Anka K Anka K
171
BLOG

Tajemnice Medjugorie, wg. Antonio Socci

Anka K Anka K Społeczeństwo Obserwuj notkę 0
Jeśli szukasz głębszych duchowych przeżyć, to warto pojechać na pielgrzymkę do Medjugorie. Jeśli szukasz taniej sensacji lub zabawy, pozostań w domu. Medjugorie to miejsce modlitw osób wierzących lub szukających Boga.

image

Znany dziennikarz śledczy Antonio Socci, autor wielu książek o tematyce związanej z kościołem katolickim, w 2004 roku pojechał do Medjugorie, aby rozmawiając z widzącymi i miejscowymi kapłanami poznać  prawdę o objawieniach. 

Wiarygodność widzących


Ponad 100 stron książki to głównie opisy:
  • jak przebiegały pierwsze spotkania szóstki dzieci w wieku od 10 do 16 lat z Matką Bożą,
  • jak lokalna władza często dzieci przesłuchiwała i starała się ich zastraszyć,
  • jak dzieci były badane przez różnych lekarzy, w tym jakie urządzenia elektroniczne wykorzystano w trakcie tych badań,
  • jak każde dziecko osobno często rozmawiało z o. Jozo Zovko, który pierwotnie podważał ich wiarygodność, chociaż potem ich wspomagał.

Wszyscy zgodnie stwierdzali, że dzieci są zdrowe psychicznie, nie mają halucynacji, nie zażywają narkotyków,  wypowiadają się spokojnie prostym językiem, a ich zeznania są spójne.

Podobnie jak w przypadku innych objawień Matka Boża wybrała dzieci, które oprócz silnej wiary niczym nie różnią się od rówieśników.

Po przeczytaniu tej książki, nikt nie będzie miał wątpliwości, czy objawienia są prawdziwe czy fałszywe.

Uzdrowienia pielgrzymów

Medjugorie to miejsce, gdzie przybywa najwięcej pątników w czasach posoborowych. Co roku przyjeżdża tutaj 2,5-3 mln osób. W trakcie tegorocznego Festiwalu Młodych przyjechało do 100 tysięcy osób, a mszę św. w pierwszy wieczór Festiwalu  koncelebrowało 640 kapłanów. 

Medjugorie to Centrum Duchowe Świata   [JPII] 

Obok uzdrowień duchowych w Medjugorie miało miejsce wiele uzdrowień fizycznych. W ciągu pierwszych dziesięciu lat do parafii w Medjugorie wpłynęło ok. 300 powiadomień o cudach, często z załączoną dokumentacją. 

O. Ljudevit Rupcic już w 1983 roku opublikował opis 56 przypadków w pracy Gospodina ukazania u Medjugorie. Podobnych publikacji jest znacznie więcej, ale dla czytelności tekstu nie będę ich przytaczać. Załączam jedynie jedno świadectwo.



Co Papież Jan Paweł II mówił o Medjugorie?

Papież Jan Paweł II od początku był przekonany, że objawienia w Medjugorie są kontynuacją objawień w Fatimie.

  • Na bieżąco śledził publikacje znanego mariologa ks. prof. René Laurentina, który badał fenomen Medjugorie od początku.
  • Na bieżąco czytał raporty lekarzy i naukowców badających osoby widzące,
  • W dniu 7 grudnia 1983 roku otrzymał list od widzącej Mariji Pavłovic, który napisała go na prośbę Matki Bożej.

Więcej na ten temat możemy przeczytać w książce Antonio Socci TAJEMNICA MEDJUGORIE  na stronach 229-231, 233-242. Wcześniej na ten temat napisałam notkę Medjugorie to Duchowe Centrum Świata, wg. słów papieża JPII.


Akt poświecenia Rosji przez papieża Jana Pawła II

W dniu 25 maca 1984 roku Papież uroczyście poświęcił świat " macierzyńskiemu sercu Maryi". Tekst aktu poświęcenia świata przez Jana Pawła II  znajduje się na stronie Sekretariatu Fatimskiego.

image

W tym samym czasie czechosłowacki biskup Pavel Hnilica potajemnie dokonał aktu poświęcania Rosji w murach Kremla, w Moskwie. Udało mu się wejść do Kremla i podejść do ołtarza św, Michała. Tak biskup Hnilica opowiadał włoskiemu dziennikarzowi Andrea Tornielliemu:

... wyjąłem z torby numer "Prawdy", w którym ukryta była stronica z "L'Osservatore Romano" z modlitwą poświęcenia.  Połączyłem się duchowo z Ojcem Świętym i biskupami świata. Potem poszedłem do Kościoła Wniebowzięcia, głównej katedry Moskwy, wtedy zamienionej na muzeum. Po kryjomu odprawiłem mszę, mając kilka kropel wina ukrytych w fiolce po lekarstwie, zaś hostię w nylonowym woreczku. Posłużyłem się tekstem łacińskim Mszy o Wniebowzięciu, ukrytym między stronicami "Prawdy". ... [str.227-228]

Po powrocie biskup Hnilica został zaproszony do Papieża na śniadanie. Po odsłuchaniu relacji z Moskwy, Papież zapytał  "Pavel, byłeś w Medjugorie?".  Czechosłowacki biskup powiedział, że Watykan mu to odradził. Wtedy Papież poprosił, aby tam pojechał incognito, a potem przekazał, co widział. Następnie Papież powiedział "Widzisz, Pavel, Medjugorie jest kontynuacją Fatimy, jest wypełnieniem się Fatimy".

Papież wiedział, że prawosławni biskupi przyłączyli się do aktu poświęcenia.

„Powiedziałam już, że poświęcenie, 
o które prosiła Matka Boża, zostało dokonane w 1984 roku 
i niebiosa je przyjęły” - s. Łucja.

Czy to przypadek?

... Znaki po poświęceniu Niepokalanemu Sercu Maryi w 1984 r. przez Jana Pawła II

„Odpowiedź z nieba" była szybka po poświęceniu 25 marca 1984r. Wkrótce potem, 13 maja 1984, w święto fatimskie zaszło wydarzenie, przemilczane przez środki masowego przekazu: z nieznanych przyczyn nastąpiła w Murmańsku (w pobliżu Siewieromorska) ogromna katastrofa, w której uległa zniszczeniu większość radzieckiego arsenału broni jądrowej. Śmierć poniosło wówczas wiele tysięcy żołnierzy, nawet całe sztaby radzieckie z kilkoma marszałkami. Z powodu osłabienia potencjału atomowego ZSRR zdecydował się wówczas na politykę ustępstw zwaną pierestrojką. Rok później obejmuje rządy na Kremlu Michaił Gorbaczow [11 marca 1985r]. Rozpoczęła się tzw. pierestrojką, przebudowa systemu, która otworzyła imperium na świat. Od Polski poczynając, zaczęły się wyzwalać także inne narody należące do bloku komunistycznego. Odzyskano wolność religijną. Przełomowy był Rok Maryjny 1987/88, zakończony obchodami Millennium Chrztu Rosji. Ustanowiono w tym czasie hierarchię kościelną na Litwie, potem, po 62 latach, przybył pierwszy biskup na Białoruś, wrócili biskupi na Ukrainę, do Rosji i Kazachstanu. Odrodził się Kościół greckokatolicki, skazany na zagładę przez włączenie do prawosławia. Praktycznie wszędzie, gdzie są katolicy, można było utworzyć parafię, mógł przybyć kapłan. Jednym słowem: Rosja wraca do Boga. To nadzwyczajne i cudowne. Przez 70 lat - od rewolucji bolszewickiej po lata dziewięćdziesiąte - papieże byli największymi wrogami narodu rosyjskiego - takie przekonanie wszczepiano ludziom w komunistycznym Kraju Rad. I nieoczekiwanie, 1 grudnia 1989 r. Michaił Gorbaczow spotkał się z Janem Pawłem II w Watykanie. Sekretarz generalny KPZR wyznał później, że Papież Słowianin wywarł decydujący wpływ zarówno na niego samego, jak i na wydarzenia, które doprowadziły do rozpadu bloku radzieckiego. ...


Przed podpisaniem w Waszyngtonie w dniu 8 grudnia 1987 roku  Traktatu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych krótkiego i średniego zasięgu (Traktat INF)  Marija Pavlovic wysłała list do prezydenta USA Ronalda Reagana podyktowany jej przez Matkę Bożą. Podobny list wysłała również do Michaila Gorbaczowa. [TM, str.225-226]

Niezależnie od opisanych faktów,  pseudokatolicy będą nagrywać kolejne filmiki oparte na kłamstwach. 
Nagranie  Czy Jan Paweł II zrobił wszystko, by ukrócić Medjugorie? - odpowiedź na pytania widza  zmobilizowało mnie do napisania tej notki. 


Wojna na Bałkanach

W czasie wojny na Bałkanach [1991-1995} żadna bomba nie spadła w Medjugorie, chociaż zbombardowane były sąsiednie miasteczka.

