Anka K Anka K
4956
BLOG

Masońska świątynia w San Giovanni Rotondo

Anka K Anka K Religia Obserwuj temat Obserwuj notkę 7

Padre Pio.jpg
Ojciec PIO 

Św. Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968)  to jeden z najbardziej znanych świętych w kościele katolickim. Zakonnik ten przez 52 lat mieszkał w klasztorze kapucynów w San Giovanni Rotondo. Był on mistykiem,  charyzmatykiem, od 1918 stygmatykiem, pomysłodawcą Domu Ulgi w Cierpieniu  oraz wspaniałym spowiednikiem.  W internecie  znajduje się mnóstwo materiałów na temat tej niezwykłej postaci.

Do niedawna pielgrzymi odwiedzali tutaj Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej związane z działalnością duszpasterską św. Ojca Pio, tj. kościół Chiesa Santa Maria Delle Grazie  z XVI wieku i Bazylikę  Basilica Santa Maria Delle Grazie z 1959 roku. 

PIC 023.jpg              
    Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej                 

Do sanktuarium tego co roku przyjeżdżało do 6 mln. osób pielgrzymów, gdzie czczony był koronowany obraz Matki Bożej. W krypcie znajdował się skromny grób Ojca Pio.


Jak wykorzystano autorytet św. Ojca Pio do realizacji masońskich planów?

We Włoszech masoneria ma znaczne wpływy. Chcąc zniszczyć kościół katolicki  działa często w katolickich miejscach kultu.

W 1993 roku o. kapucyni postanowili pobudować nowy kościoła w San Giovanni Rotondo w oparciu o otrzymaną dotację państwową  i datki wiernych. Przygotowanie projektu zlecili światowej sławy architektowi  Renzo Piano

Powstała świątynia na powierzchni 4 700 m2. Wewnątrz znajduje się 1650 ławek dla 6 500 osób. Obiekt ma ona dwa poziomy, które w sumie mogą pomieścić do 10 000 wiernych.

San Rotondo Giovanni 
Nowy kościół pw. św. Ojca Pio według projektu Renzo Piano

Powstała wielka świątynia, imponujące dzieło mistrza Renzo Piano, ale pielgrzym nie ma w niej warunków do skupienia i modlitwy. Pracownia Renzo Piano jest autorem wielu wspaniałych, nowoczesnych obiektów na świecie. Wśród osób pracujących tam są cenieni architekci, wśród nich osoby, które doskonale znające kabałę i symbolistykę masońską, ale prawdopodobnie nie ma praktykujących katolików, którym dzieło św. Ojca Pio byłoby bliskie.

Kościół ten był konsekrowany w dniu 1 VII 2004 w dziwnej atmosferze,  w San Giovanni Rotondo nad bezpieczeństwem zgromadzonych wiernych czuwało 500 policjantów. 

San Giovanni Rotondo (visita di 1 giorno)
Nowy kościół pielgrzymkowy 

W 2006 roku włoski inżynier Franco Adessa w czasopiśmie Chiesa Viva opublikował pracę Czy "nowy kościół" pod wezwaniem św. Ojca Pio jest świątynią masońską?   Tłumaczenie w języku polskim tego opracowania można pobrać z internetu. Tekst ma 64 strony, zawiera wiele skomplikowanych wyliczeń i opisów elementów świątyni. Aby zrozumieć wykorzystane symbole należy przeczytać cały tekst. Podam jedynie 3 przykłady.

Tradycyjnie kościoły katolickie budowane są na planie krzyża, ten zbudowany jest na planie spirali.

image
Plan kościoła

Według słownika masońskiego "spirala" symbolizuje Wielkiego Architekta Wszechświata.

image
Ołtarz w postaci odwróconej piramidy

Krzyż bez ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa  wisi nad głównym ołtarzem, który wykonany jest na bazie odwróconej piramidy. "Odwrócona piramida"   wskazuje miejsce przechowywania kamienia filozoficznego.

image
Zwisająca ręka to potwierdzenie przysięgi I stopnia


Katolicy  nie są przygotowani do odczytywania masońskiej symboliki, nie rozumieją jej.  Widzą mnóstwa złota i słyszą ogólny szum spacerujących osób,  podziwiających dziwne dzieła sztuki. Wszyscy czują się, jakby znaleźli się w muzeum sztuki współczesnej, a nie w kościele.

Dzięki wyrafinowanym metodom manipulacji  pielgrzymi z całego świata oddają hołd św. Ojcu Pio oraz cudownemu obrazowi Matki Bożej  w masońskiej świątyni.


Ekshumacja ciała św. Ojca Pio i  złoty sarkofag

W 40 lat po śmierci postanowiono otworzyć grób  św.Ojca Pio. Włosi, rodzina zakonnika oraz włoskie organizacje nieskutecznie apelowało o cofnięcie tej decyzji.  W Turynie powstało stowarzyszenie Associazione Pro Padre Pio , które monitoruje na bieżąco te apele. Na swojej stronie internetowej opublikowali 152 dokumenty z lat 2007-2015 w sprawie o:

  • nie przeprowadzanie ekshumacji,
  • nie umieszczenie ciała św. Ojca Pio w szklanej trumnie,
  • nie wystawianie szklanej trumny na widok publiczny,
  • nie wożenie szklanej trumny do Rzymu.

Ekshumacja odbyła się w nocy z 2 na 3 marca 2008 roku. Pomimo sprzeciwów  19 kwietnia 2010 roku relikwiarz z ciałem Ojca Pio przeniesiono do nowego kościoła.

Zwykle pielgrzymom mówi się o doskonale zachowanym ciele świętego, co nie jest zgodne z prawdą. W szklanej trumnie widzimy maskę twarzy świętego wykonaną przez firmę Gems Studio z Londynu. W maskę tę wmontowane zachowane elementy  twarzy. Firma Gems Studio wykonuje postacie eksponowane w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.  Makabryczny jest pomysł pokazywanie relikwii  WIELKIEGO ŚWIĘTEGO w połączeniu z maskę wykonaną z silikonu w szklanej trumnie w masońskiej świątyni. Stowarzyszenie Associazione Pro Padre Pio  wiele razy apelowało, aby relikwie powróciły do dawnego grobu w Sanktuarium Matki Bożej.

W ramach uroczystości związanych z Rokiem Miłosierdzia papież Franciszek zaplanował wystawienie szklanej trumny z ciałem św. Ojca Pio w Rzymie od 3 do 11 lutego 2016 roku, link do programu uroczystości.  Uroczystości te trwają do  najbliższego wtorku 16 lutego 2016, dzisiaj trumna jest w Pietrelcino, miejscowości narodzin św. Ojca Pio.

*****

Do 2004 roku pielgrzymi i przedstawiciele tysięcy grup modlitewnych Ojca Pio przyjeżdżały do San Giovanni Rotondo do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, aby godnie uczcić pamięć wspaniałego człowieka. Można powrócić do tej tradycji.

Mam nadzieję, że przyjdą takie czasy, kiedy:

  • relikwie św. Ojca Pio wrócą do dawnego grobu w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej,
  • obraz Matki Bożej Łaskawej wróci do Sanktuarium.

Nowa świątynia Renzo Piano pozostanie, ale będzie wykorzystana np. jako masońskie muzeum utrzymywane. Wchodząc do tego obiektu każdy otrzyma przewodnik objaśniający czytelnie wykorzystaną tu symbolikę.

 

Anka K
O mnie Anka K

Interesuję się współczesną historią, psychologią społeczną i turystyką.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (7)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo