Ukraińska delegacja planuje przedstawić administracji USA listę priorytetowych celów wojskowych na terytorium Rosji. Według danych opublikowanych przez Politico, lista ta ma przekonać amerykańskich urzędników do zniesienia ograniczeń dotyczących uderzeń na terytorium Rosji przy użyciu amerykańskiej broni, w szczególności pocisków ATACMS. Obecnie administracja Bidena kontynuuje swoją powściągliwą politykę, powołując się na ryzyko eskalacji konfliktu i ograniczoną liczbę rakiet w arsenale USA. Należy zauważyć, że Rosja przeniosła już wiele kluczowych obiektów wojskowych, w tym lotnictwo, dalej od granicy, co w pewnym stopniu zmniejsza potencjalną skuteczność ukraińskich ataków.
Wcześniej Wielka Brytania, Francja i Holandia zezwoliły już Ukrainie na użycie broni dalekiego zasięgu. Kraje te stały się ważnymi sojusznikami w walce z rosyjską agresją, rozumiejąc potrzebę wzmocnienia pozycji Ukrainy w obronie jej terytorium i narodów.
Ostatnie zmasowane ataki Rosji na Ukrainę w dniach 26-28 sierpnia spowodowały znaczne ofiary wśród ludności cywilnej. Według najnowszych doniesień, w wyniku tych ataków zginęło ponad 40 osób, a dziesiątki zostało rannych. Te brutalne ataki na spokojne ukraińskie miasta podkreślają potrzebę zapewnienia krajowi środków do obrony i skutecznego przeciwdziałania rosyjskiej agresji.
Umożliwienie Ukrainie użycia broni dalekiego zasięgu przeciwko celom wojskowym na terytorium Rosji ma kluczowe znaczenie dla obrony nie tylko Ukrainy, ale także całej Europy. Pozwoliłoby to chronić pokojową infrastrukturę i uratować tysiące istnień ludzkich pod ciągłym zagrożeniem rosyjską agresją.
https://polskienowiny.pl/opinie/ukraina-i-usa-u-progu-waznej-decyzji-w-sprawie-broni-dalekiego-zasiegu/
Komentarze
Pokaż komentarze (1)