politically.correct politically.correct
270
BLOG

Paranoja azylowa w Niemczech

politically.correct politically.correct Polityka Obserwuj notkę 6

Od kwietnia tego roku roku media niemieckie zajmują się Tunezyjczykiem Sami Al-Mujtaba, który przyjechał w 1997 roku jako stypendiat na studia do Niemiec.

Studiów nigdy nie ukończył, ale w międzyczasie dwa lata przebywał w Afganistanie u boku Osamy bin Ladena. Po powrocie do Niemiec złożył podanie o azyl i żył na koszt podatnika niemieckiego. Władzom niemieckim nie podpadło, że student-obcokrajowiec zniknął na dwa lata.

Od kwietnia 2018 roku władze próbowały deportować Al-Mujtabę do Tunezji. Jego adwokatka Seda Basay-Yildiz uzyskała decyzję sądu rejonowego w Gelsenkirchen o zakazie jego deportacji do chwili uzyskania przez Niemcy gwarancji Tunezji o niepoddawaniu go torturom.

Sąd podjął decyzję 12 lipca, faks został wysłany do policji 13 lipca rano, w tym czasie samolot czarterowy lądował w Tunisie. Deportacja była według sądu „rażąco sprzeczna z prawem“ i nakazał sprowadzenie go z powrotem do Niemiec. Ultimatum sądu upłynęło o północy z 31 na 1 sierpnia, adwokatka Seda Basay-Yildiz już się zainteresowała według "Bilda" czy miasto Bochum zapłaci do kasy landu karę w wysokości 10 tys. euro za nie podjęcie działań o sprowadzeniu Samiego Al-Mujtaby do Bochum.

Teoretycznie sąd, ponieważ nie ma żadnych przepisów, może takie ultimata, wyznaczać w nieskończoność. Paranoiczne jest w tym to, że paszport Samiego Al-Mujtaby został przez policję tunezyjską skonfiskowany i on nie może legalnie opuścić Tunezji.


Na marginesie należy wspomnieć, że lewicowa adwokatka Seda Basay-Yildiz chętnie broni przed sądami islamistów podejrzanych o terroryzm. Jej nazwisko znajduje się na liście adwokatów gotowych mieć za mandantów „męczenników za wiarę“.

Na procesie nazistowskiej grupy terrorystycznej NSU reprezentowała ona rodzinę jednego z zabitych i krzyczała na sali sądowej, że ta grupka trzech terrorystów miała w każdym mieście siatkę nazistowską do pomocy gotową zabijać obcokrajowców. Swojej teorii nie mogła poprzeć żadnymi dowodami oprócz krzyku.   

https://al-asraa.com/de/anwaelte/item/seda-basay-yildiz


Sami Al-Mujtaba po opuszczeniu aresztu w Tunezji 


image

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Polityka