W ostatnich miesiącach obserwujemy wielki kryzys polityczny i gospodarczy na całym świecie, jak i kryzys wiary w kościele. Żyjemy w czasach chaosu i upadku wielu autorytetów, społeczeństwa dzielono są na nawzajem zwalczające się grupy.
W ostatnich miesiącach polski episkopat zgodził się na drastyczne okresowe ograniczenia w ilości wiernych uczestniczących w mszach św., w mediach publikowane są artykuły oskarżające duchownych, a w trakcie protestów niszczone były obiekty sakralne. W innych państwach europejskich proces dechrystianizacji zaczął się znacznie wcześniej.
Ksiądz Joseph Ratzinger, przyszły papież Benedykt XVI urodził się w 1927 roku w Marktl w Bawarii w rodzinie katolickiej. W chwili wybuchu II wojny światowej miał 12 lat. Po II wojnie w 1945 roku wstąpił do w seminarium i rozpoczął studia w Monachium. W 1951 roku dostał święcenia kapłańskie, w 1953 obronił doktorat, a w 1958 został profesorem kolegium we Fryzyndze.
Prorocze słowa ks. Josepha Ratzingera z 1969
W 1969 ks. Józef Ratzinger prowadził cykl wykładów w rozgłośni Hessian Rundfunk. W dniu 24 grudnia 1969 roku na zakończenie cyklu wypowiedział prorocze słowa:
...Przyszłość Kościoła może wyrosnąć i wyrośnie z tych, których korzenie są głębokie i którzy żyją z czystej pełni swojej wiary. ...
Z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra – Kościół, który stracił wiele. Będzie niewielki i będzie musiał zacząć od nowa, mniej więcej od początku. Nie będzie już w stanie zajmować wielu budowli, które wzniósł w czasach pomyślności. Ponieważ liczba jego zwolenników maleje, więc straci wiele ze swoich przywilejów społecznych. ...
Kościół będzie wspólnotą bardziej uduchowioną, nie wykorzystującą mandatu politycznego, nie flirtującą ani z lewicą, ani z prawicą. To będzie trudne dla Kościoła, bo ów proces krystalizacji i oczyszczenia będzie kosztować go wiele cennej energii. To sprawi, że będzie ubogi i stanie się Kościołem cichych. ...
Jestem jednak równie pewny, co pozostanie na koniec: nie Kościół politycznego kultu, który już jest martwy, ale Kościół wiary. Może już nie być dominującą siłą społeczną w takim stopniu, w jakim był do niedawna; ale będzie cieszyć się świeżym rozkwitem i będzie postrzegany jako dom dla człowieka, gdzie znajdzie on życie i nadzieję wykraczającą poza śmierć. ...
Zachęcam wszystkich do przeczytania pełnego tekstu wykładu TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ KOŚCIÓŁ PO PANDEMII – PROROCTWO KARDYNAŁA RATZINGERA. Podobne słowa możemy przeczytać w innych publikacjach, np. Benedykt XVI i „tonąca Łódź Piotrowa” .
Do 1977 roku ks. Joseph Ratzinger poświęcił się pracy naukowej. 25 marca 1977 został ustanowiony przez Pawła VI arcybiskupem Monachium i Fryzyngi. Na konsystorzu 27 czerwca 1977 został kreowany kardynałem. 25 listopada 1981 otrzymał nominację z rąk Jana Pawła II na prefekta Kongregacji Nauki Wiary.
„Módlcie się za mnie, abym nie uciekał z obawy przed wilkami”.
W dniu 24 kwietnia 2005 roku w trakcie homilii inauguracyjnej pontyfikat papież Benedykt XVI wypowiedział prorocze słowa "Módlcie się za mnie, abym nie uciekał z obawy przed wilkami".
Od pierwszych dni swojego pontyfikatu papież Benedykt XVI doskonale:
- wiedział, jaką rolę odgrywają masoni wewnątrz kościoła od czasu II Soboru Watykańskiego,
- wiedział, że w Watykanie jest wiele osób współpracującymi ze służbami obcych państw,
- wiedział, którzy kardynałowie mają liberalne poglądy, a którzy ortodoksyjne,
- znał plany globalne, jakie poglądy są promowane w światowych mediach,
- znał treść Apokalipsy św. Jana, słowa III Tajemnicy Fatimskiej i wielu orędzi,
- znał problemy pontyfikatu papieża Jana Pawła II,
a pomimo to zaakceptował decyzję konklawe. Gdyby w 2005 roku kardynał Joseph Ratzinger nie zostałby papieżem, to prawdopodobnie w trakcie konklawe kardynał Bergoglio zdobyłby największe poparcie.
Papież Benedykt XVI to kapłan - typ naukowca, który walczył o doktrynę kościoła, mając świadomość wewnętrznego podziału na KOŚCIÓŁ i ANTYKOŚCIÓŁ.
W chwilach kryzysowych dla ukrycia jakiś decyzji politycznych często media na nowo poruszają sprawę aborcji i nadużyć seksualnych duchownych oraz prowokują zażarte dyskusje. Ostatnio ponownie powstała taka sytuacja. Problem nadużyć seksualnych na świecie jest wielki, ale przemilcza się informacje, w jakich środowiskach on głównie występuje oraz jaki wpływ na to zjawisko mają kolejne reformy np. w edukacji, a nagłaśnia się znacznie mniej liczne przypadki ich wśród duchownych.
Znana jest wszystkim zasada polityczna, "stwórz problem, a potem z nim walcz". Szczególnie w latach 60-tych w Ameryce do seminarium świadomie wprowadzono wiele osób, aby zniszczyć kościół od środka. Sprawy te są ogólnie znane, w Watykanie od dawna działa komisja do spraw gejów, wielu księży zostało w ostatnich latach zlaicyzowanych.
Papież Benedykt XVI zdecydowanie nie akceptował liberalnych poglądów. Nie wiem dokładnie, jakie były naciski na papieża Benedykta XVI, aby zrezygnował z posługi papieskiej. Wiem, że w lutym 2013 zablokowano konta banku watykańskiego. W chwili największych nacisków "antykościoła" papież znalazł rozwiązanie zgodne z prawem kanonicznym.
11 lutego 2013 papież Benedykt XVI wydał oświadczenie, że z dniem 28 lutego 2013 rezygnuje z posługi biskupa Rzymu. Papież zrezygnował ze sprawowania urzędu, ale nie z papiestwa. Tego dnia wieczorem w trakcie burzy piorun uderzył w Watykan.
Papież Benedykta XVI w dniu 27 lutego 2013 r. w trakcie ostatniej środowej audiencji powtórzył, że przyjęcie posługi Piotrowej jest „na zawsze”, a „decyzja o rezygnacji z czynnego sprawowania posługi nie odwołuje jej”! Tego dnia powiedział:
... „Zawsze” oznacza również „na zawsze” – nie można już powrócić do prywatności. Moja decyzja o rezygnacji z czynnego wypełniania posługi nie odwołuje tego. Nie powracam do życia prywatnego, do życia złożonego z podróży, spotkań, przyjęć, konferencji itd. Nie porzucam krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu. Nie sprawuję już dłużej władzy nad Kościołem, lecz w posłudze modlitwy pozostaję, by tak rzec, w otoczeniu św. Piotra. ...
28 lutego 2013 Benedykt XVI o godz. 11:00 w sali Klementyńskiej spotkał się po raz ostatni z kardynałami, a o godz. 17:00 odleciał helikopterem z Watykanu do Castel Gandolfo. O godzinie 20:00 zakończył sprawowanie urzędu biskupa rzymskiego.
Aktualnie papież Benedykt XVI nosi nadal białą sutannę, mieszka w Watykanie. Franciszek o sobie mówi, że jest „biskupem Rzymu”. Historię zdarzeń w 2013 roku można bliżej poznać w publikacji THE IMPRISONMENT OF POPE BENEDICT XVI
Po 6 latach "milczenia" w kwietniu 2019 roku papież opublikował list otwarty, w który przedstawia przyczyny kryzysu, jaki dotknął Kościół.
W wywiadzie udzielonym pod koniec 2019 roku Seewaldowi, autorowi autoryzowanej autobiografii, papież Benedykt XVI powiedział:
... Prawdziwe zagrożenie dla Kościoła, a tym samym dla posługi Piotrowej, nie pochodzi z tego rodzaju epizodu: pochodzi z powszechnej dyktatury pozornie humanistycznych ideologii. Każdy, kto zaprzecza tej dyktaturze, jest wykluczony z podstawowego konsensusu społecznego. Sto lat temu ktoś pomyślałby, że mówienie o małżeństwie homoseksualnym jest absurdalne. Dziś ci, którzy się temu sprzeciwiają, są społecznie ekskomunikowani. To samo odnosi się do aborcji i produkcji istot ludzkich w laboratorium. Współczesne społeczeństwo dąży do sformułowania antychrześcijańskiego wyznania: kto się temu sprzeciwi, zostanie ukarany społeczną ekskomuniką. Obawa przed tą duchową mocą Antychrysta jest zbyt naturalna, a naprawdę potrzebne jest, aby modlitwy całych diecezji i Kościoła światowego przychodziły z pomocą, aby się jej oprzeć. ... [6]
Walka z kościołem nadal trwa!
Dzisiejsze czasy przepowiedziane zostały w Apokalipsie i w wielu orędziach. Papież Benedykt XVI przewiduje, że zgodnie z III Tajemnicą Fatimską zostanie zabity.
Wiele nas uczy ta bezkompromisowa. W odpowiedzi na widoczny kryzys w Kościele w ostatnich miesiącach pojawiają się w Polsce liczne rekolekcje online, powstają nowe grupy modlitewne, np:
Kościół czeka w najbliższych latach trudny proces, ale jest przekonana, że dzięki niezłomnej postawie papieża Benedykta XVI zbudowany zostanie KOŚCIÓŁ JUTRA, opisany w Jego proroctwie z 1969 roku.
Dzieje się wiele niewiarygodnych zdarzeń, np. opisane w artykule papież Benedykt XVI pobłogosławił, raka nie ma , tylko zabiegani nie potrafimy ich zauważyć.
Żródła:
- Benedykt XVI Wikipedia
- TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ KOŚCIÓŁ PO PANDEMII – PROROCTWO KARDYNAŁA RATZINGERA
- Benedykt XVI i „tonąca Łódź Piotrowa”
- Ostatnia środowa audiencja generalna Benedykta XVI
- Benedykt XVI o przyczynach kryzysu Kościoła [PODCAST W JĘZYKU POLSKIM]
- Antonio Socci: Benedykt XVI ostrzega przed nowym totalitaryzmem
- Benedykt XVI: Ja zostanę zabity zgodnie z III Tajemnicą Fatimska
- Benedykt XVI pobłogosławił, raka nie ma
- Czy to naprawdę Franciszek, Antonio Socci, 2014
Interesuję się współczesną historią, psychologią społeczną i turystyką.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo