politically.correct politically.correct
270
BLOG

Pazerna transkobieta z Dortmundu skasowała ćwierć miliona euro

politically.correct politically.correct Polityka Obserwuj notkę 4

47-letnia Alina S. z Dortmundu jest po operacji w 2012 roku kobietą bezrobotną.

Alina wygrała 240 procesów sądowych z powodu dyskryminacji. Alina wyszukuje ogłoszenia z ofertami pracy na różnych portalach, przeważnie od małych firm, tak jak ostatnio ofertę pracy w drukarni, gdzie właściciel sam daje ogłoszenie nie wiedząc że te musi być oferowane dla f, m, d. Gdy brakuje d = divers jest to dyskryminacja, oferty pracy nadające się dla inwalidów muszą być meldowane urzędowi pracy, czego drobni przedsiębiorcy nie wiedzą, bo trudno jest wymagać od np. od elektryka by znał się na przepisach prawnych.

Procesem nr 240 był proces przeciwko „Siebdruck Jäger” z Dortmundu, gdzie oferowane miejsce pracy w biurze nie było zameldowane urzędowi pracy, Alina zażądała dwie pensje brutto jako odszkodowanie, sąd przyznał jej 700 euro.

Można wyjść z założenia, że Alina zarobiła na procesach około 240 tys. euro, biorąc pod uwagę, że musiała przyznać, że od lutego do września 2024 skasowała niecałe 25 tys. euro. Jako skarżąca przed sądem pracy nie potrzebuje adwokata i skasowane odszkodowania nie wpływają na otrzymywany zasiłek. Alina otrzymuje zasiłek na utrzymanie, ma opłacone mieszkanie oraz ubezpieczenie lekarskie i do tego odszkodowania.

Ostatnio Alina zażądała 7500 euro odszkodowania od firmy dystrybującej namioty na dachy samochodowe. Alina od 12 lata bezrobotna starała się o pracę w biurze, ale w ogłoszeniu na kleinanzeigen.de brakowało „d” oraz znajdowała się informacja o pracy dła młodych, co jest dyskryminacją ze względu na wiek. Miejsce pracy w biurze nadające się dla inwalidów nie zostało zameldowane urzędowi pracy. I tak 47-letnia Alina miałaby pracować w kadrze pracowników poniżej 30 lat, w firmie znajdującej się na przedmieściu Gütersloh, około 70 km od Dortmundu, dojazd do pracy trwałby pociągiem i dwoma autobusami prawie dwie godziny w jedną stronę.

Adwokat firmy argumentował przed sądem, że większość pracowników powyżej 30 lat odchodzi z firmy na własną prośbę, firma zatrudnia osoby tylko z okolicy, podanie o pracę było byle jakie, niemożliwy dojazd oraz że Alina nie posiada prawa jazdy co przyznała w sądzie. Sąd zaproponował 3750 euro odszkodowania. Firma zapowiedziała odwołanie.

Odszkodowania są jak widać niezłym dochodem dla osób trans zgodnie z zielonym prawodawstwem. Z przyszłymi odszkodowaniami bezrobotna Alina zarobi około pół miliona euro. 


https://www.westfalen-blatt.de/owl/bielefeld/trans-person-prozesse-klage-schmerzensgeld-3207025

https://www.welt.de/politik/deutschland/article255385384/Trans-Person-klagt-240-Mal-wegen-Diskriminierung-und-kassiert-240-000-Euro-Entschaedigung.html

https://oconomicus.wordpress.com/2025/02/12/diskriminierung-oder-abzocke-transperson-klagt-vor-dem-arbeitsgericht-in-hagen/

https://www.facebook.com/groups/505378501329348/posts/1086966699837189/

https://www.youtube.com/watch?v=tSoSFOtCUWc

https://www.google.com/search?q=Gr%C3%BCner+Weg.+11+33449+Langenberg&rlz=1C1EAJD_deDE1100DE1100&sourceid=chrome&ie=UTF-8#smwie=1

https://nd-rack.de/policies/legal-notice


Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (4)

Inne tematy w dziale Polityka