... W maju 1992 roku  bombowce, które zaatakowały główne miasto regionu, Citluk, miały uderzyć także na Medjugorie, które w linii prostej jest odległe od Citluka o 3 kilometry. Jeden z pilotów, zestrzelony i pojmany, relacjonował: "Nie mogłem zbombardować kościoła w Medjugorie. Kiedy się tam zbliżałem,  niczego nie widziałem: okrywała go pewnego rodzaju mgła, która całkowicie zasłaniała go przed moim wzrokiem." ... [TM, str.255]


Dziesięć tajemnic

Dziesięć tajemnic spisanych jest na "dziwnym pergaminie". Na dzień dzisiejszy tekst z podanymi datami ujawnienia tajemnic widoczny jest tylko dla Mirjany, a nie jest on czytelny dla innych osób.

Pewne laboratorium w Zagrzebiu wykonało analizę tego "pergaminu"  i  nie potrafiło stwierdzić, z jakiego materiału zostało ono wykonane.  [MT, str. 264] 


Zwykły dzień w Medjugorie

Medjugorie to miejsce pojednania,  tutaj następuje przemiana duchowa prawie w każdym człowieku. 


Stanowisko Watykanu odnośnie Medjugorie

Osoby podważające wiarygodność objawień w Medjugorie często odwołują się to problemu POSŁUSZEŃSTWA BISKUPOM MIEJSCA Więcej na ten temat Stanowisko biskupów miejsca, a stanowisko Kościoła.

Biskupami diecezji mostarsko-duvnijski byli:

  • bp. Pavao Žanić [1980–1993], na początku  zwolennik Objawień w Medjugorie, po wizycie w komisariacie zmienił zdanie.
  • bp. Ratko Perić [1993-2020], zdecydowany przeciwnik Objawień w Medjugorie, który nie wierzył również w objawienia w Lourdes i Fatimie. Pogrzebie o. Slavko Barbarića wygłosił homilię, która mogłaby sugerować zmianę jego stanowiska.
  • bp. Petar Palić [2020- ...], nie neguje już objawień, brał aktywny udział w kolejnych Festiwalach Młodych MLADFEST.

Pamiętajmy, że Papieże Jan Paweł II i Benedykt, abp Henryk Hoser zdecydowanie popierali te Objawienia. 

Warto poznać dokument: STANOWISKO STOLICY APOSTOLSKIEJ W SPRAWIE MEDJUGORJE z dnia 19 września 2024 roku. Dokument podpisał Víctor Manuel Card. Fernández Prefekt.

Abp Victor Manuel Fernández od 2023 jest prefektem Dykasterii Nauki Wiary, której podstawowym zadaniem ... "jest dbanie o prawowierne głoszenie i obronę wiary katolickiej w całym Kościele. Do jej kompetencji należą wszystkie sprawy, dotyczące doktryny wiary lub moralności. Dykasteria odpowiada za weryfikację pism teologicznych pod kątem zgodności z wiarą katolicką oraz wykładowców teologii, którzy zostali oskarżeni o błędne poglądy, publikuje deklaracje dotyczące konkretnych pytań z zakresu wiary i moralności, śledzi i weryfikuje prywatne objawienia, czuwa również nad pracami Papieskiej Komisji Biblijnej i Międzynarodowej Komisji Teologicznej."

17 maja 2024 Dykasteria Nauki Wiary opublikowała Nowe normy dotyczące domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych. Objawienia w Medjugorie nadal trwają, a więc dozwolone jest jedynie określenie "domniemane", nadano im ocenę NIHIL OBSTAT.

Nihil obstat — nie wyraża się pewności co do nadprzyrodzonej autentyczności zjawiska, lecz rozpoznaje się znaki działania Ducha Świętego. Zachęca się biskupa do docenienia wartości duszpasterskiej, a także do popierania rozpowszechniania danego zjawiska, w tym poprzez pielgrzymki.


Na temat tego dokumentu możemy posłuchać nagrania  Czy Medziugorie zostało uznane? PiO nr 15 Jest to doskonały przykład, jak duchowny nie będąc w Medjugorie, wypowiada się  "poprawnie politycznie".  


Dziś mamy do czynienia z największą walką, jakiej kiedykolwiek ludzkość doświadczyła. 

Nie sądzę, aby wspólnota chrześcijańska zdawała sobie w pełni sprawę.

Dziś znajdujemy się w obliczu ostatecznej batalii między Kościołem i Anty-Kościołem, pomiędzy Ewangelią i Anty-Ewangelią.

/kardynał  Karol Wojtyła, 1978 rok/








Anka K
O mnie Anka K

Interesuję się współczesną historią, psychologią społeczną i turystyką.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo