekuję, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareaguje i nie pozwoli na kolejne ataki Ukraińców na nasze państwo
”.

image


Czyli można powiedzieć, że Mentzen obok Brauna został wciągnięty na listę polskich polityków do likwidacji.

Potwierdziły się opinie blogerów ze stajni @rk1, że Braun to pусская портянка




piko
O mnie piko

Jaki jestem? Normalny - tak sądzę.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Technologie